Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

© VÚRV,v.v.i. 2014 RekultA – Možnosti a omezení při pěstování energetických plodin na rekultivovaných plochách Ing. Roman Honzík VÚRV, v.v.i.odd ekotoxikologie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "© VÚRV,v.v.i. 2014 RekultA – Možnosti a omezení při pěstování energetických plodin na rekultivovaných plochách Ing. Roman Honzík VÚRV, v.v.i.odd ekotoxikologie."— Transkript prezentace:

1 © VÚRV,v.v.i RekultA – Možnosti a omezení při pěstování energetických plodin na rekultivovaných plochách Ing. Roman Honzík VÚRV, v.v.i.odd ekotoxikologie Chomutov

2 © VÚRV,v.v.i. 2014

3 Výměra rekultivovaných ploch v SHD a zastoupení ploch zemědělsky rekultivovaných © VÚRV,v.v.i. 2014

4

5 Pokusné plochy na výsypkách

6 © VÚRV,v.v.i Obtížné obdělávaní některých ploch

7 © VÚRV,v.v.i Pohled na pokusné plochy po sklizni

8 © VÚRV,v.v.i Testované plodiny pěstované na rekultivovaných plochách a.) kukuřice setáZea mays L. b.) konopí seté Cannabis sativa L. c.) chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L. d.) šťovík uteuša OK2R umex patientia L. x Rumex tianshanicus A.Los.

9 © VÚRV,v.v.i Kukuřice setá - Zea mays L. Běžně pěstovaná plodina, určená pro výživu hospodářských zvířat a jako potravina. V současnosti nalézá využití jako energetická surovina pro výrobu bioplynu. Standard pro hodnocení výtěžnosti bioplynu. V procesech látkové konverze se ze zrna vyrábí plastické hmoty (odbouratelné na bázi PLA).

10 © VÚRV,v.v.i Kukuřice setá - Zea mays L.

11 © VÚRV,v.v.i Kukuřice setá - Zea mays L.

12 © VÚRV,v.v.i Kukuřice setá - Zea mays L.

13 © VÚRV,v.v.i Konopí seté Cannabis sativa L. Alternativní zemědělská plodina s multifunkčním a fytosanitárním efektem V současnosti nalézá využití jako energetická surovina pro přímé spalování. V procesech látkové konverze se z vlákna vyrábí cigaretový papír, izolace a geotextilie

14 © VÚRV,v.v.i Konopí seté Cannabis sativa L.

15 © VÚRV,v.v.i Konopí seté Cannabis sativa L.

16 © VÚRV,v.v.i Konopí seté Cannabis sativa L.

17 © VÚRV,v.v.i Chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L. Vysoko výnosná plastická tráva vhodná i do oblastí s řízeným režimem V současnosti je hodnocena jako vhodná energetická surovina pro přímé spalování i produkci bioplynu (2 seče) Má rovněž nezanedbatelné meliorační a protierozní vlastnosti

18 © VÚRV,v.v.i Chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L.

19 © VÚRV,v.v.i Chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L.

20 © VÚRV,v.v.i Chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L.

21 © VÚRV,v.v.i Chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L.

22 © VÚRV,v.v.i Chrastice rákosovitá Phalaris arundinacea L.

23 © VÚRV,v.v.i Šťovík Uteuša R. Tianshanicus x R. Patientia Nová plodina s melioračními a multifunkčními vlastnostmi V současnosti je hodnoceno využití jako vhodná energetická surovina pro produkci bioplynu (2 seče) Lze jí využít i ke krmným a melioračním účelům

24 © VÚRV,v.v.i Šťovík Uteuša R. Tianshanicus x R. Patientia

25 © VÚRV,v.v.i Šťovík Uteuša R. Tianshanicus x R. Patientia

26 © VÚRV,v.v.i Šťovík Uteuša R. Tianshanicus x R. Patientia

27 © VÚRV,v.v.i Šťovík Uteuša R. Tianshanicus x R. Patientia

28 © VÚRV,v.v.i Šťovík Uteuša [(OK2) (Šavnat)] R. Tia. x R. Pat.

29 © VÚRV,v.v.i Poetické rozloučení s antropogenně pozměněnou oblastí

30 © VÚRV,v.v.i Děkuji za pozornost případné dotazy rád zodpovím výsledky publikované v tomto příspěvku vznikly za přispění projektu Rekultivace plošně zatížených areálů těžkými kovy a ploch po hnědouhelné těžbě v euroregionu Krušnohoří pomocí optimalizované produkce obnovitelných zdrojů k energetickému využití číslo projektu:


Stáhnout ppt "© VÚRV,v.v.i. 2014 RekultA – Možnosti a omezení při pěstování energetických plodin na rekultivovaných plochách Ing. Roman Honzík VÚRV, v.v.i.odd ekotoxikologie."

Podobné prezentace


Reklamy Google