Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Účastníci: Angelika Spilko Kateřina Hemková Tereza Vaňhová Veronika Burianová Uč. Zuzana Jedličková Uč. Věnceslava Drábková Estonsko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Účastníci: Angelika Spilko Kateřina Hemková Tereza Vaňhová Veronika Burianová Uč. Zuzana Jedličková Uč. Věnceslava Drábková Estonsko."— Transkript prezentace:

1  Účastníci: Angelika Spilko Kateřina Hemková Tereza Vaňhová Veronika Burianová Uč. Zuzana Jedličková Uč. Věnceslava Drábková Estonsko

2  Odjížděli jsme kolem 10té ráno, natěšené, avšak vystrašené a odlétali jsme kolem 13.h.  Přiletěli jsme do Rigy a tam jsme nejen měnili čas, ale i přestupovali na letadlo do Tallinnu  Do Tallinnu jsme přiletěli pozdě večer, a tak jsme přijeli na hotel a šli spát Neděle 30.11.

3  Brzy ráno jsme vstali, nasnídali se a odešli si prohlédnout Tallinn  Když jsme si prohlédli Tallinn, který byl opravdu nádherný, šli jsme na autobus do Tartu  Do Tartu jsme přijeli kolem 6té večer, hned si nás přebrali rodiny Pondělí 1.12.

4  Program: Návštěva Ahhaa Science centra a Aquaparku  Ve Science centru jsme předváděli své prezentace na téma Earth Pollution, dostávali jmenovky a program na celý týden a po prohlídce Centra obědvali a byli na show, potom jsme šli do Aquaparku a domů Úterý 2.12.

5  Program: Návštěva křesťanské školy Tartu, workshopy a volné odpoledne s rodinou Škola byla velmi malá, ale krásná. Mezi workshopy byla chemie, lekce estonštiny a vyrábění reflektorů Na volné odpoledne jsem byla v největším obchodním domě v Estonsku, v jehož středu bylo kluziště..a tak proč si nezabruslit uprostřed obchoďáku Středa 3.12.

6  Minu nimi on Tereza – Jmenuji se Tereza Ma Tulen Tšehhist – Pocházím z Česka Ahoj- Tere Prosím-Palun Děkuji- Aitäh 1- üks 6- kuus 2- kaks 7- seitse 3- kolm 8- kaheksa 4- neli 9-üheksa 5- viis 10-kümme Jingle bell- Aisakell Miluji Tě- Ma armastan sind Taková malá lekce estonštiny Taková malá lekce estonštiny

7  Program: Návštěva radnice, univerzity, prohlídka Tartu a večer závěrečný večírek Při prohlídce města na nás čekala i dvě překvapení v podobě dvou menších koncertů (varhany a kytara). Na večírku všichni ukazovali své kroje a tančili národní tance, potom jsme dostávali certifikáty, večeřeli a tancovali. Čtvrtek- 4.12.

8  Odlet v 15:25 do Rigy a pak do Česka! V Liberci jsme byli ve 22:05 Pátek 5.12.

9  Tallinn i Tartu jsou nádherná města, avšak se mi líbily jen staré části. Lidé byli opravdu milí a přátelští. A celkově jsem si to užila. A opravdu se mi nechtělo odjet, těch 5 dní bylo málo. Ale stály za to Tereza Vaňová A jaké to bylo?


Stáhnout ppt " Účastníci: Angelika Spilko Kateřina Hemková Tereza Vaňhová Veronika Burianová Uč. Zuzana Jedličková Uč. Věnceslava Drábková Estonsko."

Podobné prezentace


Reklamy Google