Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aerodynamický tunel Střední škola letecká Kunovice, dceřinná společnost Aircraft Industries, a.s. Kunovice 24. 3. 2012 Luhačovice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aerodynamický tunel Střední škola letecká Kunovice, dceřinná společnost Aircraft Industries, a.s. Kunovice 24. 3. 2012 Luhačovice."— Transkript prezentace:

1 Aerodynamický tunel Střední škola letecká Kunovice, dceřinná společnost Aircraft Industries, a.s. Kunovice 24. 3. 2012 Luhačovice

2 Střední škola letecká Studium Techniků údržby letadel Čtyřleté maturitní - „Letecký mechanik“ Tříleté učební - „Mechanik letadel“ - „Klempíř letadel“ Dceřiná společnost Aircraft Industries

3 Aerodynamický (větrný) tunel

4 Využití tunelu Měření větrného odporu Úspora energií Studie obtékání vzduchu Vlivy na rychlost Hlučnost Měření vztlaku

5 Simulátor

6 Simulace řízení letadla Ověření informací z praxe – pohyb řídících ploch a chování letadla Řízení letadla na zemi a ve vzduchu

7 Letadla SŠL L 410_civil – plně funkční – traťová údržba L410_KAF – výuka „těžké“ údržby

8 Základní informace o projektu Předkladatel projektu – Střední škola letecká Kunovice, spolupracující organizace – ZŠ ZK, OP VK, Opatření 1.1 Zvyšování kvality počátečního vzdělávání, podpora technických oborů a řemesel, realizace od 1. 11. 2012 do 30. 3. 2012, pro region Zlínského kraje.

9 Cílová skupina Studenti Střední školy letecké Kunovice žáci základních škol Zlínského kraje, zájemci o technické obory učitelé technických předmětů na ZŠ ve ZK.

10 Zapojení žáků ze ZŠ Zaměřit se na mladé zájemce o fyziku a fyzikální jevy, mladé debrujáry prostřednictvím vedoucích kroužků, Téma: odpor, aerodynamika – jejich dopady na životní prostředí a ekonomiku – řešení úkolů, soutěží, realizace tzv. „projektových dnů“ pro zájemce z jednotlivých ZŠ do SŠL Kunovice, Exkurze do společnosti Aicraft Industries, a.s. K unovice a Evektor … – výrobců letadel.

11 Realizace projektu Instalace aerodynamického tunelu, zpracování výukových materiálů pro žáky ZŠ – tištěné materiály – letáková forma, animace, zpracování metodiky pro SŠ a ZŠ a výukových (informačních) materiálů, projektové dny pro žáky ze ZŠ.

12 Plán projektového dne Aerodynamický tunel – odborný průvodce – pedagog a studenti ze SŠL budou připraveni žákům ZŠ prezentovat model, vizualizace pomocí animovaného spotu, (žáci dostanou tištěné materiály), soutěže o ceny – zapojení studentů SŠL, simulace řízení letadla na letadlovém trenažéru a skutečném modelu letadla, prohlídka společnosti Aircraft Industries, a.s., popř. společnosti Evektor, závěr a evaluace akce.

13 Zapojení učitelů do projektových aktivit Role metodiků: -účast na projektovém dnu, 10 hodin, vč. organizačních záležitostí, přípravy a účasti na projektovém dnu,

14 Zpětná vazba od účastníků semináře mladých debrujárů v Luhačovivích Co potřebujeme: -zpětnou vazbu od vedoucích kroužků mladých debrujárů, -zda by měli zájem a možnost jejich zapojení, -organizační záležitosti – doprava a občerstvení budou financovány z projektu, -rozsah – ne více než 3 hodiny na celou akci, -Časové možnosti – ve kterém období školního roku atd.


Stáhnout ppt "Aerodynamický tunel Střední škola letecká Kunovice, dceřinná společnost Aircraft Industries, a.s. Kunovice 24. 3. 2012 Luhačovice."

Podobné prezentace


Reklamy Google