Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Simpsonovi Americký televizní seriál Historie Rodištěm rodinky Simpsonových se stala Tracey Ullman Show (půlhodinový pořad TV FOX 1987-1990). Učinkovali.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Simpsonovi Americký televizní seriál Historie Rodištěm rodinky Simpsonových se stala Tracey Ullman Show (půlhodinový pořad TV FOX 1987-1990). Učinkovali."— Transkript prezentace:

1

2 Simpsonovi Americký televizní seriál

3 Historie Rodištěm rodinky Simpsonových se stala Tracey Ullman Show (půlhodinový pořad TV FOX 1987-1990). Učinkovali v show např.: Tracey Ullman, Joseph Malone, Julie Kavner atd.Představoval lidem to nejlepší z hudební a komediální scény. Simpsonovi byli inspirovány kreslenými příběhy komixu "Life is hell" (život je peklo), které vymyslel a sám nakreslil Matt Groening - otec Simpsonů. Rodištěm rodinky Simpsonových se stala Tracey Ullman Show (půlhodinový pořad TV FOX 1987-1990). Učinkovali v show např.: Tracey Ullman, Joseph Malone, Julie Kavner atd.Představoval lidem to nejlepší z hudební a komediální scény. Simpsonovi byli inspirovány kreslenými příběhy komixu "Life is hell" (život je peklo), které vymyslel a sám nakreslil Matt Groening - otec Simpsonů. Po chvíli se Mattovi ozval James L. Brooks (později výkonný producent Simpsonů), kvůli Tracey Ullman Show. Nejprve chtěl Matt zprodukovat "Life is hell", měl ale problémy s charaktery, které v něm měli učinkovat. A díky tomu se rozhodl pro (normální?) rodinku, kterou pojmenoval podle té své skutečné.Jeho otec se jmenoval Homer, matka Marge a jeho dvě mladší sestry Liza a Maggie.Jméno Bart pocházi z anglického slova "brat" (spratek, fakan). Po chvíli se Mattovi ozval James L. Brooks (později výkonný producent Simpsonů), kvůli Tracey Ullman Show. Nejprve chtěl Matt zprodukovat "Life is hell", měl ale problémy s charaktery, které v něm měli učinkovat. A díky tomu se rozhodl pro (normální?) rodinku, kterou pojmenoval podle té své skutečné.Jeho otec se jmenoval Homer, matka Marge a jeho dvě mladší sestry Liza a Maggie.Jméno Bart pocházi z anglického slova "brat" (spratek, fakan). Po pár dílech se Simpsonovy měnili k lepšímu. Po kratkých skečích Simpsonových se TV FOX rozhodal rodinku Simpsonových vlastnit. Věděli, že je to veliký risk, ale přesto se rozhodli, že udělají pilotní díl s názvem Christmas special (Vánoce u Simpsonových), který byl vysílán 17. prosince 1989. Tento díl měl velikánský glandiózní úspěch. FOX se tedy rozhodl ve tvorbě pokračovat, a díky tomu se 14. ledna 1990 v TV objevil první díl nazvaný "Bart the Genius" (na ČT vysílán jako Bartův test = nevím proč né Bart génius). Nyní se Simpsonovi stali nejdéle vysílaným seriálem všech dob. Po pár dílech se Simpsonovy měnili k lepšímu. Po kratkých skečích Simpsonových se TV FOX rozhodal rodinku Simpsonových vlastnit. Věděli, že je to veliký risk, ale přesto se rozhodli, že udělají pilotní díl s názvem Christmas special (Vánoce u Simpsonových), který byl vysílán 17. prosince 1989. Tento díl měl velikánský glandiózní úspěch. FOX se tedy rozhodl ve tvorbě pokračovat, a díky tomu se 14. ledna 1990 v TV objevil první díl nazvaný "Bart the Genius" (na ČT vysílán jako Bartův test = nevím proč né Bart génius). Nyní se Simpsonovi stali nejdéle vysílaným seriálem všech dob. Dostali již i ocenění a nyní běží v kinech film the Simpsons Movie. Dostali již i ocenění a nyní běží v kinech film the Simpsons Movie.

4 Město Springfield

5 Autoři: Matt Groening Matt Groening James L. BrooksMike Scully

6 …A to je konec

7 Hlavní postavy

8 Homer Simpson Celé jméno: Homer Jay Simpson Celé jméno: Homer Jay Simpson Zaměstnání: Jaderná elektrárna, sektor 7G. Ulice: 69 Old Plumtree Blvd. Telefon: (305)-555-1374 Zaměstnání: Jaderná elektrárna, sektor 7G. Ulice: 69 Old Plumtree Blvd. Telefon: (305)-555-1374 Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Stáří: 36 let Stáří: 36 let Narozen: 12. května 1956 Narozen: 12. května 1956 Váha: 239 - 260 lbs. Váha: 239 - 260 lbs. Míry: 05-12-56 Míry: 05-12-56 Barva očí: Modrá Barva očí: Modrá Homer a jeho zápory Největší tloušťka, nejméně vlasů, největší zápach, nejmenší plat. Homer a jeho zápory Největší tloušťka, nejméně vlasů, největší zápach, nejmenší plat. Oblíbená jídla: Koblihy, steaky, čokoláda, zmrzlina, Krustyho burger,( všechno co se dá sníst) Oblíbená jídla: Koblihy, steaky, čokoláda, zmrzlina, Krustyho burger,( všechno co se dá sníst) Oblíbené činnosti: Sezení na gauči, sledování Televize, pití piva, bowling, v hospodě s přáteli u piva Oblíbené činnosti: Sezení na gauči, sledování Televize, pití piva, bowling, v hospodě s přáteli u piva

9 Marge Simpson Marge Simpson Marge Simpson Celé jméno Margorie Simpsonová Celé jméno Margorie Simpsonová Stáří: 34 let Stáří: 34 let Zaměstnání Žena v domácnosti ( uklízení, vaření, hlidání dětí, :o) ) Zaměstnání Žena v domácnosti ( uklízení, vaření, hlidání dětí, :o) ) Bývalá zaměstnání (chvilková) Prodavačka preclíků, policistka, učitelka na základní škole, herečka, zaměstnankyně v jaderné elektrárně pana Burnse,... Bývalá zaměstnání (chvilková) Prodavačka preclíků, policistka, učitelka na základní škole, herečka, zaměstnankyně v jaderné elektrárně pana Burnse,... Domov: Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Stáří: 34 Stáří: 34 Barva vlasů: modrá Barva vlasů: modrá Oblíbená činnost: Rozkazovat Houmerovi, péčování o vlasy, něco zachraňovat Oblíbená činnost: Rozkazovat Houmerovi, péčování o vlasy, něco zachraňovat Velikost + vlasy: 6' 2" (někdy uváděno také 8' 6") Velikost + vlasy: 6' 2" (někdy uváděno také 8' 6")

10 Bart Simpson Bart Simpsons Bart Simpsons Celé jméno: Bartoloměj Jo-Jo Bart Simpson Celé jméno: Bartoloměj Jo-Jo Bart Simpson Zaměstnání: teprve chodí do ZŠ Springfield Elementary School - 4 třída Zaměstnání: teprve chodí do ZŠ Springfield Elementary School - 4 třída Stáří: 10.5 let Stáří: 10.5 let Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Záliby: Zábavné telefonáty, jízda na skateboardu, otravování sestry L|ízy, sledování kresleného seriálu Itchy and Scratchy Záliby: Zábavné telefonáty, jízda na skateboardu, otravování sestry L|ízy, sledování kresleného seriálu Itchy and Scratchy Nepřátelé: Levák Bob, ředitel Skinner Nepřátelé: Levák Bob, ředitel Skinner Zajímavosti: Objevil kometu a tříokou rybu Blinky, moderoval dětský TV pořad Kidz Newz, dal dohromady Krustyho a jeho otce, dostal Krustyho z vězen (když klaun neboli sašek Krasty je jeho oblíbenec, tak proč by mu nepomhl) a stal se oblíbeným "já to nebyl" chlapcem.(pěknej díl 8-) ) Zajímavosti: Objevil kometu a tříokou rybu Blinky, moderoval dětský TV pořad Kidz Newz, dal dohromady Krustyho a jeho otce, dostal Krustyho z vězen (když klaun neboli sašek Krasty je jeho oblíbenec, tak proč by mu nepomhl) a stal se oblíbeným "já to nebyl" chlapcem.(pěknej díl 8-) )

11 Lisa Simpson Zaměstnání: teprve chodí do ZŠ Springfield Elementary School - 2. třída Zaměstnání: teprve chodí do ZŠ Springfield Elementary School - 2. třída Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Stáří: 8 let Stáří: 8 let První vyslovené slovo: Bart První vyslovené slovo: Bart Oblíbenci: Krusty, Itchy and Scratchy, Oblíbenci: Krusty, Itchy and Scratchy, Zajímavosti: ráda hraje na saxofón (umí to?), miluje školu a historii (šprt), stala se malou miss Springfield,hokejovým brankářem a navrhla panenku "Líza - Lví srdce"., už byla 2x zamilovaná, Bart ji zlomil srdce, protože se dostal do jední Jazzové kapelya Zesnulý Murphy Krvavá dáseň Zajímavosti: ráda hraje na saxofón (umí to?), miluje školu a historii (šprt), stala se malou miss Springfield,hokejovým brankářem a navrhla panenku "Líza - Lví srdce"., už byla 2x zamilovaná, Bart ji zlomil srdce, protože se dostal do jední Jazzové kapelya Zesnulý Murphy Krvavá dáseň

12 Maggie Simpson Celé jméno: Margaret Simpson Celé jméno: Margaret Simpson Zaměstnání: batole, cumlání dudlíku, hraní si s hračkami Zaměstnání: batole, cumlání dudlíku, hraní si s hračkami Domov: Domov: Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Ulice: 742 Evergreen Terrace Město: Springfield NT PSČ: 49007 Stáří: 1 rok Stáří: 1 rok Zajímavost: pochází z jiné planety Zajímavost: pochází z jiné planety Poznámky: postřelila pana Burnse, umí řídit auto, dokáže ze svých hracích kostek sestavit vzorec E=MC2 Poznámky: postřelila pana Burnse, umí řídit auto, dokáže ze svých hracích kostek sestavit vzorec E=MC2

13 The Simpsons Movie Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života.


Stáhnout ppt "Simpsonovi Americký televizní seriál Historie Rodištěm rodinky Simpsonových se stala Tracey Ullman Show (půlhodinový pořad TV FOX 1987-1990). Učinkovali."

Podobné prezentace


Reklamy Google