Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FANTASY Soňa Macková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FANTASY Soňa Macková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu"— Transkript prezentace:

1 FANTASY Soňa Macková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu
„Inovace studijních oborů na PdF UHK“ reg. č. CZ.1.07/2.2.00/ FANTASY Soňa Macková

2 Příběhy z kouzelné obory LESOHRAD
Brandon Mull Ilustrovala Barbora Kyšková Knižní klub 2010 Pro čtenáře od 8 let

3 1)

4 Po celá staletí byly do utajené obory jménem Lesohrad shromažďovány kouzelné bytosti – zabránilo se tak jejich úplnému vyhynutí. Lesohrad je nyní jedním z posledních útočišť, kde mohou nerušeně žít. Kendra a její bratr Seth netuší, že jejich dědeček je správcem Lesohradu. V lese odděleném od okolního světa udržují prastaré zákony pořádek mezi chamtivými trolly, poťouchlými satyry, úskočnými čarodějnicemi, zlomyslnými plivníky a závistivými vílami. Když však někdo tato pravidla poruší, osvobodí dosud spoutané zlo, nesmírně mocné. Kendra i její bratr jsou postavení před přetěžký úkol – musí zachránit svou rodinu, Lesohrad a možná i celý svět (Mull, 2010, obálka knihy) 2)

5 (Mull, 2010, s.218,219) 3)

6 Seth sklonil hlavu a našpulil rty směrem k hladině, aby se napil
Seth sklonil hlavu a našpulil rty směrem k hladině, aby se napil. Když se zvedal, otřel si ústa. „Jo, sladké a husté. Ale trochu teplé.“ Jak hleděl někam za Kendru, najednou vyvalil oči, prudce vyskočil, začal křičet a ukazoval před sebe. „A co je prokrista tohle?“ Kendra se otočila. Viděla jen pár motýlů a kolibříků. Podívala se zpátky na Setha. Otáčel se kolem dokola, oči mu bloudily po zahradě a vypadal úplně zmateně a vyděšeně. „Jsou všude,“ řekl ohromeně. „Kdo?“ „Podívej se kolem. Víly.“ (Mull, 2010, s.80) 4)

7 Brandon Mull americký spisovatel Dílo:
Série Příběhy z kouzelné obory : Lesohrad Večernice Šedá smrt Tajemství dračí svatyně Klíče od vězení démonů

8 Strašpytlům vstup zakázán DRAČÍ VEJCE
Bruce Coville Nakladatelství FRAGMENT 2008 Pro čtenáře od 9 let

9 5)

10 Tajuplný příběh o přátelství chlapce Jeremiáše a malého draka
Tajuplný příběh o přátelství chlapce Jeremiáše a malého draka. Jeremiáš jednou zabloudí do čarodějného obchodu a koupí si podivný míček, který hraje všemi barvami. Za úplňku se vylíhne zvláštní a krásný …drak. S novým kamarádem, kterému dá jméno Tiamat, prožívá veselé i napínavé chvíle. (Coville, 2008, zadní strana) 6)

11 Jerda shlížel ze závratné výšky
Jerda shlížel ze závratné výšky. Ve vzduchu bylo plno draků, obrovitánských a mocných stvoření s očima jako drahokamy a s lesklými šupinatými těly. Jerda vletěl do dalšího vzdušného proudu, který s ním zatočil a nesl ho vzhůru. Jerda viděl pod sebou divoký a nádherný svět. … (Coville 2008, s.151) 7)

12 Bruce Coville Americký autor knih pro děti Dílo:
Série: Strašpytlům vstup zakázán Dračí vejce Výprodej v domě hrůzy

13 Nekonečné příběhy ZAKÁZANÉ VĚŽĚ
Carol Gaskinová Ilustroval Martin Lisec Nakladatelství FRAGMENT 2004 Pro čtenáře od 11 let

14 8)

15 Ve vesnici elfů se šíří hrozná nemoc
Ve vesnici elfů se šíří hrozná nemoc. Ty jsi jediný, kdo ji můžeš zachránit. Existuje pouze jediný lék a ten je ukrytý kdesi v Zakázaných věžích. Pokud chceš zachránit své přátele, musíš do věží vstoupit. Nikdo neví, co je uvnitř. Je to jen na tobě… Záleží na tvém rozhodnutí, zda z tebe bude hrdina. Vždycky se ale můžeš vrátit a vydat se jinudy…čeká na tebe nekonečné množství příběhů a dobrodružství. (Gaskinová, 2004, obálka knihy) 9)

16 (Gaskinová, 2004, s.112) 10)

17 „Tak tady je moje hádanka,“ pokračuje sfinga.
„Má to dvě oči, špičaté uši, za sebou to má něco dlouhého a je to nejchytřejší bytost ve věži. Co to je?“ ___________________________________ Jestli zkusíš lišku, obrať na stranu 51. Když zkusíš něco jiného, obrať na stranu 104 (Gaskinová, 2004, s.47) 11)

18 Carol Gaskinová Píše fantasy příběhy, ve kterých se čtenář sám rozhoduje, jak se zachová . Každý si tak tvoří vlastní dobrodružství Dílo: Souboj čarodějů Tajemné labyrinty Kouzelníkův prsten

19 TAJEMSTVÍ GOBELÍNU Probuzení Astarotha
Henry H. Neff Nakladatelství Fragment 2009 Pro čtenáře od 11 let

20 12)

21 Dvanáctiletý chlapec Max žije poklidně na předměstí Chicaga, ale jen do chvíle, kdy narazí na záhadný keltský gobelín, na kterém je zobrazen mytický výjev z Honu na býka. Od toho okamžiku se o Maxe a jeho gobelín zajímá mnoho zvláštních a neznámých lidí. Díky svému objevu se dostane až do tajné školy, kde ho čekají úžasné věci: fantastičtí tvorové , náročná výuka a dokonce jeho vlastní observatoř v budově zámku na mořském pobřeží. (Neff, 2008, obálka knihy) 13)

22 (Neff, 2009, s.2) 14)

23 Cink. Jedno vlákno zlatě zazářilo. Max vyjekl a uskočil
Cink! Jedno vlákno zlatě zazářilo. Max vyjekl a uskočil. Vlákno se rozhořelo jako oheň, dokonalé a jemné jako pavoučí nit. Zachvělo se jako struna harfy a vydalo jediný tón, který se rozezněl místností a pomalu slábnul do ztracena. Max se rychle ohlédl ke dveřím. Návštěvníci muzea kolem nich procházeli, ale nevšímali si ani malé místnosti, ani osamělého chlapce a záhadné tapiserie v ní, jako by byli nesmírně daleko. Ožila i další vlákna vytržená z dřímoty a sbor světla a hudby postupně sílil. Některé se ozvaly samostatně v náhlém záblesku světla a tónu, jiné se slily dohromady do souzvuku stříbra, zeleně a zlata. Maxovi se zdálo, že oprášil cizokrajný nástroj a ten nyní spustil tajemnou a zapomenutou melodii. (Neff, 2008, s.19 ) 15)

24 Henry H. Neff americký spisovatel, ilustrátor a učitel Dílo:
Série Tajemství gobelínu: Probuzení Astarotha Na pokraji zkázy Nadvláda démonů

25 POSELSTVÍ JEDNOROŽCŮ Záchrana Lilandgarie
Michaela Burdová 2009 Nakladatelství Fragment Pro čtenáře od 11 let

26 16)

27 Lilandgarie je země posvátných jednorožců, kteří představují dobro
Lilandgarie je země posvátných jednorožců, kteří představují dobro. Černý čaroděj Valgar chce celou tuto zemi ovládnout. Vypouští proto z temnoty nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce. Elfové a další bytosti se opět spojí, aby pomohli zachránit dobro a znovu nastolit rovnováhu světa. (Burdová, 2008,obálka knihy ) 17)

28 Kráčeli s Veraginem stále na severozápad, s jasně zářícím jednorožcem po boku. Aranis kolem sebe zaznamenávala přítomnost stále více nejrůznějších malých tvorů. Temné bytosti je obklopovaly a pozorovaly, ve stínech lesa bylo možné zahlédnout jejich světélkující oči. Celým lesem se nesl zlověstný šum listů a praskot větví. Jednorožec temné bytosti přitahoval svou mocí, jeho síla je vábila, zatímco ty opravdu zlé, mocné a temné tvory odpuzovala. (Burdová, 2009, s.53) 18)

29 Michaela Burdová Česká spisovatelka Dílo:
trilogie Poselství jednorožců Strážci dobra Zrádné hory Dragor Záchrana Lilandgarie série Křišťály moci

30 Zdroje: MULL, Brandon. Příběhy z kouzelné obory: Lesohrad. Praha: Knižní klub, 2010, 376 s. ISBN COVILLE, Bruce. Strašpytlům vstup zakázán: Dračí vejce. Praha: Fragment, 2008, 158 s. ISBN GASKINOVÁ, Carol. Zakázané věže. Havlíčkův Brod: Fragment, 2004, 126 s. ISBN

31 10) GASKINOVÁ, Carol. Zakázané věže
10) GASKINOVÁ, Carol. Zakázané věže. Havlíčkův Brod: Fragment, 2004, 126 s. ISBN 11) GASKINOVÁ, Carol. Zakázané věže. Havlíčkův Brod: Fragment, 2004, 126 s. ISBN NEFF, Henry H. Tajemství gobelínu: Probuzení Astarotha. Praha: Fragment, 2008, 388 s. ISBN BURDOVÁ, Michaela. Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgrie. Praha: Fragment, 2009, 392 s. ISBN


Stáhnout ppt "FANTASY Soňa Macková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu"

Podobné prezentace


Reklamy Google