Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž hlavy válců Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.06.STR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž hlavy válců Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.06.STR."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž hlavy válců Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.06.STR Anotace: Hlava motoru, blok motoru, těsnění pod hlavou, pravítko, utahovací moment, utahovací plán, momentový klíč, vačkový hřídel. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ NEPORUŠENOST STYČNÝCH PLOCH HLAVY A BLOKU MOTORU ROVINNOST STYČNÝCH PLOCH HLAVY A BLOKU MOTORU TĚSNOST VENTILŮ PŘESAH VLOŽENÝCH VÁLCŮ (POKUD JE PŘEDEPSÁN) VŽDY NOVÉ TĚSNĚNÍ POD HLAVOU KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ

4 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ STYČNÉ PLOCHY HLAVY A BLOKU MUSÍ BÝT ČISTÉ A NEPOŠKOZENÉ

5 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ ROVINNOST OVĚŘIT POMOCÍ PRAVÍTKA TZV. NA PRŮSVIT

6 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ NA HORNÍ ČISTOU A ROVNOU PLOCHU BLOKU POLOŽIT TĚSNĚNÍ HLAVY (pozor na jeho polohu)

7 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ HLAVU MOTORU SPRÁVNĚ UMÍSTIT NA BLOK

8 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ VLOŽIT VAČKOVÝ HŘÍDEL A MONTOVAT ŠROUBY PRO UCHYCENÍ HLAVY (nové šrouby)

9 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ UTAHOVACÍ PLÁN (POŘADÍ DOTAHOVÁNÍ ŠROUBŮ)

10 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ DOTAŽENÍ ŠROUBŮ HLAVY MOMENTOVÝM KLÍČEM DLE UTAHOVACÍHO PLÁNU

11 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ MONTÁŽ LOŽISEK VAČKOVÉHO HŘÍDELE

12 MONTÁŽ HLAVY VÁLCŮ MONTÁŽ LOŽISEK VAČKOVÉHO HŘÍDELE - UTAŽENÍ ŠROUBŮ

13 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je nutné překontrolovat před montáží hlavy válců? čistotu a neporušenost styčných ploch bloku a hlavy rovinnost styčných ploch těsnost ventilů a případný přesah vložených válců 2. Jak provedeme kontrolu rovinnosti plochy bloku a hlavy? pomocí přesného pravítka měření provedeme ve více směrech tzv. na průsvit 3. Jak provedeme utažení šroubů hlavy válců? dle tzv. utahovacího plánu – křížem příslušným utahovacím momentem dle předpisu výrobce většinou předepisuje nové šrouby

14 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Montáž hlavy válců Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.06.STR."

Podobné prezentace


Reklamy Google