Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vytvořil:Jaroslav Šatan. tornádo:Co to vlastně je tornádo? Většina Středoevropanů si sice správně vybaví, že to je nějaký velmi silný vítr, případně že.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vytvořil:Jaroslav Šatan. tornádo:Co to vlastně je tornádo? Většina Středoevropanů si sice správně vybaví, že to je nějaký velmi silný vítr, případně že."— Transkript prezentace:

1 Vytvořil:Jaroslav Šatan

2 tornádo:Co to vlastně je tornádo? Většina Středoevropanů si sice správně vybaví, že to je nějaký velmi silný vítr, případně že má podobu víru, ale tím znalosti často končí. Našincům se tornáda většinou pletou s hurikány, tajfuny či cyklóny, což je pravděpodobně způsobeno tím, že s většinou těchto jevů se setkáme spíš na televizní obrazovce než v přírodě. To pak automaticky navozuje jistý exotický nádech těchto pojmů a tím i jejich "praktickou nezajímavost", od níž je již jen krůček k zamlženosti, případně neznalosti jejich významu. Naproti tomu, jestliže tornáda a hurikány představují reálnou hrozbu pro značnou část obyvatel USA, je pro průměrného Američana obsah těchto pojmů naprosto zřejmý. Jak to s těmito pojmy tedy vlastně je? tornádo:Co to vlastně je tornádo? Většina Středoevropanů si sice správně vybaví, že to je nějaký velmi silný vítr, případně že má podobu víru, ale tím znalosti často končí. Našincům se tornáda většinou pletou s hurikány, tajfuny či cyklóny, což je pravděpodobně způsobeno tím, že s většinou těchto jevů se setkáme spíš na televizní obrazovce než v přírodě. To pak automaticky navozuje jistý exotický nádech těchto pojmů a tím i jejich "praktickou nezajímavost", od níž je již jen krůček k zamlženosti, případně neznalosti jejich významu. Naproti tomu, jestliže tornáda a hurikány představují reálnou hrozbu pro značnou část obyvatel USA, je pro průměrného Američana obsah těchto pojmů naprosto zřejmý. Jak to s těmito pojmy tedy vlastně je?

3 Zemětřesení je hrozba která čeká možná i česko Zemětřesení je hrozba která čeká možná i česko

4 je náhlý pohyb zemské kůry, vyvolaný uvolněním napětí – např. z neustálých pohybů zemských desek, – podél zlomů. Větší zemětřesení se proto obvykle vyskytují v těch oblastech světa, kterými významné zlomy procházejí (západní pobřeží Ameriky, východní Asie, a ostrovy mezi ní a Austrálií, kavkaz, Turecko a Irán, Středomoří. je náhlý pohyb zemské kůry, vyvolaný uvolněním napětí – např. z neustálých pohybů zemských desek, – podél zlomů. Větší zemětřesení se proto obvykle vyskytují v těch oblastech světa, kterými významné zlomy procházejí (západní pobřeží Ameriky, východní Asie, a ostrovy mezi ní a Austrálií, kavkaz, Turecko a Irán, Středomoří.

5


Stáhnout ppt "Vytvořil:Jaroslav Šatan. tornádo:Co to vlastně je tornádo? Většina Středoevropanů si sice správně vybaví, že to je nějaký velmi silný vítr, případně že."

Podobné prezentace


Reklamy Google