Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

GPS. GPS Vojenský navigační družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických. Vojenský navigační družicový systém provozovaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "GPS. GPS Vojenský navigační družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických. Vojenský navigační družicový systém provozovaný."— Transkript prezentace:

1 GPS

2 GPS Vojenský navigační družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických. Vojenský navigační družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických. Dokáže s několikametrovou přesností určit pozici kdekoliv na Zemi. Dokáže s několikametrovou přesností určit pozici kdekoliv na Zemi.

3 GPS Vývoj GPS byl zahájen v roce 1973 a po postupném rozšiřování se stal plně funkčním a dostupným po celém světě.

4 Družice GPS na oběžné dráze NASA, která vše řídí.

5 GPS Systém GPS je řízen z ústředí Navstar Headquarters na letecké základně (AFB) Los Angeles v Californii v USA.

6 GPS Přijímače GPS poslouchají z dvanácti satelitů a z těchto údajů vyhodnocují svojí přesnou pozici.

7 VYUŽITÍ GPS V autech, letadlech, na lodích V autech, letadlech, na lodích V oboru turistiky V oboru turistiky Mapové systémy Mapové systémy Systém může být umístěn: V hodinkách V hodinkách V mobilních telefonech V mobilních telefonech

8 AUTOŘI DITA BÍLÁ, EVA HOUŠKOVÁ DITA BÍLÁ, EVA HOUŠKOVÁ VIII. D. VIII. D. 22. 11. 2006 22. 11. 2006


Stáhnout ppt "GPS. GPS Vojenský navigační družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických. Vojenský navigační družicový systém provozovaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google