Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠARÍA. Co je Shariah? = systém islámského náboženského práva reguluje některé veřejné i soukromé oblasti všedního života právní systém založený na muslimských.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠARÍA. Co je Shariah? = systém islámského náboženského práva reguluje některé veřejné i soukromé oblasti všedního života právní systém založený na muslimských."— Transkript prezentace:

1 ŠARÍA

2 Co je Shariah? = systém islámského náboženského práva reguluje některé veřejné i soukromé oblasti všedního života právní systém založený na muslimských principech politika, ekonomie, bankovnictví, rodina, sexualita není kodifikovaným zákoníkem, založeno na náboženských textech Termín Sharia sám pochází ze slovesa shara'a, který je Slovníkem svatým Qur'an, připojujicí se za myšlenku na “duchovního práva”

3 Saudská Arábie a Irán používají Shariu jako jediný zdroj práva

4 Tresty krádež- useknutí ruky cizoložství- ukamenování milenců vražda- trest smrti za pošpinění své rodiny pro dívku trest smrti „oko za oko“ (http://mediaoislamu.cz/2010/oko-za-oko-saudskoarabsky-soudce- potrestal-obvineneho-ochrnutim-tn/)http://mediaoislamu.cz/2010/oko-za-oko-saudskoarabsky-soudce- potrestal-obvineneho-ochrnutim-tn/ http://mediaoislamu.cz/tem a/saria/http://mediaoislamu.cz/tem a/saria/ „…právo a zákon v obci muslimů, je chápán jako Bohem seslaný, věčný a neproměnný. Dostává se mu stejné vážnosti jako Koránu.“

5

6 Závěrečný list Zdroje: http://www.google.cz/images?q=punishment+Shariah&hl=cs&gbv=2&tbs=is ch:1&ei=_0uaTNOFJ5KCswbno4WRBA&sa=N&start=20&ndsp=20http://www.google.cz/images?q=punishment+Shariah&hl=cs&gbv=2&tbs=is ch:1&ei=_0uaTNOFJ5KCswbno4WRBA&sa=N&start=20&ndsp=20 http://cs.wikipedia.org/wiki/Sharia http://mediaoislamu.cz/tema/saria/ http://mediaoislamu.cz/2010/za-manzelskou-neveru-si-zaslouzili- jedine-smrt-ukamenovanim-prohlasil-taliban-ihned/http://mediaoislamu.cz/2010/za-manzelskou-neveru-si-zaslouzili- jedine-smrt-ukamenovanim-prohlasil-taliban-ihned/


Stáhnout ppt "ŠARÍA. Co je Shariah? = systém islámského náboženského práva reguluje některé veřejné i soukromé oblasti všedního života právní systém založený na muslimských."

Podobné prezentace


Reklamy Google