Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 nedají se skloňovat ani časovat  odpovídají na otázky kde, kdy, kam, jak  chodí - pomalu - rychle - rovně - zvesela - nejistě obr. 1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " nedají se skloňovat ani časovat  odpovídají na otázky kde, kdy, kam, jak  chodí - pomalu - rychle - rovně - zvesela - nejistě obr. 1."— Transkript prezentace:

1

2  nedají se skloňovat ani časovat

3  odpovídají na otázky kde, kdy, kam, jak  chodí - pomalu - rychle - rovně - zvesela - nejistě obr. 1

4  pojí se s podstatnými jmény  Pojedeme - do školy - za školu - ke škole - ze školy  Potkáme se - ve škole - u školy - před školou obr. 2

5  slova, která spojují věty nebo slova  a, i, ani, nebo, ale, aby, že, když, protože Maminka a tatínek byli na nákupu. obr. 3

6  Uvozují samostatné věty  Vyjadřujeme jimi svá přání  Ať, kéž, nechť, kdyby, snad Ať už svítí sluníčko. obr. 4

7  Vyjadřují různé city, nálady a výzvy, ale také různé hlasy a zvuky haf, haf mňau aúúúúúú obr. 5 obr. 6 obr. 7

8  rada – radostný – radostně  rychlý – rychle – rychlost  chlup – chlupatý – chlupatě  růžový– růžově – růže  deštivě – deštivý – déšť  zbytek – zbytečný – zbytečně  radost – radostný – radostně

9 Dnes půjdu do školy pěšky. Na záda si dám aktovku. Budu chvíli stát před školou a čekat na kamarády. Sedím v lavici za Janou. Vedle Jany sedí Vendula. Paní učitelka stojí obvykle před tabulí nebo sedí na židli a píše. Chci jít dnes s Jendou k tabuli. Po vyučování jdeme do jídelny na oběd. Nejvíce se těším až si budu hrát v družině.

10 Maminka se bojí, __ mi nebyla zima. Jirka věří, __ dostane jedničku. Pojedu k babičce, __ mám dvě kočičky. Byl smutný, __ jsme se viděli. Přijde domů, __ se setmí. Měli jsme jet na výlet, __ pršelo. Doma máme pejska __ kočičku.

11  Kéž  Nechť  Kdyby  Ať

12 obr. 8 obr. 9obr. 10obr. 11 obr. 12 obr. 13 obr. 14 obr. 15 obr. 16

13  rada – radostný – radostně  rychlý – rychle – rychlost  chlup – chlupatý – chlupatě  růžový– růžově– růže  deštivě– deštivý – déšť  zbytek – zbytečný – zbytečně  radost – radostný – radostně

14 Dnes půjdu do školy pěšky. Na záda si dám aktovku. Budu chvíli stát před školou a čekat na kamarády. Sedím v lavici za Janou. Vedle Jany sedí Vendula. Paní učitelka stojí obvykle před tabulí nebo sedí na židli a píše. Chci jít dnes s Jendou k tabuli. Po vyučování jdeme do jídelny na oběd. Nejvíce se těším až si budu hrát v družině.

15 Maminka se bojí, aby mi nebyla zima. Jirka věří, že dostane jedničku. Pojedu k babičce, kde mám dvě kočičky. Byl smutný, když jsme se viděli. Přijde domů, až se setmí. Měli jsme jet na výlet, ale pršelo. Doma máme pejska a kočičku.

16  Kéž Kéž bych mohl jít dneska ven.  Nechť Nechť se mi splní všechna přání.  Kdyby Kdyby nebyla zima, nemusím mít čepici.  Ať Chodím do školy, ať jsem chytrý.

17 haf blééé cííín bú tú au kvá húúúú kykyryký

18  Obr. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 cit.[ 2013/03.19] Sada klipartů Microsoft Office 2010


Stáhnout ppt " nedají se skloňovat ani časovat  odpovídají na otázky kde, kdy, kam, jak  chodí - pomalu - rychle - rovně - zvesela - nejistě obr. 1."

Podobné prezentace


Reklamy Google