Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Austrálie-Victoria. Victorie Victoria (Austrálie) Victoria je stát lokalizovaný v southeastern rohu Austrálie. To je nejmenší pevnina stát na plochu ale.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Austrálie-Victoria. Victorie Victoria (Austrálie) Victoria je stát lokalizovaný v southeastern rohu Austrálie. To je nejmenší pevnina stát na plochu ale."— Transkript prezentace:

1 Austrálie-Victoria

2 Victorie Victoria (Austrálie) Victoria je stát lokalizovaný v southeastern rohu Austrálie. To je nejmenší pevnina stát na plochu ale nejvíce hustě obydlený a urbanizovaný. Prior k evropské dohodě, asi 30,000 domorodých Australanů žitých v oblasti nyní obsadilo státem. Kontrastem, přes pět miliónu lidé nyní obývají region. Evropská dohoda ve Victorii začala v 1830s jako zemědělská komunita. Objev zlata v 1851 transformoval to do vedení průmyslové a komerční centrum. Victoria je druhý nejzalidněnější australský stát, po novém jižním Walesu, s odhadnutou populací 5,205,200 jak června 2007. Melbourne je kapitál Victorie a největší město, s více než 70 % všichni Victorians žijící tam.

3 Mapa-victorie

4 Zvířata Koala Koala Papoušek

5 Fotografie 12.Apoštolů 12.Apoštolů Útes(bariéra,pobřeží)

6 Fotografie

7 Průmysl+Klima Průmysl Průmysl Strojní zařízení a vyrábění vybavení je nejcennější aktivita státu, následovaný jídlem a zhotovením nápoje a ropa, uhlí a chemické vyrábění. Více než 15 % viktoriánští pracovníci jsou zaměstnáni ve zpracovatelských průmyslech. Victoria má 318,000 výrobních pracovníků. Stát je okrajově vzadu nový jižní Wales v hodnotě výrobního výstupu. Strojní zařízení a vyrábění vybavení je nejcennější aktivita státu, následovaný jídlem a zhotovením nápoje a ropa, uhlí a chemické vyrábění. Více než 15 % viktoriánští pracovníci jsou zaměstnáni ve zpracovatelských průmyslech. Victoria má 318,000 výrobních pracovníků. Stát je okrajově vzadu nový jižní Wales v hodnotě výrobního výstupu. Hlavní průmyslové rostliny patří k výrobcům auta Ford, Toyota a Holden; Alcoa je Portland a zaměřit Henry hliníkové vysoké pece; ropné rafinérie u Geelong a Altona; a hlavní petrochemické zařízení u Laverton. Hlavní průmyslové rostliny patří k výrobcům auta Ford, Toyota a Holden; Alcoa je Portland a zaměřit Henry hliníkové vysoké pece; ropné rafinérie u Geelong a Altona; a hlavní petrochemické zařízení u Laverton. Victoria také hraje důležitou roli v poskytovat zboží průmyslu obrany. Melbourne je centrum vyrábění ve Victorii, následovaný Geelong. Výroba energie pomáhala růstu průmyslu v Latrobe údolí. Victoria také hraje důležitou roli v poskytovat zboží průmyslu obrany. Melbourne je centrum vyrábění ve Victorii, následovaný Geelong. Výroba energie pomáhala růstu průmyslu v Latrobe údolí. Klima Victoria má rozmanité klima přes jeho malou velikost. To sahá od polořadovky-vyprahlý a horký v severozápadu, k mírný a skvělý podél pobřeží. Victoria má hlavní zemní vlastnost, velký dělící se rozsah, produkuje chladničku, horské podnebí v centru státu. Victoriova southernmost pozice na australské pevnině znamená, že to je chladnička a mokřejší než jiné státy pevniny a území. Jih pobřežní pláně velkého dělícího se rozsahu má Victoriovo nejmírnější klima. Vzduch od oceánu Southerna pomůže redukovat teplo léta a chladný zimy. Melbourne a jiná rozlehlá města jsou lokalizována v této mírné oblasti. Mallee a horní Wimmera je nejteplejší oblasti Victorie s horkými větry, které fouká od blízkých pouští. Vrchol průměrných teplot 30 ° C během léta a 15 ° C v zimě. Victoriova nejvyšší maximální teplota 48.8 ° C (119.8 ° F) byl zaznamenán v Hopetoun na 7 únoru 2009. Viktoriánské alpy na severovýchodě jsou nejchladnější díl Victorie. Alpy jsou část velkého dělícího se rozsahového horského systému rozšiřovat východ-západ přes centrum Victorie. Průměrné teploty jsou méně než 9 ° C v zimě a dole 0 ° C ) v nejvyšších částech rozsahů. Stát má nejnižší minimální teplotu -12.8 ° C byl zaznamenán u Mounta Hotham na 13 srpnu 1947.Mallee

8 Fotografie

9 Mapa Austrálie

10 Victoria Park

11 Konec Autor.Jirka Julínek


Stáhnout ppt "Austrálie-Victoria. Victorie Victoria (Austrálie) Victoria je stát lokalizovaný v southeastern rohu Austrálie. To je nejmenší pevnina stát na plochu ale."

Podobné prezentace


Reklamy Google