Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

© ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 1 Závěrečná zpráva ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 30.3. – 1.4.2006T-Mobile.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "© ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 1 Závěrečná zpráva ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 30.3. – 1.4.2006T-Mobile."— Transkript prezentace:

1 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 1 Závěrečná zpráva ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 30.3. – 1.4.2006T-Mobile Arena © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 1

2 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 2 Přidělení pořadatelství

3 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 3 10.04.2003 -ČKS podává ISU žádost o přidělení pořadatelství MS SSB 11.06.2003 -předběžné potvrzení 18.12.2004 -ČKS na základě rozhodnutí Předsednictva pověřuje společnost Czech skating uspořádat MS SSB 09.06.2005 -ISU Council definitivně potvzuje přidělení MS SSB ČKS: Praha/Česká republika, 31.3. – 1.4.2006 Pořadatelé - Český krasobruslařský svaz Společnost Czech skating s.r.o.

4 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 4 prozatímní přidělení V termínu 23. – 25.3.2005 proběhla inspekční cesta v Praze za přítomnosti organizátorů a zástupců ISU ve složení: Peter KrickEvent Koordinátor (EK) Davorin OrbanTechnický Delegát (TD) Věra TauchmanováTechnický Delegát (TD) Mario MeinelAsistent Event Koordinátora (AEK) Uwe SchmidtWIGE Jitka KrčmářováOrganizační Výbor (OV) Karel OubrechtOrganizační Výbor (OV) Tomáš PochopOrganizační Výbor (OV) Evžen MilčinskýOrganizační Výbor (OV) Kateřina KamberskáOrganizační Výbor (OV) Lucie FečákováOrganizační Výbor (OV) Lucie KroupováOrganizační Výbor (OV) Luděk Kaňák T- Mobile Arena

5 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 5 Organizační struktura ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 Dobrovolníci

6 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 6 prozatímní přidělení Organizační výbor /OV/ měl k 20.5.2005 31členů. K 12.4.2006 se počet členů OV zvýšil na 48. Celkem proběhlo 11 oficiálních zasedání Organizačního Výboru a více než 30 individuálních jednání.

7 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 7 prozatímní přidělení Dobrovolníci Od 20.10.2005 byla na internetových stránkách ČKS vyvěšena zpráva ohledně dobrovolné pomoci v době konání MS SSB včetně dotazníku pro zájemce. Celkem se přihlásilo 108 dobrovolníků, z toho bylo 11 členů ČKS a 19 členů USK.

8 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 8 prozatímní přidělení Záštitu nad šampionátem převzali první dáma České republiky paní Livia Klausová, předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Přemysl Sobotka, primátor Hlavního Města Prahy pan Pavel Bém a starosta městské části Prahy 1 pan Vladimír Vihan. Praha hostila v pořadí 7. ročník ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení. Šampionátu se zúčastnilo celkem 21 týmů z 16 zemí světa. Zlatou medaili získal tým Finsko 1, zatímco jejich krajané Finsko 2 získali medaili bronzovou. Tým Švédsko 1 získal medaili stříbrnou. Slavnostní losování se konalo ve čtvrtek 30.3.2006 v Kongresovém centru Praha. V pátek 31.3.2006 proběhlo slavnostní zahájení na ledě, následovaly krátké programy. Volné jízdy a vyhlášení výsledků s předáním medailí nejlepším týmům závodu proběhlo 1.4.2006.

9 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 9 Marketing Akreditace Ticketing

10 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 10 Marketing Rozesílání marketingových nabídek potenciálním partnerům bylo zahájeno v březnu 2005. Během tohoto období bylo osloveno více než 100 firem a značek, pro které by mohlo být sponzorství MS přínosem. Úspěšnost jednání s těmito subjekty byla cca 10%, což je běžně předpokládaný výsledek pro obdobnou formu nabídky. Věříme, že se nám podaří navázat na započatou komunikaci, kterou plánujeme zúročit v nadcházejících měsících pro další projekty. Nejvíce si ceníme spolupráce s Karlovarskými minerálními vodami – značkou Mattoni, která pro své marketingové potřeby užívala v rámci MS titul „Oficiální voda MS“ a poskytla kompletní plnění spojené se zajištěním nealkoholických nápojů šampionátu. Tato prémiová značka minerální vody našla v šampionátu rovnocenného partnera, stála o možnost prezentovat se při této příležitosti veřejnosti – jak přímo v rámci akce (naturální plnění, mantinely, reklamní spot - multimediální kostka apod.), tak v mediální kampani, a v rámci TV záznamu České televize. Věříme, že se nám podaří udržet si přízeň tohoto partnera i pro další projekty.

11 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 11 Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. - technika Spolupráce se společností Minolta Konica je dlouhodobá a tvoří ji především plnění technického rázu, především tiskárny - vybavení, nutné pro bezproblémovou činnost Organizačního Výboru. Tento partner byl opět prezentován jak v rámci akce (mantinely, logo - multimediální kostka apod.), tak v mediální kampani, a v rámci TV záznamu České televize. Geos AGT s.r.o. – finanční podpora Partner byl prezentován v rámci místa konání šampionátu a v rámci mediální kampaně. Teekanne s.r.o. - naturální plnění v oblasti gastro servisu Burkhof káva spol. s r.o. - naturální plnění v oblasti gastro servisu Polabské mlékárny a.s. - naturální plnění v oblasti gastro servisu Matthes gastro s.r.o. - zajištění speciální gastro techniky Nerrox, spol. s r.o. - podpora v oblasti gastro servisu Skicomp s.r.o. - partner pro logistiku FTJ Video - podpora v oblasti audiovizuální techniky Výběr oslovených klientů: Kofola, a.s., Karlovarské minerální vody,a.s., ČEZ a.s., Beiersdorf (NIVEA), spol. s.r.o., Henkel ČR spol. s r.o., Unilever ČR (DOVE) spol. s r.o., Allianz pojišťovna a.s., Generali Pojišťovna a.s., Kooperativa pojišťovna a.s., Hewlett-Packard s.r.o., AVON Cosmetics, spol. s r.o., Oriflame Czech Republic spol. s r.o., Škoda Auto a.s., McDonald´s ČR spol. s r.o., Lybar a.s., Emco spol. s r.o., Baťa a.s., Setuza, a.s., Zepter International spol. s r.o., Ferrero Česká s.r.o., ČSA, a.s., Philips Česká republika s.r.o., Panasonic Czech Republic s.r.o., E.on Česká republika a.s., Olympus C&S spol. s r.o., Whirlpool ČR, s.r.o., Janssen – Cilag s.r.o., Abbott Laboratories, s.r.o., Uniqa, Coca Cola Bevarages Česká republika spol. s r.o., Wella CZ s.r.o., Colgate-Palmolive spol. s r.o., Dermacol a.s., Alphaduct a.s., T-mobile Czech Republic a.s., LG Electronics CZ, s.r.o., Novartis s.r.o., Boehringer Ingelheim, spol. s r.o., GlaxoSmithKline, s.r.o., Zentiva a.s., Roche a.s., Schering s.r.o., Grünenthal Czech s.r.o., Schwarz Pharma AG, Berlin – Chemie a.s., Bioveta a.s., Farmak a.s., Herbacos-Bofarma s.r.o., Fering – Léčiva a.s., Immunotech a.s., Lonza Biotech s.r.o., Ratiopharm CZ, s.r.o., Medicamenta a.s., BAYER s.r.o., Noventis s.r.o., Johnson & Johnson s.r.o. Celková hodnota marketingového barteru je 276 516 Kč.

12 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 12 Akreditace Od 28. – 30.3.2006 byla akreditace v provozu v Parkhotelu /8.00 – 22.00 hod/. Od 31.3.2006 byla přesunuta do T- Mobile Areny /31.3. 8.00 – 20.00,1.4. 8.00 – 16.00 hod/. V sektoru akreditace pracovalo celkem 6 osob. V prostoru akreditace byly podávány informace účastníkům závodu. Počet celkem akreditovaných účastníků - 1253 osob z toho závodníků - 486 osob

13 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 13 Ticketing Jako prodejce a distributor vstupenek byly osloveny společnosti Ticket on line, Ticketpro a Ticketsream. Z důvodů výhodných provizních podmínek byla vybrána společnost Ticketstream. Prodej vstupenek byl zahájen 15.11.2005. Vstupné bylo rozlišeno dle kategorií a typu závodu. V prodeji byly jednodenní vstupenky a dvoudenní permanentky, které byly zlevněné oproti jednodenní vstupence. Prodej v distribuční síti probíhal na více než 100 prodejních místech. Organizační výbor rozhodl zvýhodnit členy ČKS a nabídl tak formou dopisu, který byl rozeslán 7.11.2005 a 7.12.2005, vstupenky levnější. 418 vstupenek bylo rozdáno partnerům závodu. Celková návštěvnost v pátek 31.3.2006 - 3332 diváků v sobotu 1.4.2006 - 4584 diváků /zahrnuje jak permanentky tak vstupenky jednodenní/ Celkem za oba dny - 7916 diváků

14 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 14 VIP Setkání předsedů

15 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 15 VIP Z oslovených VIP hostů přijali účast: manželka prezidenta České republiky paní Livia Klausová s doprovodem, poslanec Evropského Parlamentu a stínový ministr zahraničních věcí pan Jan Zahradil, primátor Hlavního města Praha pan Pavel Bém, poslanec Evropského parlamentu pan Ivo Strejček s rodinou, starosta městské části Praha 1 pan Vladimír Vihan s rodinou. Primátor Hlavního města Praha pan Pavel Bém se dostavil na Slavnostní losování v Kongresovém sále, kde přivítal účastníky a popřál všem mnoho štěstí v soutěži. Paní Livia Klausová a pan Ivo Strejček se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu v pátek 31.3.2006 v Pražské T- Mobile Areně. Pan Vladimír Vihan a pan Jan Zahradil se zúčastnili sobotního ukončení závodu a předali ceny vítězným týmům.

16 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 16 Setkání předsedů Dne 1.4.2006 v rámci ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení proběhlo ve VIP prostorách T-Mobile Areny Setkání předsedů. Pozváni byli předsedové všech krasobruslařských klubů ČR. Součástí pozvání byly 2 VIP vstupenky na sobotní program šampionátu. Celkem se zúčastnili zástupci z 32 krasobruslařských klubů ČR.

17 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 17 Merchandising Promotion Media a TV

18 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 18 Merchandising provizní prodej prostřednictvím americké společnosti Fine Design vlastní prodej Výroba pro prodej již v roce 2004 – 2005 během Prague Cupu 2005. Reklamní mat. zajištěné k prodeji:zimní sety /šála, čepice, rukavice/ s výšivkou MS SSB tmavě modrá trika s potiskem MS SSB světle modrá trika s potiskem MS SSB ručník s výšivkou MS SSB propisovací tužka s logem MS SSB keyholder na krk s logem MS SSB Doprodej suvenýrů z Prague Cupu 2005 /odznaky, trika/.

19 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 19 Promotion Dokumentace k ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 Inzeráty AJ a NJ verze informačního sešitu In Prague Airport mix, vydání podzim 2005-06 Přehled kulturních pořadů v Praze (únorové a březnové číslo) Co, kdy v Praze (březen 2006) deník Metro (čtyřnásobné opakování) Travel in the Czech Republic Bylo vyrobeno tiskovin: prospekt skládací, ČJ/AJ verze 7.500 ks samolepka ČJ/AJ verze10.000 ks plakát A1 500 ks plakát A2 2.000 ks plakát A4 5.000 ks Billboardy 510x240 4 ks citylight 80 ks programový sešit 1.000 ks propagační kartičky20.000 ks propagační pohledy30.000 ks folie QS, pole tramvají 75 ks

20 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 20 Mediální partneři Blaník - 4 spoty denně (celkem 40 spotu) na třech okruzích (Blaník Praha, Blaník Čechy - střední a jižní Čechy a Blaník Sever - Ústecký kraj - uveřejnění v Kulturních tipech ČRo 1 Radiožurnál odvysílá - min. 20 programových anoncí - zmínili se o MS při předávání cen - balíčků v soutěži Máte na to - pozvánka do Tipů na víkend v pátek před akcí iHNed - bannerová inzerce na webech iHNed v objem 72 000 impresí - uspořádání soutěže na stránkách Sport.iHNed.cz - redakční podpora během konání soutěže - vytvoření fotogalerie na stránkách Sport.iHNed.cz Tiscali Telekomunikace ČR, s.r.o. - bannerová inzerce na homepage Tiscali.cz, - uspořádali soutěž o vstupenky - redakční podpora během konání ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 Umístění billboardů v období 02-03/2006: 12x Praha, 3x Brno, 2x Liberec, 2x Pardubice Umístění plakátů v období 20.3. – 2.4.2006: Pragoválce – 50 ks v ulicích k obchodním centrům /Palác Flóra, Černý most, Carrefour Eden, Metropole Zličín, Tesco Letňany, Nový Smíchov/ Stanice metra – 32ks na 16-ti stanicích Reklamní nosiče A1 na lampách veřejného osvětlení – 250ks ve 12-ti ulicích Prahy Celková hodnota promotion barteru je 186.105 Kč.

21 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 21 Media a TV Účastnilo se celkem 71 akreditovaných novinářů ze 7 států, z toho 28 fotografů a 7 rozhlasových reportérů včetně 1 německé stanice. Přímý přenos : Česká televize (ČT4 a ČT2), YLE (finská televize), americká a japonská televize Tiskové konference: 15. března, hotel Adria, Václavské náměstí – účast cca 25 novinářů 30. března, Parkhotel, Praha – účast cca 20 novinářů vždy po ukončení každého soutěžního dne, T-Mobile Arena – účast vždy cca 25 novinářů

22 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 22 Ubytování Doprava Catering

23 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 23 Ubytování Ubytování zajišťovala společnost HCZ Czech Incoming Travel Agency v hotelech : Parkhotel Hotel Expo Hotel Crowne Plaza Všichni zástupci ISU byli ubytováni v hotelu Expo. Organizační Výbor byl ubytován v Parkhotelu, 2 členové v hotelu Expo. Celkový počet ubytovaných: Týmy649 osob ISU70 osob OV28 osob Celkem bylo v průběhu ubytováno 747 osob (3658 nocí). Rozložení týmů dle hotelů: AUSTRALIA PARKHOTEL SWEDEN 1 PARKHOTEL AUSTRIA CROWNE PLAZA FINSKO 1 PARKHOTEL FINSKO 2 PARKHOTEL RUSSIA PARKHOTEL USA1 PARKHOTEL CANADA 2 PARKHOTEL ITALY PARKHOTEL CHORVATSKO PARKHOTEL SWEDEN 2 PARKHOTEL SWISS PARKHOTEL JAPAN PARKHOTEL BERLIN 1 EXPO GERMANY 1 EXPO ČR PARKHOTEL FRANCIE CROWNE PLAZA HUNGARY CROWNE PLAZA GREAT BRITAIN CROWNE PLAZA USA2 PARKHOTEL CANADA1 PARKHOTEL

24 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 24 Doprava K zajištění dopravy byla vybrána společnost MPM. Celkem bylo využito 27 jízd autobusy a mikrobusy z letiště na hotely. Zastupitelé ISU byli dopravování osobními auty členů OV a osobním automobilem společnosti Federal Cars, která zapůjčila luxusní automobil zdarma k zajištění transportu při MS SSB. Z důvodu ušetření bylo na Slavnostní zahájení v KCP zajištěno 7 autobusů a každý z autobusů absolvoval vždy dvě jízdy do KCP i zpět do hotelů. K zajištění dopravy do senátu byly využity 2 mikrobusy typu Mercedes. Celkem bylo najeto 1121 km.

25 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 25 Catering Na základě dohod a předložené nabídky byla členy OV vybrána společnost BPR catering. Dle zadání ISU byly vybrány prostory v T- Mobile Areně, ve kterých byly zajištěny tyto služby : - obědy a večeře pro závodníky, kteří si objednali stravování v rámci přihlášky - obědy a večeře pro členy ISU - obědy a večeře pro členy OV - slavnostní rauty pro VIP hosty v prostorách VIP - celodenní zajištění občerstvení v prostorách skaters lounge po celou dobu šampionátu - zajištění občerstvení v šatnách závodníků a kancelářích ISU, Media, OV Pro představu uvádíme spotřebu: nápoje - 1800 1,5l PET lahví Mattoni přírodní 3500 0,5l PET lahví Mattoni ochucené mix 3600 porcí kávy mléčné výrobky - 2500 porcí teplá jídla po celý den - 4500 porcí

26 © ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 26 Bylo nám velkou ctí díky důvěře Mezinárodní bruslařské unie ISU zajistit jeden z významných mezinárodních bruslařských závodů a přispět tak k úspěšné prezentaci České republiky a českého krasobruslení. Věříme, že získané zkušenosti plně využijeme při chystaných projektech roku 2006 i v dalších letech.


Stáhnout ppt "© ISU WORLD SYNCHRONIZED SKATING CHAMPIONSHIPS ® // page 1 Závěrečná zpráva ISU mistrovství světa v synchronizovaném bruslení Praha 2006 30.3. – 1.4.2006T-Mobile."

Podobné prezentace


Reklamy Google