Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Filip Metrl a Martin Ulbrich SPŠ Frýdek-Místek. - Moření je technologický postup odstraňování oxidických vrstev povrchu kovů po tepelných úpravách. -Mořící.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Filip Metrl a Martin Ulbrich SPŠ Frýdek-Místek. - Moření je technologický postup odstraňování oxidických vrstev povrchu kovů po tepelných úpravách. -Mořící."— Transkript prezentace:

1 Filip Metrl a Martin Ulbrich SPŠ Frýdek-Místek

2 - Moření je technologický postup odstraňování oxidických vrstev povrchu kovů po tepelných úpravách. -Mořící prostředí: Jako mořící roztok v naši lince je použita redukční tavenina, která se skládá z hydrooxidu sodného NaOH a hydridu sodného (NaH) -Linka je konstruována pro moření svitků plechů, drátů, trubek, ale i kusového zboží

3 MořeníOplachSušení Svitek drátu Svitek drátu po výrobě dorazí do mořírny, kde se nechá dokonale oschnout. Oschlý svitek se jeřábem svěsí do van s mořícím roztokem, kde zůstane po dobu čtyř až šesti hodin. Mořící roztok jej zbaví všech nečistot (masnoty, prachu) a povrchových nedostatků (vrstva oxidu železa a nežádoucích legujících prvků). Po moření se svitek ponoří do oplachové lázně (chemicky upravená voda) ve které leží po dobu až 10 hodin. Tento proces se několikrát opakuje a voda se průběžně čistí a filtruje od nečistot (lupeny oxidů, prach) Sušení je poslední úprava v mořírně, při které je opláchnutý svitek uzavřen v sušící vaně, kde jej ventilátory suší vzduchem o teplotě asi 300°c. Po sušení jde čistý svitek zpět k zákazníkovi.

4 Linka je navrhnuta pro montáž na „zelenou louku“. Nemá zapotřebí žádné haly i jeřáb je zabudován do tunelové konstrukce.

5 V ocelové konstrukci je umístěn tunel z PP ve kterém jsou vany: - 1x HCL - 3x Tavenina - 3x oplach - 1x tavenina - 1x oplach Mimo tunel je umístěna sušící vana, jeřáb a dopravníky materiálů

6 Mimo ocelovou konstrukci jsou umístěny: - Zásobníky kyseliny, taveniny a vody - Ventilátor a absorbér pro čištění odsávané vzdušiny

7 Je navržena přímo na ocelovou konstrukci tak, aby byla možnost pohodlného servisu přímo z ochozu.

8 Pojezd po konstrukci je zajištěnelektromotorem a převodovkou na hnané kolo. Hák je navržen na převážení svitků plechů a drátů. Jednoduše jde sesadit z jeřábu a zavěšen ve vaně.

9

10

11 Odsávání výparů z tunelu je zajištěno radiálním ventilátorem. Všechny kontaktní součásti jsou z PP a oběžné kolo z nerezi.

12 Ventilátor je poháněn elektromotorem a řemenovým převodem.

13

14

15

16

17 Děkujeme za pozornost! Použitý SW: - Autodesk inventor 11, 2009 - Autocad 2009 - Microsoft PowerPoint


Stáhnout ppt "Filip Metrl a Martin Ulbrich SPŠ Frýdek-Místek. - Moření je technologický postup odstraňování oxidických vrstev povrchu kovů po tepelných úpravách. -Mořící."

Podobné prezentace


Reklamy Google