Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VOC ZNOJMO vína originální certifikace první apelační systém v České republice www.vocznojmo.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VOC ZNOJMO vína originální certifikace první apelační systém v České republice www.vocznojmo.cz."— Transkript prezentace:

1 VOC ZNOJMO vína originální certifikace první apelační systém v České republice www.vocznojmo.cz

2 Členové občanského sdružení VOC Znojmo 1. Dobrá Vinice a. s. 2. Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep 3. Eko Hnízdo s.r.o. 4. Josef Kořínek 5. Jan Vaněk 6. Vinařství L ahofer, a.s. 7. Vinařství Líbal s.r.o. 8. Vinařství rodiny Špalkovy s.r.o. 9. Vinařství Waldberk Vrbovec s.r.o. 10. Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. 11. VINO HORT s.r.o. 12. Zemědělské družstvo Hodonice – Tasovické vinařství 13. Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově 14. Vinařství Sádek, s.r.o. Nový sklep Sádek 15. Vinice Hnanice, s.r.o.

3 Design VOC lahví členů VOC Znojmo

4 Cíl VOC Znojmo Naš í m cílem je poskytnout vám zážitek z vína umocněný vědomím, že hrozny pocház ej í z našich nejlepších vinic, z vinic Z nojemské podoblasti.

5 Co garantuje značka VOC Znojmo Ochrannou známkou VOC Znojmo je spotřebiteli garantován vysoký kvalit ativní standard a typický chuťový charakter. Obsah láhve zaručuje pro Znojemskou p o do blast typické víno. Právě značka ví n originální certifikace dá vá spotřebiteli záruku skutečné kvality a jedinečnosti. Vína označená VOC Znojmo jsou vodítkem pro zákazníka, jak na trhu víno vybírat. Díky střídání slunečných dnů a chladnějších nocí hrozny zrají pomaleji, ale zato si uchovávají vonné látky a dosahují vysoké jakosti a aromatičnosti.

6 Kdy vznikla myšlenka VOC Znojmo Myšlenkou VOC Znojmo jsme se poprvé začali zabývat již v roce 2004. Důvod: Propagovat naše unikátní vinice Znojemské vinařské podoblasti a náš jedinečný terroir, který dává neopakovatelná vína.

7 Jak poznáme vína VOC Znojmo Nejviditelnější značkou je pásek okolo hrdla láhve, který obsahuje : - číslo výrobce, - číslo šarže vína, - číslo rozhodnutí o udělení značky V OC, - počet kusů láhvi v této šarži. Identifikační p ásek VOC dostává vinař až poté, co je jeho vínu udělena certifikace VOC Znojmo. P očet pásků odpovídá přesně počtu láhv í vyrobených v této šarž i. Naším p řívlastkem je přísně kontrolovaná produkce vín VOC Znojmo pod dohledem vinařů VOC Znojmo a vinařských odborníků.

8 Odrůdy A pelační systém VOC Znojmo se týká pouze vín ze tří nejtypičtějších odrůd Znojemska: Sauvignonu, Ryzlinku rýnského, Veltlínského zeleného, případně jejich cuvée, která vykazují regionálně typický chuťový profil. Musí pocházet výhradně z vybraných a uznaných viničních VOC tratí.

9 Mapa obcí a vinic ve VOC Znojmo

10 Nejdůležitější podmínky pro zařazení vín do certifikovaného systému VOC Znojmo 1. V ýrobce musí být členem VOC Znojmo, o.s., 2. P ovoleny jsou pouze odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a jejich cuvée, 3. H rozny musí pocházet z registrovaných vinic, 4. H rozny musí mít nejméně 19° NM, 5. V ýnos nesmí překročit 2,5 kg na keř, 6.S běr hroznů je prováděn pouze ručně, 7.V ína musí být uzavřena pouze korkovým uzávěrem,

11 Nejdůležitější podmínky pro zařazení vín do certifikovaného systému VOC Znojmo 8. Š kolení vína nesmí probíhat metodou „barikování“, 9.V ína nesmí být vyrobena metodou dlouhodobého zrání na kvasničných kalech, 10. J ablečno-mléčná fermentace je povolena, 11. Z bytkový cukr ve víně je povolen do výše 25g/l, 12. O bsah alkoholu ve víně je omezen na maximálně 13,9 % objemových, 13. V ína musí výrazně vykazovat typické senzorické vlastnosti Znojemské podoblasti.

12 Festival vína VOC Znojmo – 8. května Nová certifikovaná v ína VOC Znojmo vstupují pravidelně na trh 8. května, v rámci Festivalu vín VOC Znojmo. Tradiční znojemské spojení kultury s vínem nabízí bohat ý dvoudenní program : - ochutnávk u všech nově zatříděných vín VOC Znojmo, - „ochutnávku“ lidov é a etnick é muzik y, - ochutnávk u gastronomických specialit předních znojemských restaurací a hotelů se zaměřením na Pohořelického kapra.

13 Kontakt VOC Znojmo Brněnská 523 671 82 Dobšice voc@vocznojmo.cz www.vocznojmo.cz

14 Partner VOC Znojmo


Stáhnout ppt "VOC ZNOJMO vína originální certifikace první apelační systém v České republice www.vocznojmo.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google