Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kulturní bohatství a vzdělávání.  Systém francouzského vzdělání je vysoce centralizovaný, organizovaný a rozvětvený. Dělí se na tři části:  primární.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kulturní bohatství a vzdělávání.  Systém francouzského vzdělání je vysoce centralizovaný, organizovaný a rozvětvený. Dělí se na tři části:  primární."— Transkript prezentace:

1 Kulturní bohatství a vzdělávání

2  Systém francouzského vzdělání je vysoce centralizovaný, organizovaný a rozvětvený. Dělí se na tři části:  primární vzdělání  sekundární vzdělání  terciární nebo akademické vzdělání  Primární a sekundární vzdělání je převážně veřejné (soukromé školy také existují jako celonárodní síť jednotlivých primárních a sekundárních katolických škol), zatímco akademické vzdělání je otázkou státních i soukromých škol.

3  Francouzská kultura je ovlivněna rozdílností a posledními vlnami imigrace. Francie hrála po celá staletí velmi důležitou roli jako kulturní centrum celé Evropy v čele s Paříží. Mnoho architektonických stylů západní civilizace vzniklo ve Francii. Většina výtvarných stylů novověku se zrodila v pařížské umělecké komunitě.

4  Francie byla dlouhou dobu považována za centrum evropského umění a hudby. Co se týče klasické hudby, pochází z Francie několik řad umělců hrajících rock, hip hop, techno, funk a pop.Francie se také považuje za zemi klarinetu.  http://youtu.be/zi7ZeNNtJss http://youtu.be/zi7ZeNNtJss

5  Známá pod krycím jménem Vrabčák byla světoznámá a oblíbená francouzská šansoniérka.  Největší hity:  Mon Dieu (Můj Bože)  Mon légionnaire (Můj legionář)  Filmy:  Étoile sans lumière (Hvězda bez světla)  Neuf garçons, un cœur (Devět chlapců jednoho srdce)

6  Četník ze Saint-Tropez  Strážmistr Ludovic Cruchot slouží v malé horské vesničce v Alpách. Do práce je zapálený a rád by byl převelen. Jednoho dne se jeho přání opravdu vyplňuje a je převelen do turistického letoviska Saint-Tropez. Spolu s ním přijede i jeho dcera Nicole.  http://youtu.be/x4WYQxy4sUI http://youtu.be/x4WYQxy4sUI

7  Francouzská móda je proslulá, protože Francie je velmi bohatá země na módní tvůrce a módní trendy. Je tomu tak díky tomu, že nabízí občanům mnoho prestižních škol a univerzit, kde mohou studovat módní návrhářství, návrhářství bot, doplňků a šperků, módní fotografie, předpovídání trendů, marketing a to na vysoké úrovni.

8  Eiffelova věž (francouzsky La Tour Eiffel) je ocelová věž v Paříži, v současnosti nejznámější pařížská dominanta. Měřila 300,65 metru a byla nejvyšší stavbou světa. Dnes měří včetně antény na vrcholu 324 metrů. Je pojmenována po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi. Stavba věže se původně předpokládala na 14 měsíců, nakonec se však skoro zdvojnásobila na 26 měsíců a její cena se prodražila o 1,5 milionu franků. http://www.youtube.com/watch?v=n7hKe_YHCWg

9  Francouzská kuchyně patří mezi nejoceňovanější kuchyně světa. K nejzákladnějším prvkům francouzské kuchyně patří vína a sýry. Francouzi milují ryby a mořské plody (ústřice, kraby, humry, langusty, mořské šneky), významnou roli ale hrají i jiné druhy masa (jehněčí, skopové, hovězí, telecí, vepřové a zvěřina), jedí se hojně i vnitřnosti a vyrábějí se paštiky. Zároveň ale maso minimálně ve stejném množství doplňuje i zelenina. Světově proslulý je francouzský chřest, oblíbená je i čekanka, artyčoky, květák, špenát nebo dýně. Důležitou pozici má čerstvé pečivo, především bagety.

10  Impresionismus plně ovládl francouzské umění v sedmdesátých letech 19. století. Byl pojmenován podle slavného Monetova obrazu Imprese, vystaveného v roce 1872. Barevná skvrna se stala nejdůležitějším vyjadřovacím prostředkem, malíř soustřeďoval svou plnou pozornost na zachycení okamžiku světla a zářivé životnosti přírody. Nedokonalé lidské oko tak vnímalo barevné skvrny jako chvějící se plochu barevného světla.

11  Zasvětil celý svůj život umění, věřil ve své umělecké poslání Strýce s ním často navštěvoval muzea a galerie a tak se učil umění starých mistrů.  Díla: Snídaně v trávě, Koncert v Tuileriích, Piják absintu

12  Narodil se v Paříži. Jeho prvním malířským učitelem byl Eugèn Boudin. Boudin ho uvedl do tajů olejomalby a práce v plenéru  Díla: Východ slunce, Jezírko s lekníny, Ráno na Seině

13  Jakub Koudelka a Jakub Hlubinka  Zdroje:  https://www.google.cz/imghp?hl=cs&tab=wi&ei=ZE6MU5GzH6nR4QTCrYCg BQ&ved=0CAQQqi4oAg  http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana  http://www.artmuseum.cz/


Stáhnout ppt "Kulturní bohatství a vzdělávání.  Systém francouzského vzdělání je vysoce centralizovaný, organizovaný a rozvětvený. Dělí se na tři části:  primární."

Podobné prezentace


Reklamy Google