Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PHYSALIA PHYSALIS MĚCHÍŘOVKA PORTUGALSKA POPIS Měchýřovka portugalská (Physalia physalis) má na svědomí mnoho úmrtí. Je to trubýš vznášející se na hladině.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PHYSALIA PHYSALIS MĚCHÍŘOVKA PORTUGALSKA POPIS Měchýřovka portugalská (Physalia physalis) má na svědomí mnoho úmrtí. Je to trubýš vznášející se na hladině."— Transkript prezentace:

1

2 PHYSALIA PHYSALIS MĚCHÍŘOVKA PORTUGALSKA

3 POPIS Měchýřovka portugalská (Physalia physalis) má na svědomí mnoho úmrtí. Je to trubýš vznášející se na hladině s dlouhými vlákny pod vodou (až 10m). Velikost zvonu je přitom mezi 10-25cm. Protože je téměř průhledná není ve vodě vidět.Vlákna jsou extrémně nebezpečná, obsahují žahavé buňky, které způsobují zvětšování lymfatických uzlin, extrémní bolest, problémy s dýcháním a zástava srdce. Druhotně mohou nastat alergické reakce. Úmrtnost je v některých oblastech téměř 100%. Jediná pomoc spočívá v omývaní slanou vodou a opět vložit do horké vody. Vyskytuje se v Indopacifiku a Severním Atlantiku v otevřeném oceánu. Měchýřovou se živí želva Caretta caretta.

4 JAK VYPADÁ V MOŘI

5 TAKTO VYPADA POŽAHÁNÍ NOHY OD MEDÚZY

6 TAKTO MUŽE EŠTE VYPADAT MNĚCHÝŘOVKA PORTUGALSKA

7 I TAKTO

8 TYTO INFORMACE MAM Z ECHTO STRANEK

9 A TAKÉ ODTUD

10 DĚKUJI VAM ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "PHYSALIA PHYSALIS MĚCHÍŘOVKA PORTUGALSKA POPIS Měchýřovka portugalská (Physalia physalis) má na svědomí mnoho úmrtí. Je to trubýš vznášející se na hladině."

Podobné prezentace


Reklamy Google