Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."— Transkript prezentace:

1 Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU - OP VK Číslo a název klíčové aktivityIII/2 inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT AutorMgr. Jiří Čapek Číslo materiáluVY_32_INOVACE_FYZ_2U_CA_15_02 NázevElektrické pole Druh učebního materiáluPrezentace PředmětFyzika Ročníkdruhý Tématický celekelektřina a magnetismus AnotacePojem el. pole, jeho vyjádření graficky a veličinami Metodický pokynPoužít promítnutí pomocí dataprojektoru, 30 min Klíčová slovael. náboj, el. pole, siločáry, intenzita, napětí Očekávaný výstupŽák chápe el. pole jako formu hmoty, kterou lze detekovat a popsat pouze na základě jejích účinků. Umí zakreslit rozložení pole, zná veličiny, které jej charakterizují. Datum vytvoření16.9.2013

2 Elektrické pole Elektrické pole je speciální forma hmoty, která se nachází okolo každého objektu s elektrickým nábojem. Vzájemné působení dvou elektrických polí vyvolává síly mezi dvěma elektricky nabitými tělesy – viz. Coulombův zákon. Tyto síly slouží k popisu a znázornění elektrických polí.

3 Znázornění el. pole Elektrické pole se znázorňuje pomocí elektrických siločar. El. siločáry jsou křivky, které vyjadřují působení síly na zkušební kladný el. náboj v daném el. poli.

4 Znázornění el. pole Elektrické pole se znázorňuje pomocí elektrických siločar. El. siločáry jsou křivky, které vyjadřují působení síly na zkušební kladný el. náboj v daném el. poli. Zdroj: wikipedie.cz

5 Veličiny popisující el. pole Intenzita el. pole – popisuje el. pole v daném bodě Velikost intenzity určuje velikost síly působící v daném bodě na jednotkový el. náboj Označení: E Jednotka: N.C -1 intenzita je různá  nehomogenní el. poleintenzita je stejná  homogenní el. pole

6 Veličiny popisující el. pole Napětí – popisuje rozdíl mezi dvěma body el. pole Velikost napětí je určena jako velikost práce vykonané elektrickou silou při přenesení náboje o velikosti 1C mezi dvěma body el. pole. Označení: U Jednotka: V (Volt)


Stáhnout ppt "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."

Podobné prezentace


Reklamy Google