Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Daniel Nevole IX.B ZŠ Velké Březno.  Život Isaaca Newtona  Objevy Isaaca Newtona  Dílo Isaaca Newtona.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Daniel Nevole IX.B ZŠ Velké Březno.  Život Isaaca Newtona  Objevy Isaaca Newtona  Dílo Isaaca Newtona."— Transkript prezentace:

1 Daniel Nevole IX.B ZŠ Velké Březno

2  Život Isaaca Newtona  Objevy Isaaca Newtona  Dílo Isaaca Newtona

3  Narodil se 4. ledna 1643 a zemřel 31. března 1727 v Londýně  byl anglický fyzik, matematik, astronom, alchymista a teolog  5. června 1661 studovat na Trinity College kde byl jeho učitelem známý fyzik a matematik Isaac Barrow

4 MÍSTO NAROZENÍ ISAACA NEWTONA  Newton se vrátil do rodného Granthamu, kde mu podle pověsti spadlo na hlavu jablko a on přišel na myšlenku gravitace.  Roku 1665 získal bakalářský titul a roku 1667 stálé místo na Trinity College.  Je pohřben ve Westminsterském opatství.

5  Newtonovým nejznámějším objevem byly jeho tři pohybové zákony:  Zákon setrvačnosti - Jestliže na těleso nepůsobí žádné vnější síly nebo výslednice sil je nulová, pak těleso setrvává v klidu nebo v rovnoměrném přímočarém pohybu.  Zákon síly - Jestliže na těleso působí síla, pak se těleso pohybuje se zrychlením, které je přímo úměrné působící síle a nepřímo úměrné hmotnosti tělesa.  Zákon akce a reakce - Proti každé akci vždy působí stejná reakce; jinak: vzájemná působení dvou těles jsou vždy stejně velká a míří na opačné strany.

6 V OPTICEV MATEMATICE V optice objevil, že světlo je složené a skládá se z barevného spektra, vysvětlil barvy tenkých vrstev, objevil zobrazovací rovnici, nalezl slitinu vhodnou ke konstrukci zrcadel a sestrojil první zrcadlový dalekohled V matematice položil základy diferenciálního a integrálního počtu a také základy diferenciálních rovnic. Nalezl také metodu pro numerické řešení transcendetních rovnic a zobecnil binomickou větu v binomickou řadu.

7  19. února 1672 vyšla v Philosophical Transactions jeho první fyzikální práce, která byla na téma teorie barev.  Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, vydaná v roce 1687, položila základy klasické mechaniky a dnes bývá řazena mezi nejdůležitější knihy, je v ní popsán například zákon všeobecné gravitace a Newtonovy pohybové zákony

8  http://cs.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton http://cs.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton


Stáhnout ppt "Daniel Nevole IX.B ZŠ Velké Březno.  Život Isaaca Newtona  Objevy Isaaca Newtona  Dílo Isaaca Newtona."

Podobné prezentace


Reklamy Google