Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SubjektSpeciální ZŠ a MŠ AdresaU Červeného kostela 110, 415 01 TEPLICE Číslo op. programuCZ. 1. 07 Název op. programuOP Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SubjektSpeciální ZŠ a MŠ AdresaU Červeného kostela 110, 415 01 TEPLICE Číslo op. programuCZ. 1. 07 Název op. programuOP Vzdělávání pro konkurenceschopnost."— Transkript prezentace:

1 SubjektSpeciální ZŠ a MŠ AdresaU Červeného kostela 110, 415 01 TEPLICE Číslo op. programuCZ. 1. 07 Název op. programuOP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Číslo výzvy21 Název výzvyŽádost o fin. podporu z OP VK - IP obl. podpory 1.4 - unit costs Číslo prioritní osy7. 1 Název prioritní osyPočáteční vzdělávání Číslo oblasti podpory7. 1. 4 Název oblasti podporyZlepšení podmínek pro vzdělávání na zákl. školách Typ projektuIP - ostatní Název projektuInovace výuky na základních školách Datum zahájení projektu13. 09. 2010 Datum ukončení projektu12. 03. 2013 Rozpočet projektu celkem948 677, 00 Kč AnotaceDUM k seznámení žáků s předmětem Informatika Určeno pro výukuInformatika AutorJirotka Pavel Očekávaný výstupŽák se seznámí podrobně s PC a se vším souvisejícím Spec. vzdělávací potřebyPočítač Stupeň a typ vzděláváníII. stupeň – speciální vzdělávání – lehké mentální postižení Typická věková skupinaod 11 let Časový harmonogramvýklad 20 minut, upevnění učiva 10 minut

2 Historie a vývoj počítačů Zdroj všech obrázků: http://www.obrazky.cz

3 Předchůdci počítače ABAKUS = počítadlo - dřevěná (hliněná) destička s kamínky, později s korálky - jeden z nejstarších předchůdců počítače - vznikl před 5000 lety

4 Předchůdci počítače MECHANICKÉ KALKULAČKY 17. st. - z ozubených koleček - z kovu, uměla sčítat a odčítat, zvaná Pascaline - krokový kalkulátor uměl i násobit a dělit

5 První mechanický počítač Charles Babbage „Otec počítače“ – jako první přišel s nápadem sestrojit programovatelný počítač V 19. st. vynalezl automatický stroj poháněný parou, jehož struktura se velmi podobala struktuře moderních počítačů.

6 Vývoj během války Počítače se začaly prudce rozvíjet během druhé světové války. Vojáci a špióni potřebovali počítače pro: - šifrování - odhalování šifer - výpočet záměrů kanónů

7 Počítače dnešního typu První počítače dnešního typu z počátku zabírali svou velikostí celé haly = tzv. sálové počítače Byly použity i při výrobě první atomové a vodíkové bomby. Na konci 60. let počítače začaly zmenšovat svou velikost a zvětšovat kvalitu, snížily se ceny, zjednodušilo se jejich ovládání.

8 Počítače dnešního typu V 70. letech byl vynalezen mikroprocesor – jádro i mozek všech počítačů.

9 Počítače dnešního typu Po nástupu mikroprocesorů nastalo raketové tempo vývoje počítačů. Sálové počítače nahradily domácí (osobní) počítače (PC = Personal Computer) V 80. letech se na svět dostaly IBM počítače, s nimiž začala éra PC. Byl to největší prodejce počítačů. Druhým největším prodejcem se stal Apple.

10 Počítače dnešního typu Běžně užívané počítače v domácnostech v 80. a 90. letech

11 Současné počítače

12 Počítače budoucnosti Plantbook, který se nabíjí pomocí vody Počítač v hodinkách Ovládání počítače myslí

13 Co už vím … 1. Co bylo prvním předchůdcem počítačů? 2. Proč se první počítače dnešního typu nazývaly „sálové počítače“? 3. Co je „mozek“ počítače?


Stáhnout ppt "SubjektSpeciální ZŠ a MŠ AdresaU Červeného kostela 110, 415 01 TEPLICE Číslo op. programuCZ. 1. 07 Název op. programuOP Vzdělávání pro konkurenceschopnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google