Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ ŠKOLA 2011-2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ ŠKOLA 2011-2012."— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA

2 Projektový den 1.logopedická třída si vyzkoušela projekt „Broučci“. Seznámili se s knihou Broučci od J. Karafiáta prostřednictvím pohádky „Broučkovy studie“. Pak si povídali o pohádce, knize, stezce a o J. Karafiátovi, vymalovali obrázek, učili se počítat s broučky. Po svačině šly děti jako broučci do parku poznávat stromy, podzimní ovoce, sbírat listy a plody. Nakonec si vyrobily lampióny jako broučkovu lucerničku.

3 Projektový den V projektovém dni se 5. třída seznamovala s ingrediencemi na pečení pizzy. Žáci nejdříve pod naším vedením připravili těsto, pak nakrájeli a nastrouhali základní ingredience na pizzu. Upekli jsme dva druhy pizzy a to šunkovou a špenátovou. Na závěr jsme si pochutnávali na naší výtečné pizze a popíjeli jsme čaj. Pizza je oblíbené jídlo po celém světě.

4 Projektový den Projektový den „Bramborové hody“ si žáci ze 6. třídy vskutku užili. Ukázali, že učivo – popis pracovního postupu – zvládli na jedničku, že vaření, smažení a pečení je baví. Pracovali s nadšením, menu bramborové placky, bramborové langoše, povidlové taštičky a americké brambory se povedly a všem chutnaly, o recepty měli žáci velký zájem!!!

5 Projektový den V projektový den 28. 9. 2011 navštívila 7. třída město Kopřivnici. Seznámili se s vývojem automobilové výroby v Technickém muzeu Tatra Kopřivnice, soutěžili podle pracovního listu vypracovaného muzeem. Potom si prohlédli výstavy v Lašském muzeu v Šustalově vile(stálou výstavu Od keramiky k Burianovi a hmatovou výstavu s tématem ptačí říše). Své zážitky si zapsali do deníku. Poznali život některých slavných osobností Kopřivnicka: manželé Zátopkovi, cestovatelé M. Zikmund a J. Hanzelka či malíř pravěku Z. Burian.

6 HALLOWEEN Týden od 31. října byl pro všechny děti, které se učí angličtinu, ve znamení Halloweenu – tradičního svátku v anglicky mluvících zemích. Paní učitelka Hyjánková nás seznámila s jeho historií i současností a pak si každá třída vytvořila Jack-o‘-Lantern, tedy vyřezanou dýni. Ty měly různé podoby – upírů, čarodějů, kyklopa, vodníka, ale třeba i kočičky a ježka. Na chodbě jsme je vystavili a hlasováním vybrali a odměnili ty nejlepší.

7 BLEŠÁK Letošní Blešák byl super!!! Nejlepší byl závěrečný výprodej – vše za 1Kč. Utržili jsme a předali do školní Nadace 1.065Kč. Nejlepší zákazník byl Marek Vojkůvka ze 6třídy.

8 VÁNOČNÍ PERNÍČKY Perníčky patří k tradičním českým Vánocům. Žáci 1. – 8. surdopedické třídy pod vedením učitelů pekli a zdobili perníčky. Žáci použili perníčky jako ozdoby k zavěšení na stromeček, zbytek prodávali ve školní kapli v rámci předvánoční výstavy. Výtěžek z prodeje bude věnován nadačnímu fondu školy. Je to velice příjemná a voňavá práce, rádi se k ní vrátíme příští rok.

9 VÁNOČNÍ TURNAJ V tomto roce posílili hráčské týmy žáků 4.-8. třídy pan ředitel a všichni 3 učitelé ZŠ. Vítězně, bez jediné porážky, prošlo celým turnajem družstvo kapitána Tomáše Zapletala a Dankem Fajmanem, Martinem Vidličkou, Tomášem Kysučanem a panem ředitelem. Nejrychlejší a nejpřesnější florbalku měl Vlastík Holiš. Nejméně gólů za svá záda pustil mrštný Martim Vidlička. Nejodvážnějším hráčem byla JEDINÁ dívka turnaje Terka Polová.

10 Lyžařský kurz Na základní škole proběhl kurz základních lyžařských zdatností. Některé děti stály na prknech zvaných SKI poprvé v životě. Už po necelém týdnu bezpečně sjížděly svah skoro jako Šárka Záhrobská. Někteří borci dali přednost snowboardingu, který získává hlavně mezi mladšími velkou oblibu.

11 KARNEVAL Letošní karneval přinesl i správnou zimní atmosféru za okny. Uvnitř ale sníh nikomu nevadil, všichni se bavili a skotačili při hrách, písničkách a soutěžích. A nejlepší maska? Každá, která se přišla pobavit společně se svými kamarády, a to byly opravdu všechny.

12 Velikonoce

13 SLUŇÁKOV Žáci 1. stupně sbalili vše potřebné a vyrazili vlakem na Sluňákov, do Horky nad Moravou, kousek za Olomoucí. Přivítal je zajímavý dům v kopci, z jedné strany přikrytý hlínou a trávou, z druhé strany celý prosklený. Čtyři dny prožívali příběh ostrova, z něhož výbuchem sopky zmizel veškerý život. Sledovali, jak se postupně navrací semínka rostlin, brouci, pavouci a jiná zvěř, vyrůstají nové stromky a nakonec se objevují i lidé. Nejvíce nás bavilo jezdit na raftech, stavět stany.

14 Ovoce do škol - soutěž Ovocentrum, vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti 1. stupně ZŠ. Děti kreslily obrázky ovoce a zeleniny. Z obrázků bylo vytištěno česko-anglické pexeso a rozvrh hodin. Do soutěže se zapojily děti z celé Moravy, namalovaly 8 000 obrázků. Bylo vybráno jen 32 obrázků, mimo jiné i obrázek meruňky „malíře“ Dominika Klešče z 1. logo třídy a obrázek jahody „malířky“ Gabriely Hruškové z 1.surdo třídy. Na rozvrh hodin byly použity obrázky Šimona Pavelky a Lukáše Segeti z 1.surdo třídy. Děti dostaly za odměnu ovocný dárkový koš, balónky, rozvrh hodin a pexeso.

15 Besídka ke Dni matek Letí, letí písnička, k mámě zaletí, poslyš, drahá maminko, pozdrav od dětí.

16 Den dětí V zámku Lešná u Val. Meziříčí byla připravena pohádková prohlídka. Zámkem nás provedla čarodějnice, potkali jsme různé pohádkové postavičky, které dětem zahrály kousek pohádky. Úkolem dětí bylo poznat, z jaké pohádky postavičky jsou.

17 Den dětí Dětský den prožily děti z 1.logopedické třídy jako včelí medvídci. Soutěžily j ve sběru medových lístků, v obraně před nepřátelskými sršni, pracovaly s textem, skládaly obrázky, vypravovaly a kreslily vlastní příběhy. Nakonec stejně jako v pohádce „Cukrátková“ byly odměněny sladkou zmrzlinou. Bylo to pěkné a zábavné dopoledne.

18 Putování z pohádky do pohádky projekt studentů gymnázia VM s profesorkou Mgr. M. Dufkovou a žáků 1. logopedické třídy s učitelkou Mgr. P. Ešlerovou Ve dnech od 25. do se uskutečnil společný projekt žáků 1. logo a 3.ročníku gymnázia. Počáteční rozpaky žáků rychle ustoupily a začala skupinová práce nad pracovními listy motivovaná pohádkou „O kohoutkovi a slepičce“. Následovala pohybová aktivita, malování kulis, které vyvrcholilo dramatizací a filmovým zpracování této pohádky. Dalším pohádkovým putování byla bojová hra s úkoly završená říkankami. Třetí den se pracovalo s komiksem. Žáci si ze slov vymýšleli děj a na něj malovali komiks. Propojení gymnazistů a prvňáčků se vydařilo. Do děje se zapojili všichni bez rozdílu věku. Těšíme se na další spolupráci.


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ ŠKOLA 2011-2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google