Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VÝROBA PIVA – VARNÝ PROCES Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Paníčková. Střední škola hotelnictví a služeb a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VÝROBA PIVA – VARNÝ PROCES Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Paníčková. Střední škola hotelnictví a služeb a."— Transkript prezentace:

1 VÝROBA PIVA – VARNÝ PROCES Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Paníčková. Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace. Materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK 1.5 – EU peníze středním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0879. únor 2013VY_32_INOVACE_TOS_080206 obr. 1

2  varný proces – vaření piva,  kvašení,  dokvašování. Proces výroby piva má několik fází:

3 1. fáze: Varný proces Probíhá v pivovarech v prostorách zvaných varna a skládá se ze dvou meziproduktů:  sladina,  mladina.

4 obr. 2

5 1. Výroba sladiny  Probíhá ve vystírací kádi, kde dochází k vyluhování sladu v teplé vodě.  Zde probíhá přeměna škrobu na cukry, tzv. zcukřování vystírky.

6  Vystírka se zesiluje tak, že se část vystírky přečerpává do dalšího kotle – rmutovacího, kde se zahřívá až do bodu varu a přečerpává se zpět do vystírací kádě.  Tento proces zvaný rmutování se opakuje až 3krát.  Rmutováním zpracovaná vystírka se filtruje ve scezovací kádi.

7 2. Výroba mladiny  Do vyrobené sladiny se přidává chmel a dochází k varu (chmelovaru).  Dochází také k vylučování aromatických a chuťových látek, zejména hořkých, které dodávají pivu chuť a vůni.

8  Vařením sladiny se také ničí všechny bakterie.  Vaření sladiny trvá přibližně 1-1,5 hodiny.  Vzniká mladina, kterou je nutno při používání celých chmelových hlávek přefiltrovat.

9 Ochlazování mladiny  Probíhá pomocí speciálního deskového chladiče, kterým mladina prochází a teplota klesne asi na 5 °C, na tzv. zákvasnou teplotu.  V této fázi také dochází ke vhánění kyslíku do mladiny, který je potřebný k zajištění bezproblémového kvašení.

10 CITACE ZDROJŮ  obr. 1 V Praze se představila piva z Belgie, Německa i Česka - Tyden.cz [online]. 15.06.2009 16:26 [cit. 2013-02-21]. Dostupné z: http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/pivo/v-praze-se-predstavila-piva-z-belgie- nemecka-i-ceska_124607.html http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/pivo/v-praze-se-predstavila-piva-z-belgie- nemecka-i-ceska_124607.html  obr. 2 Den Ježka v Jihlavě: koncerty a pivo podle středověké receptury - iDNES.cz [online]. 1999 - 2013 [cit. 2013-02-21]. Dostupné z: http://jihlava.idnes.cz/den- jezka-v-jihlave-koncerty-a-pivo-podle-stredoveke-receptury-p7v-/jihlava- zpravy.aspx?c=A110615_1603475_jihlava-zpravy_borhttp://jihlava.idnes.cz/den- jezka-v-jihlave-koncerty-a-pivo-podle-stredoveke-receptury-p7v-/jihlava- zpravy.aspx?c=A110615_1603475_jihlava-zpravy_bor


Stáhnout ppt "VÝROBA PIVA – VARNÝ PROCES Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Paníčková. Střední škola hotelnictví a služeb a."

Podobné prezentace


Reklamy Google