Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Produkce kyslíku(plíce země) Zdroj léků Biodiverzita.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Produkce kyslíku(plíce země) Zdroj léků Biodiverzita."— Transkript prezentace:

1

2 Produkce kyslíku(plíce země) Zdroj léků Biodiverzita

3 Ve většině evropských států se lesy proměňují v ve stavební parcely nebo v zemědělsky využívané plochy. V průměrném evropském státě zabírají lesy zhruba 1/10 plochy

4 Lidé ročně nenávratně pokácí přibližně 5% světových deštných lesů a s nimi zmizí z povrchu země 100 až 500 rostlinných a živočišných druhů. Vymýcené oblasti později nemohou být zemědělsky využívány kvůli malému množství humusu v půdě, proto zde zůstávají jen zpustošené plochy holé půdy.

5 Konflikty mají nezřídka krvavé vyústění. V únoru 2007 byla v Pará (Brazílie)zavražděna americká misionářka Dorothy Stangová, která 23 let bránila místní obyvatele (v Amazonském pralese žije cca 20mil. lidí, včetně asi 400 přírodních národů) a bojovala za ochranu životního prostředí. Vrahy si najali pozemkoví vlastníci.

6 Harpyje pralesní- Jedním z vymírajících obyvatel tropických lesů je nejsilnější orel na světě - harpyje pralesní. Drápy tohoto ptáka dosahují velikosti dlaně člověka, rozpětí křídel má 2 m, jeho váha může přesahovat 8 kg. Teritorim jednoho páru má rozlohu kolem 10 tisíc hektarů, takže počet harpyjí, které by mohly obývat určitou oblast, je velmi omezený. Proto kácení tropického lesa tolik ohrožuje jejich přežití.

7 Koala- Mylně se někdy označují jako medvídek, ale nemají s medvědy nic společného. Zhruba 3/4 svého života koala prospí ve větvích stromů. Živí se výhradně eukalyptovými listy a to ještě ne všemi, vybírají si pouze dvanáct druhů eukalyptů.

8 Levhart obláčkový - někdy nazývaný harimauda. Jeho typickými znaky jsou krátké tlapy, dlouhá hlava, srst ozdobená velikými šedožlutými oválnými skvrnami s černým okrajem a výjimečně dlouhý ocas, dosahující téměř délky těla. Má nejdelší tesáky ze všech kočkovitých šelem - jejich délka přesahuje až 4 cm.

9 Rozdíl mezi lesy a pralesy České republiky je někde jasně znatelný, jinde nás na vstup do chráněné oblasti pralesa musí upozornit informační tabule.

10 Do většiny českých pralesů a rezervací je zakázán vstup a nebo se můžeme pohybovat pouze po vyznačených steskách. Nedoporučuje se nechávat na stezce nebo dokonce mimo ni odpadky ze každý takový přestupek můžete dostat pokutu v řádech deseti tisíců korun. V našich pralesích se vyskytují mnohé jedinečné druhy jako třeba Prstnatec bezový nebo Hořec tolitový

11 totov něco takového…

12 http://cs.wikipedia.org http://www.greenpeace.org http://aktualne.centrum.cz http://biom.cz http://www.enviweb.cz http://www.priroda.cz http://www.google.cz a kniha „Pralesy jako mizející div přírody“

13 Vypracoval: František Pavelka Výklad:František Pavelka Zdeňka Poláchová Veronika Radilová Monika Schömová


Stáhnout ppt "Produkce kyslíku(plíce země) Zdroj léků Biodiverzita."

Podobné prezentace


Reklamy Google