Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ELEKTRICKÝ OHŘEV A OSVĚTLENÍ.. Elektrický ohřev: Při průchodu el.proudu vodičem se vodič zahřívá.( J – Lenzův zákon). Q=U.I.t Druhy tepla : Joule – Lenzovo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ELEKTRICKÝ OHŘEV A OSVĚTLENÍ.. Elektrický ohřev: Při průchodu el.proudu vodičem se vodič zahřívá.( J – Lenzův zákon). Q=U.I.t Druhy tepla : Joule – Lenzovo."— Transkript prezentace:

1 ELEKTRICKÝ OHŘEV A OSVĚTLENÍ.

2 Elektrický ohřev: Při průchodu el.proudu vodičem se vodič zahřívá.( J – Lenzův zákon). Q=U.I.t Druhy tepla : Joule – Lenzovo InfrateploDielektrické Z vířivých proudů Elektrický oblouk Využití elektrického tepla. V dřevařské průmyslu se nejčastěji využívá dielektrického ohřevu nebo kapacitního ohřevu k vysoušení nebo k lepení dřeva.

3 Elektrické osvětlení. Elektrické světlo je umělé světlo, jehož zdrojem jsou : jehož zdrojem jsou :ŽárovkyZářivkyVýbojky Osvětlení rozeznáváme : přímé přímé polopřímé polopřímé polonepřímé polonepřímé smíšené smíšené Hodnoty osvětlení : Chodby, schody 20 – 50 lx Obytné místnosti 100 – 300 lx Pracovní místa 300 – 500 lx (1000 lx)

4 Opakování: Co vzniká při průchodu elektrického proudu vodičem a na čem závisí jeho velikost ? Jaké znáte druhy tepla ? Jak využíváme elektrické teplo ? Vyjmenujte zdroje umělého světla a jak zdroje využíváme v truhlářské praxi ? Jaké osvětlení rozeznáváme a jaké jsou hodnoty osvětlení v jednotlivých prostorech ?


Stáhnout ppt "ELEKTRICKÝ OHŘEV A OSVĚTLENÍ.. Elektrický ohřev: Při průchodu el.proudu vodičem se vodič zahřívá.( J – Lenzův zákon). Q=U.I.t Druhy tepla : Joule – Lenzovo."

Podobné prezentace


Reklamy Google