Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Už v 15. století se španělský průzkumník Juan Ponce de Leon snažil najít elixír mládí. Jeho hledání se stalo stimulem pro mnohé další.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Už v 15. století se španělský průzkumník Juan Ponce de Leon snažil najít elixír mládí. Jeho hledání se stalo stimulem pro mnohé další."— Transkript prezentace:

1

2 Už v 15. století se španělský průzkumník Juan Ponce de Leon snažil najít elixír mládí. Jeho hledání se stalo stimulem pro mnohé další.

3 Nikdo nechce zestárnout, mnozí lidé hledají kouzelný lék, aby vypadali mladě. Výzkumy naznačují, že jsme dnes blíže poznání tajemství dlouhověkosti, než by se zdálo. Výzkumy naznačují, že jsme dnes blíže poznání tajemství dlouhověkosti, než by se zdálo. Pojďme i dnes společně objevovat 7 tajemství delšího a zdravějšího života.

4 Už jste někdy přemýšleli o tom PROČ někteří zůstávají MLADISTVÍ, ENERGIČTÍ A PRODUKTIVNÍ i v pokročilém věku?

5 Zatímco jiní stárnou již relativně BRZO. Co určuje náš zdrav.stav a dlouhověkost?

6 Mnozí věří, že to jsou GENY. Nejnovější výzkumy ovšem ukazují, že 2 další faktory jsou DŮLEŽITĚJŠÍ.

7 Co příjmáme do našeho těla = strava

8 A co s naším tělem děláme. – Tedy pohyb. Kombinaci těchto 2 faktorů nazýváme ŽIVOTNÍ STYL

9 CUKROVKA je výborným Příkladem, jež nám to pomůže ilustrovat.

10 Je známo, že Určité skupiny populace jsou k ní více náchylné. Např. POLOVINA DOSPĚLÝCH INDIÁNŮ PIMA z USA trpí Diab. II. typu.

11 Nicméně GENY za to nemohou. Tento kmen byl totiž plně ZDRÁV do doby než přijali ZÁPADNÍ STYL STRAVOVÁNÍ.

12 Tuto epidemii cukrovky neprožívá blízký příbuzný kmen indiánů Pima v Mexiku. Proč? Žijí totiž AKTIVNĚJŠÍM FARMÁŘSKÝM ŽIVOTEM A JEDÍ TRADIČNÍ ROSTLINNOU STRAVU.

13 Rakovina je podobný případ. Japonci trpí o mnoho méně rakovinou. Že by proti ní měli dědičně silnou imunitu?

14 Zajímavé je, že jakmile se ti stejní Japonci přestěhují Do USA, kde jedí TUČNOU ZÁPADNÍ STRAVU DRAMATICKY SE ZVÝŠÍ jejich počet onemocnění rakovinou.

15 Prsu 1x4x Тlust.střeva 1x5x Prostaty 1x11x Tračníku 1x3x Plic 1x2x Typ rakov. Japonci v Japon. Japonci na Havaj.USA Z této tabulky pochopíte, že přestěhovat se do USA může Být nebezpečné.

16 Když někdo z vašich blízkých zemře na rakovinu nebo IM - PŘEMÝŠLELI JSTE CO VLASTNĚ TU NEMOC ZPŮSOBILO? Skupina vědců, publikujících své studie v prestižním věd. časpoise J. of Am.Medical asociation odhalila že většina úmrtí lidí má PŘÍMOU SOUVISLOST Ne s Geny, ale s život. Stylem pacientů. Tj. co jíme,pijeme a jak se pohybujeme. Skupina vědců, publikujících své studie v prestižním věd. časpoise J. of Am.Medical asociation odhalila že většina úmrtí lidí má PŘÍMOU SOUVISLOST Ne s Geny, ale s život. Stylem pacientů. Tj. co jíme,pijeme a jak se pohybujeme.

17 Současné vědecké výzkumy tedy potvrzují, že většině dnešních nemocí je možné se vyvarovat.

18 Pokud by všichni na Ukrajině byli OCHOTNI VYMĚNIT Jejich škodlivý životní styl za ZDRAVÝ, viděli bychom, jak se dramaticky snižuje počet PŘEDČASNÝCH ÚMRTÍ.

19 Vydatná snídaněVydatná snídaně Dostatek spánkuDostatek spánku Správná tělesná váhaSprávná tělesná váha Aktivní pohybAktivní pohyb NekouřeníNekouření Vyvarování se alkoholuVyvarování se alkoholu Nepopojídání mezi hlavními jídlyNepopojídání mezi hlavními jídly Ve studii Dr Belloca a Breslowa 10 let zaznamenávali zdravotní návyky 7 tisíc pacientů. Odhalili 7 návyků, které rozhodují o tom, jak dlouho budeme živí.

20 Мuži Ženy Počet zdravotních návyků Míra úmrtnosti Ti, kteří dodržovali nejvíce těchto principů zdraví, měli nejnižší úmrtnost.

21 Jaký je Váš názor? Jste tak mladí, jak si myslíte, že jste? Ti, kteří dodržovali nejvíce principů zdraví, měli také o polovinu méně INVALIDITY.

22 50 35 Podle této studie může mít 50ti letý člověk stejné zdraví či Biol.věk – jako 35ti letý.

23 72 50 Na druhou stranu jiný 50tník, který téměř nerespektuje Zásady zdraví, může mít věk 72 let.

24 VĚK ZDRAVOTNÍ NÁVYKY + 19.4 40+19= 59 Vědci podle této studie vytvořili TABULKY TĚLESNÉHO VĚKU

25 -12.9 40-13= 27 ZDRAVOTNÍ NÁVYKY VĚK Vidíte, že náš životní styl může buď URYCHLIT nebo ZPOMALIT PROCES STÁRNUTÍ.

26 Vydatná snídaněVydatná snídaně Dostatek spánkuDostatek spánku Správná tělesná váhaSprávná tělesná váha Aktivní pohybAktivní pohyb NekouřeníNekouření Vyvarování se alkoholuVyvarování se alkoholu Nepopojídání mezi hlavními jídlyNepopojídání mezi hlavními jídly Poďme si teď říci něco více, proč jsou tyto zásady zdraví tak důležité.

27 Mnoho lidí je překvapeno, Že je to tak jednoduché. Ale snídaně má tyto prokazatelné zdrav.účinky:

28 Zvyšuje energiiZvyšuje energii Prodlužuje dobu koncentraceProdlužuje dobu koncentrace Zlepšuje pocit duševní pohodyZlepšuje pocit duševní pohody Několik studií nedávno odhalilo, že snídaně navíc: chrání před chronickými onemocněními, prodlužuje život a zvyšuje celkovou kvalitu zdraví.

29 Lidé, kteří jedí snídaně A PAK UŽ NEPOPOJÍDAJÍ mají o ½ menší RIZIKO ÚMRTÍ na UVEDENÉ CHOROBY. mají o ½ menší RIZIKO ÚMRTÍ na UVEDENÉ CHOROBY.

30 Jednou z mnoha VÝHOD SNÍDANĚ je snížení rizika IM. K většině IM dochází od 7 do 12 h ráno. Snídaně rozproudí krev a tím sníží riziko IM. Naopak -Ti kteří snídani vynechali měli 2x vyšší výskyt Krevních sraženin.

31 Navzdory přínosu snídaně, VĚTŠINA LIDÍ nerada snídá. Důvodem je většinou to, že RÁNO NEMAJÍ HLAD, protože Večer snědli hodně jídla. Řešení? Zkuste jíst k večeři LEHKÁ JÍDLA. A 4 hodiny před spaním už nic nejíst. Žaludek se vyprázdní, a ráno bude dychtivě očekávat svůj příděl. NAVÍC zjistíte, že i kvalita vašeho spánku nebude narušená nočním trávením.

32 Příprava snídaně nemusí být složitá. Měla by obsahovat celozrnné obilné výrobky, Na sladko s čerstvým ovocem, nebo naslano se zeleninou. Tučná másla a masové paštiky nahrazujte OŘECHY nebo LUŠTĚNINAMI.

33 Dalším důvodem proč lidé nesnídají, je aby nepřibrali. To je NESPRÁVNÁ PŘEDSTAVA. Studie ukázaly, že vynecháním snídaně Studie ukázaly, že vynecháním snídaně Máme větší tendenci popojídat a sníme tak během dne ještě více jídla, a sníme tak během dne ještě více jídla, než kdybychom snídali.

34 Před několika lety se konala studie, v níž 600 obézním pacientům nařídili přesunout těžké večeře na ráno. Jejich poslední jídlo mělo být do 15 hodin. Nemuseli měnit ani druh jídla ani množství kalorií. VÝSLEDEK: ti, kteří nevečeřeli, zhubli 4,5 kg Ti, kteří jedli jen lehnou večeři – o 2-3kg za měsíc. DIABETICI nakonec zhubli o 14 kg a Diabetes si vyléčili.

35 Zdravá hmotnost je NEBYTNÁ, chceme-li déle a šťastně Žít.KAŽDÝCH 5 kg váhy NAVÍC, totiž průměrně zkrac. Život o 1 rok. Chcete-li tedy ZHUBNOUT, ZAPOMEŇTE NA DIETY, Ale ZMĚŇTE SVOJE STRAVOVÁNÍ NAPOŘÁD. Víte, že je možné NAJÍST SE DOSYTA, NETRPĚT HLADEM – a přesto hubnolut? Když budete jíst obilniny, luštěniny, ovoce, zeleninu a střídmě ořechy,. omezíte živočišné potraviny, BUDETE MÍT PREVENCI NEMOCI, a ZHUBNETE.

36 Мужчины Женщины 6 или менее 7-8 9 или более Коэффициент смертности Практикуемые здоровые привычки Odpočinek také prodlužuje dlouhověkost. GRAF ukazuje Že 7-8 h spánku zajistí nejnižší úmrtnost. Spánek rege- Neruje mysl a posiluje imunitu v boji proti nemocem.

37 Zvýš.ospalost během dneZvýš.ospalost během dne Sníženou výkonnostSníženou výkonnost Аktivaci zánětlivýchАktivaci zánětlivých Procesů v těle.

38 Mozek potřebuje pro učení Dostatek spánku. Testy ukázali, že lidé, si zapamatovali Více, pokud se potom vyspali.

39 Dospělí, kteří spali více než 8 hodin, měli o 70 % vyšší úmrtnost.

40 Děti potřebují podstatně více spánku – až 10 hodin A teenageři kolem 9 hodin.

41 A co cvičení? Dnes žije pasivních Lidí více, než kdy jindy.

42 Мужчины Женщин ы РедкоУмеренно Регулярн о Частота выполнения упражнений Коэффициент смертности Studie ukazují, že necvičící mají o 50 % vyšší riziko, než Aktivní. Neaktivní ŽENY mají 2x vyšší riziko, než muži.

43 Здоровые Не здоровые Коэффициент смертности Studie ze 7 zemí EU odhalují, že fyz.aktivita je jedním ze 3 faktorů pro DLOUHOVĚKOST.

44 Активные упражнения 2 часа ходьбы Není rozdíl mezi tím, jestli se pohybujete aktivně Nebo středně aktivně – obojí snižuje riziko IM.

45 Snižuje TKSnižuje TK Snižuje špatný cholest.Snižuje špatný cholest. Sniž. riz. rakov. PrsuSniž. riz. rakov. Prsu Riziko nachlazení se sníží o 25%Riziko nachlazení se sníží o 25%

46 Každý dnes již ví, že KOUŘENÍ ŠKODÍ ZDRAVÍ. Kuřáci mají 2x vyšší Riziko úmrtí. Ženy ještě vyšší.

47 Na Ukrajině je velký problém kouření již od mládí. V Americe byla zakázána reklama tabáku a tak se miliardy Na reklamu přesunuly do stř. a východ. Evropy.

48 Bilbordy s reklamou na cigarety jsou téměř na každé ulici.

49 1 из 3 молодых людей курит V moskvě ze 3 mladých lidí 1 kouří.

50 Průzkum z Kyjeva odhaluje, že studenti z 8-10 tříd-Technikuma Ze 77% kouří, 41% momentálně kouří a 26% nekuřáků Chce začít kouřit v příštím roce.

51 Navzdory popularitě tabáku, 58 % lidí uvedlo, že chtějí S kouřením přestat. DŮVOD: každé 4. úmrtí ve vysp. Zemích je způsobeno kouřením.

52 Většina mladých žije ze dne Na den a nemyslí na to, Jaké následky na ně bude mít Kouření zítra.

53 Rakovina plic je 1 ze 2 hlavních příčin smrti. Nezáleží jak zdravě se dnes cítíte, Kouření je jistou a rychlou cestou do hrobu.

54 Navzdory tomu, že každoročně mnoho lidí umírá Díky alkoholu, je velmi POPULÁRNÍ vychvalovat Přínos STŘÍDMÉHO PITÍ.

55 Skutečnost ale je, že ALKOHOL je NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ droga na světě. Každé 4. úmrtí v Evropě ve věku do 30 let má příčinu v alkoholu.

56 Paralyzuje úsudekParalyzuje úsudek Brání koncentraciBrání koncentraci Narušuje koordinaciNarušuje koordinaci STAČÍ 1 skleničkaSTAČÍ 1 sklenička A natrvalo poškodí mozkové buňky.

57 Cirhóza jaterCirhóza jater Žaludeční vředyŽaludeční vředy GastrytidyGastrytidy КrváceníКrvácení Snížená odolnost nemocem jako je zápal plic či AIDS.Snížená odolnost nemocem jako je zápal plic či AIDS. Lidé pijící velmi střídmě nebo vůbec se dožívají více. WHO doporučuje abstinenci jako to nejlepší.Lidé pijící velmi střídmě nebo vůbec se dožívají více. WHO doporučuje abstinenci jako to nejlepší.

58 Už jsme zmiňovali, že naše zdraví není výsledkem dědičnosti, ale našich zvyků. A těchto 7 jednoduchých principů – SLÁVKU OTOČ A PŘEČTI … Má dramatický pozitivní VLIV NA NAŠE ZDRAVÍ. – mohli bychom je nazvat, ZÁZRAČNÉ LÉKY.

59 “Celoživotní dodržování správné životosprávy je základem dobrého zdraví a prodlužuje život až o 30 let. Autoři studie o DLOUHOVĚKOSTI SHRNULI:

60 Tyto principy zdraví nejsou ničím novým, již před staletími Je moudrý Stvořitel zaznamenal do Bible a SLIBUJE: Ex 15,26A jestliže budeš opravdu poslouchat hlas Hospodina, NEDOPUSTÍM NA TEBE ŽÁDNOU Z NEMOCÍ EGYPTSKÝCH, neboť jsem Hospodin, který tě uzdravuje.“ ZVOLME SI TEDY TYTO CENNÉ ZÁSADY A PROŽIJEME OPRAVDU KVALITNÍ ŽIVOT. Tyto principy zdraví nejsou ničím novým, již před staletími Je moudrý Stvořitel zaznamenal do Bible a SLIBUJE: Ex 15,26A jestliže budeš opravdu poslouchat hlas Hospodina, NEDOPUSTÍM NA TEBE ŽÁDNOU Z NEMOCÍ EGYPTSKÝCH, neboť jsem Hospodin, který tě uzdravuje.“ ZVOLME SI TEDY TYTO CENNÉ ZÁSADY A PROŽIJEME OPRAVDU KVALITNÍ ŽIVOT.


Stáhnout ppt "Už v 15. století se španělský průzkumník Juan Ponce de Leon snažil najít elixír mládí. Jeho hledání se stalo stimulem pro mnohé další."

Podobné prezentace


Reklamy Google