Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZEMĚ VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE. 日本国 Nihonkoku/Nipponkoku Státní zřízení konstituční monarchie (císařství)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZEMĚ VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE. 日本国 Nihonkoku/Nipponkoku Státní zřízení konstituční monarchie (císařství)"— Transkript prezentace:

1 ZEMĚ VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE

2 日本国 Nihonkoku/Nipponkoku Státní zřízení konstituční monarchie (císařství)

3 Císařská rodina při svatbě korunního prince. Zleva: Princezna Sajako, císař Akihito, korunní princ Naruhito, korunní princezna Masako, císařovna Mičiko, princ a princezna Akišino. Podle japonské ústavy je císař symbolem státu a jednoty lidu. Nemá žádné pravomoci spojené s vládou. Japonská monarchie trvá již po mnoho století. Je to nejstarší monarchie na světě vládnoucí bez přerušení.

4 Až do nedávné doby toho svět o Japonsku věděl velmi málo. Po dobu delší než 200 let měli cizinci zákaz vstupu do Japonska pod trestem smrti, pokud Japonci vycestovali, nesměli se vrátit zpět,…To trvalo až do pol. 19.st.

5  Ostrovní stát – 4 velké a přes 4000malých ostrůvků  Hornatý povrch sopečného původu, Japonské Alpy - nejvyšší hora je posvátná sopka Fudži(san)

6  Země tak podléhá nejen sopečným erupcím, ale také častému zemětřesení a nebezpečným vlnám tsunami. Ty jsou způsobené otřesem mořského dna nebo podmořskými sopečnými erupcemi. Zemětřesení v Kóbe

7 Japonská sopka Asama se probudila, popel dopadal i na Tokio 2009 Japonská sopka ASO

8  Hodně lesů, málo orné půdy  Krátké prudké řeky  Podnebí se liší podle zeměpisné šířky S - chladno (sníh) - studený proud J - subtropy až tropy

9 Bohatý a vyspělý stát příčiny - rozvoj perspektivních odvětví (elektronika, elektrotechnika, lodě, auta, optika,…) - ochrana vlastního trhu (  cla) - soukromé podnikání - orientace na vývoz I když se na veškerou výrobu musí importovat většina potřebných surovin a paliv, Japonci dokáží zajistit běh výroby tak, aby byl efektivní. Nepochybně jim k tomu napomáhá využívání pokročilé techniky a její vymoženosti, jsou šetrní a pracovní síla je i ve své skromnosti stále výkonná. Kvalita a nejnovější technologie zajišťují výrobkům dobré jméno ve světě a tudíž i vysoký export do nejrůznějších koutů světa.

10 Chybí nerostné suroviny (dovoz), proto se průmysl soustřeďuje na pobřeží. Převažují náročná odvětví (elektrotechnika,elektronika, výroba automobilů a lodí, optiky), chemický, robotika

11 auta: Nissan, Toyota, Honda, Mazda, Mitsubishi, Daihatsu, Subaru motorky: Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Honda, Mitsubishi

12 Foťáky,kopírky: Minolta, Fuji, Olympus, Sony, Nikon Elektronika: Hitachi, Toshiba, Sony, Panasonic Yamaha(nástroje), hodinky Seiko

13 intenzivní, soběstačné (rýže, zelenina, rybolov, drůbež)

14 Rybolov Ryby jsou pro Japonce základní součástí jídelníčku. Japonsko vlastní největší rybářskou flotilu na světě a v počtu vylovených ryb má světové prvenství. Japonsko je také jednou z mála zemí na světě, kde je povolen lov velryb. Mezi tradiční japonská jídla patří pokrm z ryb – suši.

15  rychlá a přesná  námořní doprava

16  rychlovlaky Hikari (Paprsek) – trať Šinkanzen Seikan – nejdelší podmořský tunel 54km

17

18 Že je v Japonsku nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější cestovat vlakovou dopravou, se všeobecně ví, legendární je jejich přesnost - ani ne tak minutová jako spíš vteřinová. Našinec, vycvičený samozvanstvím Českých drah, se zde cítí jako v Jiříkově vidění. Navíc i poslední lokálka jezdí pomalu stejně rychle jako pendolino, průměrná rychlost podobných "couráků" se pohybuje kolem 130 km/hod.

19

20

21

22 Hlavní město: TOKIO Jokohama, Osaka, Nagoja, Nagasaki, Hirošima, Sapporo, Kobe, Kjoto, Nagano, …

23 SAPPORO (Hokkaido) Sněžný festival v Sapporu přitahuje stále větší počet návštěvníků nejen z Japonska, ale i celého světa. Každý rok přijíždí na dva milióny lidí, aby si mohli prohlédnout stovky krásných sněhových a ledových skulptur, které lemují Odoriho park a další části města. Festival probíhá od 5. do 11. února. Připraveno je 277 sněhových uměleckých děl.

24

25

26 Kóbe

27 Osaka


Stáhnout ppt "ZEMĚ VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE. 日本国 Nihonkoku/Nipponkoku Státní zřízení konstituční monarchie (císařství)"

Podobné prezentace


Reklamy Google