Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odborná zahraniční praxe Hamburk 7.5 – 11.5. 2012 V rámci projektu Leonardo da Vinci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odborná zahraniční praxe Hamburk 7.5 – 11.5. 2012 V rámci projektu Leonardo da Vinci."— Transkript prezentace:

1 Odborná zahraniční praxe Hamburk 7.5 – 11.5. 2012 V rámci projektu Leonardo da Vinci

2 V dubnu Nám holkám ze 3.BM a ze 2.AM byla nabídnuta možnost zúčastnit se odborné zahraniční praxe v Hamburku. Tuto skvělou nabídku jsme samozřejmě s nadšením okamžitě přijaly, a tak jsme 7. května odcestovaly do zahraničí. Cílem naší cesty byla městská část Hamburku jménem Bergedorf.

3 PONDĚLÍ 7.5.2012 - Příjezd Po 12 hodinách jsme přijeli do cíle. Byli jsme ubytováni ve vedlejším domě, který patřil Hotelu Heckkaten. Ve 20 hodin byla teplá večeře v hotelu a poté jsme byli seznámeni se žáky z Rakouska a Belgie i s programem následujících dnů. Po večeři jsme navštívili místní zámek a prohlédli si večerní město.

4 Bergedorf Schloss

5 ÚTERÝ 8.5.2012 Od 8:00 do 11:30 probíhala výuka ve zdejší škole Gewerbeschule 13. Zde jsme mohli uplatnit i své dovednosti a znalosti z předmětů květinářství a sadovnictví a dozvěděli jsme se mnoho o zdejších hřbitovech.

6

7 Po vydatném a dobrém obědě, jsme se vydali na hřbitov v Öjendorfu. Zde jsme měli 3 hodinovou prohlídku s podrobným výkladem. Hřbitov je zajímavý tím, že je rozdělený do několika skupin a to podle národností, náboženství atd.

8 Friedhof Öjendorf Téměř 100 ha velký hřbitovní park je prvním německým travním hřbitovem. Charakteristické jsou jeho kruhové formy hřbitovních polí. Hřbitov se stal obyvatelstvem vyhledávaným místem pro odpočinek. Zvlášť přitažlivé místo je Schleemer Bachtal s jeho přírodně utvořeným místem pro ochranu ptactva. Je zde působivá příroda uprostřed velkého města – návštěva hřbitova Öjendorf byla pro nás cennou zkušeností.

9

10 Po prohlídce hřbitova jsme se metrem dopravili do centra města, kde jsme se plavili lodí po řece Labi a prohlédli si přístav a památky města.

11 STŘEDA 9.5.2012 V 8hodin odjezd do zahradnického výukového centra, kde jsme měli prohlídku a na odpoledne nachystanou práci v podobě údržby hřbitovů a množení Euonymus fortunei – Brslen fortunův bylinnými řízky. Zde jsme mohli prověřit své dřáve získané dovednosti.

12 PŘEDPO

13 Firma se zabývá hydroponickým pěstováním gerber. Řízkování

14 ČTVRTEK 10.5.2012 Návštěva hřbitova Diebsteich. Návštěva hřbitova Diebsteich. Náplní této návštěvy mělo být seznámení se hřbitovem (rallye se zastávkami a úkoly na jednotlivých stanovištích), s pracemi souvisejícími s jeho údržbou –tj. třídění odpadu, odplevelování a odstraňování nežádoucích dřevin a pikýrování My jsme odplevelovali a odstraňovali odkvetlé macešky a výmladky mahónie z hrobů padlých vojáků, přepichovali zmarličník japonský Cercidiphyllum japonicum (Lebkuchenbaum něm.) a vyslechli jsme si přednášku o třídění odpadu na hřbitovech.

15 Přepichování Plnění truhlíku Utlačení Prohlídka hřbitova

16 S jeho 400 ha je tento hřbitov největším hřbitovním parkem na světě. Je nejrozlehlejším Hamburským parkem a je považovaný s jeho historickými malovanými hroby, jeho 800 plastikami a působivou zahradní architekturou za umělecké dílo. Naleznete zde působivou přírodu uprostřed města – hřbitov Ohlsdorf stojí za návštěvu. S jeho 400 ha je tento hřbitov největším hřbitovním parkem na světě. Je nejrozlehlejším Hamburským parkem a je považovaný s jeho historickými malovanými hroby, jeho 800 plastikami a působivou zahradní architekturou za umělecké dílo. Naleznete zde působivou přírodu uprostřed města – hřbitov Ohlsdorf stojí za návštěvu. Friedhof Ohlsdorf

17

18 Večer proběhla společná večeře v restauraci a na památku jsme dostali novinový článek, ve kterém se píše o naší zahraniční spolupráci.

19 PÁTEK 11.5.2012 - Odjezd Pobyt v Německu utekl velmi rychle a domů si odvážíme kromě dobrého pocitu i nespočetné množství zážitků, nových zkušeností a mnoho kulturních zážitků, které rozšířili Náš rozhled. Za hladký a úspěšný průběh celého pobytu děkujeme německým kolegům a také Našemu učitelskému doprovodu, který vytvořil velmi příjemné prostředí.


Stáhnout ppt "Odborná zahraniční praxe Hamburk 7.5 – 11.5. 2012 V rámci projektu Leonardo da Vinci."

Podobné prezentace


Reklamy Google