Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tiskárny Výstupní zařízení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tiskárny Výstupní zařízení."— Transkript prezentace:

1 Tiskárny Výstupní zařízení

2 Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, Opava Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu: Zvyšování klíčových aktivit Předmět, ročník: ICT, 1. ročník Název sady vzdělávacích materiálů: Úvod do předmětu ICT Sada číslo: ICT-21A Pořadové číslo vzdělávacího materiálu: 17 Označení vzdělávacího materiálu: VY_32_INOVACE_ICT-21A-17 Téma vzdělávacího materiálu: Tiskárny II Druh učebního materiálu: Prezentace Autor: Ing. Daniel Benna Anotace: Inkoustová a laserová tiskárna Metodické poznámky: Materiál je vhodný pro všechny obory Datum vytvoření: Ověření ve výuce:

3 Inkoustová tiskárna Princip tisku vynalezen v 70. letech
Dnes se jedná o nejrozšířenější tiskárnu v domácnosti

4 Inkoustová tiskárna Tiskne se pomocí inkoustu, který se prodává v nádobkách – cartridge Tiskne se pomocí malinkých kapiček – nejmenší 1,5 pl

5 Velikost kapiček ovlivňuje jemnost tisku

6 Inkoustová tiskárna Klady Zápory Barevný tisk
Možnost tisknout na různorodé materiály Tichý tisk Levná tiskárna Rozlišení až 4800 DPI Drahé inkousty Tisk není odolný vodě Barvy časem vyblednou Nebezpečí zaschnutí trysek

7 Možnosti zlevnění

8 Laserová tiskárna První tiskárna určena pro firmy a domácnost 1984
Nejrozšířenější způsob tisku ve firemní sféře V současné době proniká i do domácností

9 Laserová tiskárna Tiskne se pomocí jemného prášku – TONERU
Toner je umístěný v plastovém obalu tzv. kazetě.

10 Princip tisku Mechanický stěrač setře zbytek toneru, žárovka odstraní náboj z posledního tisku. Válec je nabit díky koroně, pořád je v otáčivém pohybu. Na body na válci, ve kterých chceme mít toner, se posvítí laserem, jeho manipulaci ovládá deflektor a rotující zrcátko. Toner se „nalepí“ na válec, ale pouze na místa, která mají neutrální náboj. Toner se přenese na papír, který vklouzl pod válec, jelikož je papír nabit opačným nábojem (a z fyziky víme, že ty se přitahují). Papír sjede do pece, ve kterém se toner připeče. Papír se zbaví elektrického náboje a vyjede z tiskárny ven.

11 Laserová tiskárna Klady Zápory Velmi kvalitní a stálý tisk
Rychlost tisku Tichý provoz Vysoká životnost toneru Poměrně vysoká cena tiskárny Poměrně vysoká cena toneru Rychlost náběhu po zapnutí (desítky sec.)

12 Multifunkční tiskárna
Může být laserová nebo inkoustová Spojení tiskárny a scanneru Může pracovat i samostatně (bez zapnutého PC)

13 Laser a inkoust Mohou tisknout černobíle nebo barevně
Pro barevný tisk používají barevnou paletu CMYK K barevnému tisku potřebujeme minimálně 4 barvy

14 Laser a inkoust Připojení: Drátové Bezdrátové UTP kabel LAN USB kabel
Paralerní kabel Bezdrátové WiFi BlueTooth

15 AUTOR NEUVEDEN. Alza [online]. [cit. 2. 12. 2013]
AUTOR NEUVEDEN. Alza [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. KeyBoardRecords [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. ALZA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. ALZA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Laser cartridge [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. ALZA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. NOVA [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. USAPREPARES [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. ?? [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Hyperline [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. GME [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Tisknu levně [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Tiskárny Výstupní zařízení."

Podobné prezentace


Reklamy Google