Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Michaela Vlasáková. Pesticidy  Pesticidy jsou chemické prostředky, které se užívají k zamezení ztrát na kulturních rostlinách, zásobách potravin i krmiv.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Michaela Vlasáková. Pesticidy  Pesticidy jsou chemické prostředky, které se užívají k zamezení ztrát na kulturních rostlinách, zásobách potravin i krmiv."— Transkript prezentace:

1 Michaela Vlasáková

2 Pesticidy  Pesticidy jsou chemické prostředky, které se užívají k zamezení ztrát na kulturních rostlinách, zásobách potravin i krmiv.  Pesticidy se dnes používají na 95 % zemědělské půdy.  Účinku pesticidních látek jsou vystaveny všechny složky biosféry.

3 Základní dělení pesticidů  Podle určení – akaricidy, algicidy, arborocidy, avicidy, fungicidy, herbicidy, insekticidy, molluskocidy, piscicidy, rodenticidy.  Podle způsobu aplikace – postřiky, aerosoly, fumiganty, popraše, pevné a tekuté nástrahy, mořidla, nátěry a impregnace.  Podle působení – kontaktní, systémové.

4

5 Negativní jevy obecně  Většina pesticidů usmrcuje či intoxikuje širší spektrum živočichů.  Narušují funkci hormonů v těle různých živočichů včetně člověka.  V půdě zůstávají dlouhodobě jejich zbytky, které se začleňují do potravních řetězců a hromadí se v organismech, což může mít za následek mizení druhů.  Nebezpečí pro lidské zdraví (např. riziko vzniku rakovin, poruchy reprodukce, cukrovka)  Změna psychiky u predátorů, která může vyústit až ke kanibalismu vlastních mláďat.  Snižování rozmnožovacího potencionálu.

6 DDT  Je jedním s nejstarších a nejznámějších insekticidů.  Toxický a nebezpečný pro životní prostředí.  Vyrábí se kondenzací chloralu s chlorbenzenem.  Byl masově využíván od roku 1939 do roku 1962, k hubení škodlivého hmyzu v zemědělství, a k likvidaci komárů a moskytů.  Dnes je jeho výroba a používání zakázáno ve většině zemí světa, ale je stále používán ke snížení výskytu malárie, zvláště v Africe a Asii.

7

8 Úkol  Co jsou to pesticidy?  Co je to instekticid?  Negativní vlivy na živé organismy?  Co víte o DDT?

9 Zdroje  http://www.alibaba.com/product- gs/373475947/600ml_Spray_insecticide_a erosol_pesticide_insect.html http://www.alibaba.com/product- gs/373475947/600ml_Spray_insecticide_a erosol_pesticide_insect.html  http://www.mebio.cz/clanky/pesticidy-skodi- zdravi-shoduji-vedci/ http://www.mebio.cz/clanky/pesticidy-skodi- zdravi-shoduji-vedci/  http://cs.wikipedia.org/wiki/Pesticid http://cs.wikipedia.org/wiki/Pesticid  http://cs.wikipedia.org/wiki/DDT http://cs.wikipedia.org/wiki/DDT  http://arnika.org/pesticidy http://arnika.org/pesticidy  http://www.scienceclarified.com/Co- Di/DDT- dichlorodiphenyltrichloroethane.html#b http://www.scienceclarified.com/Co- Di/DDT- dichlorodiphenyltrichloroethane.html#b


Stáhnout ppt "Michaela Vlasáková. Pesticidy  Pesticidy jsou chemické prostředky, které se užívají k zamezení ztrát na kulturních rostlinách, zásobách potravin i krmiv."

Podobné prezentace


Reklamy Google