Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt Váš strážník Projekt pro Kvalitu života ve městě Ing. Jan Řehák.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt Váš strážník Projekt pro Kvalitu života ve městě Ing. Jan Řehák."— Transkript prezentace:

1 Projekt Váš strážník Projekt pro Kvalitu života ve městě Ing. Jan Řehák

2 Projekt Váš strážník Projekt vznikl jako nadstavba činností v programu Záchranný kruh Chomutov. Je flexibilní genezí potřeby samosprávy efektivně řešit místní záležitosti veřejného pořádku s omezenými možnostmi a prostředky. Rozděluje město na devět lokalit, ke kterým je přidělena územní odpovědnost konkrétnímu strážníkovi (dále jen SÚO). Přináší občanovi širší možnosti řešení jeho problému díky snazší komunikaci. Samospráva získává větší objemy dat pro analýzy, jejichž výstupy jsou klíčové pro plánování opatření.

3 Projekt Váš strážník Občan nemusí přemýšlet o věcné příslušnosti při řešení svého problému. Nemusí se se zabývat tím, zda se vydá na magistrát či jinou instituci.

4 Projekt Váš strážník GIS je přístupný z dynamických stránek MěPo Chomutov i z webu města. Po vyhledání příslušného SÚO lze získat kontaktní informace (telefon a emailová adresa). Nebo lze využít kontaktní formulář

5 Projekt Váš strážník

6 Využití kontaktního formuláře Ve formuláři může občan zadat i předmět nebo oblast, které se jeho podnět týká a podnět bude automaticky předán i příslušnému zaměstnanci konkrétního oboru. A může také ohodnotit svůj subjektivní pocit bezpečí hodnotou na stupnici 1-5, kdy 1 je nejbezpečnější a 5 nejméně bezpečný. Hodnocení pocitu bezpečí

7 Projekt Váš strážník Další komunikační kanály sociální sítě – facebook video kanál serveru, který je masivně využíván ke vkládání fotodokumentací a videí a k jejich sdílení briefing SÚO s obyvateli dané lokality k výměně informací a k získávání podnětů schránky důvěry na školách projekt Malý Strážník - soutěž skupiny dětí v návrzích na řešení problematiky, kterou sami vyhledávají

8 Projekt Váš strážník

9 Kvalita života a cíle Cílem je rozšíření komunikačních kanálů a využívání potenciálu GIS. Efektivním řešením při spolupráci více subjektů přinést důvěru občanů. Viditelným efektem aktivně zapojit i další obyvatele a odstranit inertní vnímání veřejných záležitostí. Přidaná hodnota Aktivní účast a autentické informování ostatních obyvatel. Maximalizace účinnosti s minimalizací náročnosti na zdroje a kapacitu samospráv.

10 Projekt Váš strážník Další podpůrné činnosti Mimo plánovaných činností dle histogramu řešených jevů je důležité maximalizovat preventivní účinek přítomnosti strážníka. A zároveň tímto zvyšovat pocit bezpečí. Za tímto účelem jsou vykonávány specifické činnosti : 1.Plánovaná kontrola 2.Kontrolní body 3.Pochůzková varianta Místa a časy jsou stanoveny dle největší frekvence pohybu obyvatel.

11 Projekt Váš strážník Přínos projektu Vnímání strážníka jako fundovaného zástupce samosprávy. Kvalitnější výstupy analýz díky širšímu záběru získaných dat. Vyšší efekt výkonu veřejné správy díky kvalitním analýzám. Jedinečnost projektu Využití nejlepších dostupných technologií (BAT, GIS). Spojení preventivních a represivních úkonů v návaznosti na model, který je výstupem analýz.

12 Projekt Váš strážník Inovativnost projektu Rozšířením komunikačních kanálů s diferenciací území se stanovenou územní odpovědností a osobním přístupem. Aktivní zapojení obyvatel. Přenositelnost a náročnost Realizace má za cíl s omezenými prostředky přinést vyšší efekt a vyšší náklady tedy nepřináší. Projekt nebo jeho princip je přenositelný na jakoukoli jinou organizaci, a to i v dílčích oblastech.

13 Projekt Váš strážník Ukazatele plnění cílů Profilu sociální sítě od jeho zřízení (rok 2013) – vyhledalo 10 598 uživatelů a z toho – 7 261 se aktivně zapojilo, nebo se na profil vrací – 1 068 uživatelů sociální sítě je přihlášeno k trvalému odběru Výrazný pokles řešených závadových jevů 20082009201020112012 prostituce12433544912073

14 Projekt Váš strážník Aktivní zapojení obyvatel ve smyslu předávání podnětů vykazuje nárůst: – 2011 – 11 podnětů celkem – 2012 – 20 podnětů z briefingů a 73 elektronicky – 2013 -70 podnětů prostřednictvím webu, 26 z podnětů na sociální síti, 38 z briefingů SÚO a cca 24 z briefingů vedení města občany.

15 Projekt Váš strážník Důležité pro úspěšnost je Ochota zaměstnanců plnit povinnosti nad rámec stanovené pracovní náplně. Pravidelné vyhodnocování a stanovování nových opatření. Průběžné informování občana i v případě uzavřeného podnětu při jeho otevření. Centrálně řízené a koordinované plánování. Stanovení věcné a osobní zodpovědnosti ke konkrétním úkolům.

16 Projekt Váš strážník Děkuji Vám za pozornost Ing. Jan Řehák 1. náměstek primátora Kontakt na autora projektu: Ing. Petr Zálešák, tel. 474 637 455, p.zalesak@chomutov-mesto.cz http://www.mpchomutov.cz Statutární město Chomutov


Stáhnout ppt "Projekt Váš strážník Projekt pro Kvalitu života ve městě Ing. Jan Řehák."

Podobné prezentace


Reklamy Google