Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fotovoltaická elektrárna DPT s.r.o.. SLUNEČNÍ ELEKTRÁRNY Obnovitelné zdroje energie: Jsou ty které nelze nijak vyčerpat například slunce nebo vítr. Naše.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fotovoltaická elektrárna DPT s.r.o.. SLUNEČNÍ ELEKTRÁRNY Obnovitelné zdroje energie: Jsou ty které nelze nijak vyčerpat například slunce nebo vítr. Naše."— Transkript prezentace:

1 Fotovoltaická elektrárna DPT s.r.o.

2 SLUNEČNÍ ELEKTRÁRNY Obnovitelné zdroje energie: Jsou ty které nelze nijak vyčerpat například slunce nebo vítr. Naše společnost DPT s.r.o. byla oficiálně jmenována jako representativní agent pro ČR a SR. Společným cílem je představení fotovoltaických panelů investorům a zákazníkům, realizující projekty fotovoltaických elektráren od 1 kW až po několik MW. Prostřednictvím DPT s.r.o. bude investorovi vždy zprostředkována přímá bezkonkurenční cenová nabídka výrobce. Zároveň poskytujeme asistenci při financování, technickou pomoc od projektu po montáž a realizaci, záruční a pozáruční servis, u větších projektů zprostředkování přímého kontaktu s centrálou výrobce a v případě požadavku kompletní servis při importu fotovoltaických panelů do ČR, SR. http://www.gs-energy.cz/

3 Princip funkce : Na fotovoltaické panely dopadá sluneční paprsek. Fotovoltaické panely mění sluneční záření na stejnosměrný proud. Tyto panely jsou připojeny na tzv. střídače ( měniče, investory ), které přeměňují jednosměrný proud na střídavý. Ten je pak veden domovním rozvodem ke spotřebičům a do veřejné rozvodné sítě.

4 Princip funkce : Solární panely vyrábí elektrickou energii ze slunečního záření i tehdy, když je sluníčko pod mrakem, nebo je zataženo. Produkce energie je však v těchto případech nižší. Pokud nedostačuje vlastní solární zdroj k pokrytí spotřeby v budově, je elektrická energie odebírána z rozvodné sítě. V případě dostatečného slunečního svitu jsou spotřebiče v budově napájeny solární elektrickou energií. Přebytky nespotřebované elektrické energie jsou dodávány do veřejné rozvodné sítě.

5 Výhody a nevýhody … výhodynevýhody Slunce je v lidském měřítku nevyčerpatelným zdrojem energie. Protože přísun slunečního záření během roku kolísá, nelze tento zdroj využít jako samostatný zdroj tepla. Pro celoroční využití je třeba použít doplňkový zdroj energie, který bude pokrývat zvýšenou potřebu v době, kdy je slunečního záření nedostatek. Nízké provozní náklady, neboť sluneční energie je zdarma. Poměrně vysoká počáteční finanční investice. Dlouhá životnost zařízení. Ta je obvykle garantována na 15 - 20 let. Po uplynutí této doby dochází k postupnému snižování účinnosti, přičemž zařízení vydrží funkční až 50 let.  Při instalaci solární soustavy do stávajícího objektu jsou nutné jeho úpravy (zateplení, úprava topné soustavy, změna doplňkového zdroje). Vyrobená energie ze slunečního záření může nahradit 20 - 50% potřeby tepla k vytápění a 50 - 70% potřeby tepla k ohřevu vody v domácnosti. Úspora fosilních paliv, jejichž spalováním se vší pravděpodobností nejen přispíváme k oteplování planety, ale i znečišťujeme přírodu emisemi SO2, CO2, NOx, prachových částic.

6 čís. jménoumístění (blízká obec, přírodní útvar, okres) v provozu od instalovaný výkon 1 ZČU Plze ň Plzeň 200420KW 2 MŽP Praha Praha 200625KW 3 Tu Liberec Liberec 200420KW 4 Dukovany u Třebíče 200310KW 5 Jaroslavice u Znojma 2007900KW 6 Divčice České Budějovice 20052,5MW 7 VŠB Ostrava Ostrava 200220KW 8 MU Brno Brno 200840KW 9 Opatov Svitavy 200660 KW Systém funguje zcela automaticky. Připojení k síti podléhá schvalovacímu řízení u rozvodných závodů. Použité prameny: http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny.html http://www.solarni-energie.info/vyhody.php http://www.pise.cz/blog/img/fyzmatik/146349.jpg http://www.solarenvi.cz/show.php?ida=6&ids=3

7 Vypracoval: Jan Přikryl, Ondřej Dvořáček a Michal Trávník


Stáhnout ppt "Fotovoltaická elektrárna DPT s.r.o.. SLUNEČNÍ ELEKTRÁRNY Obnovitelné zdroje energie: Jsou ty které nelze nijak vyčerpat například slunce nebo vítr. Naše."

Podobné prezentace


Reklamy Google