Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Astrologie Co prý ve hvězdách psáno, to nám jest v osud dáno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Astrologie Co prý ve hvězdách psáno, to nám jest v osud dáno."— Transkript prezentace:

1 Astrologie Co prý ve hvězdách psáno, to nám jest v osud dáno.

2 Vznik astrologie VVVVelká část historiků tvrdí, že v dobách, kdy lidský rozum ještě napůl dřímal, sumerští kněží stáli na svých pozorovatelnách a sledovali nebe. Největším objektem, který na něm pozorovali, bylo nepochybně Slunce, které samozřejmě spojovali s teplem a životadárnou energií. Po mnoha létech pozorování zatoužili využít své poznatky o Slunci a naučili se předvídat nastupující období roku. Dalším cílem nebeského pozorování kněží byl Měsíc. Vědou uznávaná teorie tvrdí, že po jistém čase kněží postřehli dalších 5 objektů, které se pohybovaly na pozadí bezpočtu hvězd. To byly planety, ve starověku označované jako „poutníci“. PPPPředpokládá se, že v určitých etapách byly vlastnosti planet sjednoceny a všeobecně přijaty. VVVVědci tvrdí, že astrologie kráčela cestou evoluce právě tak, jako živé organismy, ačkoliv toto tvrzení nedokládají žádnými důkazy.

3 NATIVNÍ HOROSKOP – RADIX Co nám hvězdy daly do vínku – tzv. horoskop narození – výpočet podle data, času a místa narození HORÁRNÍ (HODINOVÁ) ASTROLOGIE Toto je druh astrologie, Která odpovídá na konkrétní otázky. TRANZITY Tranzit je přechod běžící planety přes místo planety nebo její aspekt v základním horoskopu. Tranzity zbarvují tendenci zážitku v čase, ve kterém jistým způsobem působí. DIREKCE V ASTROLOGII (PROGRESIVNÍ HOROSKOP) Z horoskopu se dozvíme, co se stane a direkce nám upřesní kdy se to stane. RELOKAČNÍ ASTROLOGIE Relokované horoskopy nám prozradí hodně o reakcích subjektu na nové místo.

4 Slunce SSSSlunce ztělesňuje tu nejhlavnější a nejvlivnější část člověka, osobnosti. Jeho hlavní směřování v životě, vlohy atd. SSSSymbolizuje princip jang, vědomí, ducha, vůli, životní sílu, formování vlastní osobnosti a seberealizaci.

5 Měsíc MMMMěsíc představuje vnitřní pocity člověka, city a emoce, jak se my sami cítíme, nevědomí, instinktivní reakce.

6 Merkur MMMMerkur symbolizuje rozum a intelekt, schopnost kombinovat, jazyk, komunikaci, zprostředkování, taktiku, zběhlost, duševní obratnost, schopnost orientace, analytické a logické myšlení, schopnost posuzovat a rozhodovat.

7 Mars MMMMars symbolizuje fyzickou snahu a úsilí. SSSSymbolizuje směr fyzické síly, která řídí naše ego, ovlivňuje emoce a jednání, a povzbuzuje naše duševní úsilí a komunikativní schopnosti. TTTTaké symbolizuje stupeň agresivity člověka, energii, se kterou člověk bojuje při střetnutích a jak.

8 Venuše VVVVenuše symbolizuje lásku, cit, harmonii, schopnost dávat i přijímat, přátelství, vztah a partnerství. Jako ztělesnění erotiky znamená i vábení, schopnost oddat se, touhu, tužbu po sjednocení, spojení a splynutí.

9 Jupiter JJJJupiter je tzv. planeta štěstí. Postavení Jupitera v horoskopu ukáže, co člověk prožívá jako své obohacení. VVVVypovídá o tom, v čem člověk najde podporu (štěstí) nebo v čem bude podporovat druhé.

10 Saturn TTTTato planeta symbolizuje schopnost člověka vymezit si své místo, ale na druhou stranu také znázorňuje omezení člověka, kvůli kterému nemůže dosáhnout svých cílů. TTTTaké znázorňuje loučení a odchody.

11 Uran, Neptun, Pluto Vliv těchto planet je generační, dlouhodobý.

12 Závěr  Astrologie má mnoho oblastí, které se dají prozkoumávat. V této prezentaci jsem uvedla jen základní a to význam planet. K tomu, aby se udělala přesná jakákoliv astrologická „diagnóza“, je zapotřebí brát celkový pohled na jednotlivé postavení planet, jejich vzájemné působení (aspekty), postavení v astrologických domech (kterých je 12) atd. Moc zajímavá věda, která (ačkoliv si to někdy připustit nechceme) nám umí poodhalit celkovou osobnost člověka a to i „zákulisí“. A vlastně toho umí astrologie poodhalit mnohem víc, ale o tom třeba až někdy v další prezentaci…  Astrologie má mnoho oblastí, které se dají prozkoumávat. V této prezentaci jsem uvedla jen základní a to význam planet. K tomu, aby se udělala přesná jakákoliv astrologická „diagnóza“, je zapotřebí brát celkový pohled na jednotlivé postavení planet, jejich vzájemné působení (aspekty), postavení v astrologických domech (kterých je 12) atd. Moc zajímavá věda, která (ačkoliv si to někdy připustit nechceme) nám umí poodhalit celkovou osobnost člověka a to i „zákulisí“. A vlastně toho umí astrologie poodhalit mnohem víc, ale o tom třeba až někdy v další prezentaci…  Tuto prezentaci zpracovala Jitka Nepomucká

13 Citováno z: 1)Ve snímku č. 2: Astrologician, Aplikovaná astrologie. Dostupné z: http://www.inext.cz/astrologician/astrologie/ http://www.inext.cz/astrologician/astrologie/ 2)Ve snímku č. 3 a 8: SLÁDEČEK Vladimír, Tranzity v astrologii, Fontána 2003 3)Ve snímku č. 3: BANZHAF Hajo, HAEBLER Anna, Klíč k astrologii, Pragma, 2002, str. 22 a 24 4)Ve snímku č. 3: PARKEROVI Julia a Derek, Velká škola astrologie, Nakladatelství Slovart, 2004, str. 178


Stáhnout ppt "Astrologie Co prý ve hvězdách psáno, to nám jest v osud dáno."

Podobné prezentace


Reklamy Google