Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Učení Petr Machala. je získávání zkušeností a utváření jedince v průběhu jeho života je to opak vrozeného důležitá je paměť Víte co je to učení? Umíte.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Učení Petr Machala. je získávání zkušeností a utváření jedince v průběhu jeho života je to opak vrozeného důležitá je paměť Víte co je to učení? Umíte."— Transkript prezentace:

1 Učení Petr Machala

2 je získávání zkušeností a utváření jedince v průběhu jeho života je to opak vrozeného důležitá je paměť Víte co je to učení? Umíte se učit? nadání talent genialita Jakou roli hrají v procesu učení schopnosti?

3 Mechanismy učení HABITUACE (přivykání) při opakované podnětu se snižuje úroveň naší reakce učíme se ignorovat ty jevy, které nemají význam OTUPENÍ (naše reakce je slabší)

4 PODMIŇOVÁNÍ nepodmíněný podnět se v důsledku odměny a trestu stává podmíněnou reakcí Víte jaký je rozdíl mezi podmíněným a nepodmíněným reflexem?

5 Myslíte si, že je možné podmiňovat sám sebe? Uveďte příklady.

6 KLASICKÉ PODMIŇOVÁNÍ podmíněný reflex – během jedincova vývoje se vytvoří nová nervová dráha učení podmínkou vytváření těchto reflexů je jejich posilování, zpevňování neposilované reflexy vyhasínají vyhasínání tvoří fyziologický základ zapomínání

7 NAPODOBOVÁNÍ instinkt napodobování (už u novorozence) později výběrové napodobování (vzory) často napodobujeme to, co přináší úspěch

8 UČENÍ POMOCÍ POČÍTAČE informátor, konzultant zkouší a hodnotí pomáhá (při výpočtech, psaní textu…) trenažér e-learning Jaké funkce může v procesu učení plnit počítač?

9 UČENÍ PRAXÍ dílny, laboratoře, stáže, praxe, řešení projektů…

10 UČENÍ ŘEŠENÍM PROBLÉMŮ 1) 2)Složte ze 6 zápalek 4 rovnostranné trojúhelníky 3) Máte před sebou pytel, ve kterém je 17 jednotlivých ponožek. Z toho je 10 bílých a 7 černých. Kolikrát musíte sáhnout do pytle, abyste měli 2 ponožky stejné barvy?

11

12 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Učení Petr Machala. je získávání zkušeností a utváření jedince v průběhu jeho života je to opak vrozeného důležitá je paměť Víte co je to učení? Umíte."

Podobné prezentace


Reklamy Google