Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tiskárny Výstupní zařízení. Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tiskárny Výstupní zařízení. Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava."— Transkript prezentace:

1 Tiskárny Výstupní zařízení

2 Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, Opava Název operačního programu:OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5 Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu:Zvyšování klíčových aktivit Předmět, ročník:ICT, 1. ročník Název sady vzdělávacích materiálů:Úvod do předmětu ICT Sada číslo:ICT-21A Pořadové číslo vzdělávacího materiálu:17 Označení vzdělávacího materiálu: VY_32_INOVACE_ICT-21A-17 Téma vzdělávacího materiálu:Tiskárny II Druh učebního materiálu:Prezentace Autor:Ing. Daniel Benna Anotace:Inkoustová a laserová tiskárna Metodické poznámky:Materiál je vhodný pro všechny obory Datum vytvoření: Ověření ve výuce:

3 Inkoustová tiskárna 0 Princip tisku vynalezen v 70. letech 0 Dnes se jedná o nejrozšířenější tiskárnu v domácnosti

4 Inkoustová tiskárna 0 Tiskne se pomocí inkoustu, který se prodává v nádobkách – cartridge 0 Tiskne se pomocí malinkých kapiček – nejmenší 1,5 pl

5 Velikost kapiček ovlivňuje jemnost tisku

6 Inkoustová tiskárna KladyZápory 0 Barevný tisk 0 Možnost tisknout na různorodé materiály 0 Tichý tisk 0 Levná tiskárna 0 Rozlišení až 4800 DPI 0 Drahé inkousty 0 Tisk není odolný vodě 0 Barvy časem vyblednou 0 Nebezpečí zaschnutí trysek

7 Možnosti zlevnění

8 Laserová tiskárna 0 První tiskárna určena pro firmy a domácnost Nejrozšířenější způsob tisku ve firemní sféře 0 V současné době proniká i do domácností

9 Laserová tiskárna 0 Tiskne se pomocí jemného prášku – TONERU 0 Toner je umístěný v plastovém obalu tzv. kazetě.

10 Princip tisku 0 Mechanický stěrač setře zbytek toneru, žárovka odstraní náboj z posledního tisku. 0 Válec je nabit díky koroně, pořád je v otáčivém pohybu. 0 Na body na válci, ve kterých chceme mít toner, se posvítí laserem, jeho manipulaci ovládá deflektor a rotující zrcátko. 0 Toner se „nalepí“ na válec, ale pouze na místa, která mají neutrální náboj. 0 Toner se přenese na papír, který vklouzl pod válec, jelikož je papír nabit opačným nábojem (a z fyziky víme, že ty se přitahují). 0 Papír sjede do pece, ve kterém se toner připeče. 0 Papír se zbaví elektrického náboje a vyjede z tiskárny ven.

11 Laserová tiskárna KladyZápory 0 Velmi kvalitní a stálý tisk 0 Rychlost tisku 0 Tichý provoz 0 Vysoká životnost toneru 0 Poměrně vysoká cena tiskárny 0 Poměrně vysoká cena toneru 0 Rychlost náběhu po zapnutí (desítky sec.)

12 Multifunkční tiskárna 0 Může být laserová nebo inkoustová 0 Spojení tiskárny a scanneru 0 Může pracovat i samostatně (bez zapnutého PC)

13 Laser a inkoust 0 Mohou tisknout černobíle nebo barevně 0 Pro barevný tisk používají barevnou paletu CMYK 0 K barevnému tisku potřebujeme minimálně 4 barvy

14 Laser a inkoust Připojení: 0 Drátové 0 UTP kabel LAN 0 USB kabel 0 Paralerní kabel 0 Bezdrátové 0 WiFi 0 BlueTooth

15 AUTOR NEUVEDEN. Alza [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. KeyBoardRecords [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: content/uploads/2013/01/Ink-Cartridges.jpghttp://keyboardrecords.com/wp- content/uploads/2013/01/Ink-Cartridges.jpg AUTOR NEUVEDEN. ALZA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. ALZA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: d htmhttp://www.alza.cz/hp-laserjet-pro-400-color-m451dn- d htm AUTOR NEUVEDEN. Laser cartridge [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. ALZA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: d htmhttp://www.alza.cz/epson-workforce-wf-3520dwf- d htm AUTOR NEUVEDEN. NOVA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. USAPREPARES [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: content/uploads/2013/07/venfor-wifi.jpghttp://www.usaprepares.com/wp- content/uploads/2013/07/venfor-wifi.jpg AUTOR NEUVEDEN. ?? [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: content/uploads/2012/09/bluetooth.pnghttp://cdn.imedicalapps.com/wp- content/uploads/2012/09/bluetooth.png AUTOR NEUVEDEN. Hyperline [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: cords/pc-lpm-utp-or-new1.jpghttp://www.hyperline.com/img/sharedimg/patch- cords/pc-lpm-utp-or-new1.jpg AUTOR NEUVEDEN. GME [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Tisknu levně [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Tiskárny Výstupní zařízení. Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava."

Podobné prezentace


Reklamy Google