Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ČJ. Jedna dv-, -onza jde, ne-e py- tel -ouky. Má-a se -aduje, že bu-e péct –dolk-. To je z-até pos-ícení, to je zla-á nedě-e, má-e ma-o a zas ma-o k to-u.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ČJ. Jedna dv-, -onza jde, ne-e py- tel -ouky. Má-a se -aduje, že bu-e péct –dolk-. To je z-até pos-ícení, to je zla-á nedě-e, má-e ma-o a zas ma-o k to-u."— Transkript prezentace:

1 ČJ

2 Jedna dv-, -onza jde, ne-e py- tel -ouky. Má-a se -aduje, že bu-e péct –dolk-. To je z-até pos-ícení, to je zla-á nedě-e, má-e ma-o a zas ma-o k to-u kousek peče-ě. Koč-a leze do-ů mňou-á, mňouk-, že na stř-še –ítr –ouká, fou-á.

3 Prohlédni si obrázky, zapamatuj si je, po zapamatování je napiš a zkus seřadit podle abecedy.

4 Kontrola: míč, penál, kytara, židle brýle, kniha, péro, guma Věci seřazené podle abecedy: 1. brýle 2. guma 3. kniha 4. kytara 5. míč 6. penál 7. péro 8. židle

5 Jak to má být ? syčí. vrčí. mňouká. brouká. brečí. mečí. bečí. syčí. smráká. kráká. bzučí. mečí.

6 Kontrola : Komár bzučí. Pes vrčí. Kočka mňouká. Koza mečí. Ovce bečí. Vrána kráká.

7 Která dvě slova znamenají totéž? chladný- horký- studený mokro- sucho- vlhko rychle- honem- pomalu buchta- koláč- chléb teplý- vlažný- horký tiše- nahlas- potichu směje se- chechtá se- mračí se

8 Totéž je: chladný, studený mokro, vlhko rychle, honem buchta, koláč teplý, horký tiše, potichu směje se, chechtá se

9 Co dělá tatínek? Ry….chytá ryby. Uči…učí žáky. Pe…peče housky. Mly…mele mouku. Vče…chová včely. Ku…smaží řízky. Ko…ková koním kopyta.

10 Kontrola: Rybář chytá ryby. Učitel učí žáky. Pekař peče housky. Mlynář mele mouku. Včelař chová včely. Kuchař smaží řízky. Kovář ková koním kopyta.

11 Háčkovaná kocka kocour zízala stene kůzle ovce kote sysel zihadlo parník cára police hadice nádrazí tabule krída kolác sáne lavice ctyri orech díte jeráb uzel Anicka Martina Miluse Milena Svetlana Bela Borek Ales

12 Čárkovaná kominik police lipa mama tata hadice jeřab omačka nadobi taliř papir hodiny noviny prazdniny rybnik vitaminy petrklič fialka leknin růže fikus pampeliška tulipan trava haček kopana zahradka hadice babovka čara kouzelnik divadlo

13 Doplň dy, dý, di, dí plo__ scho__ hra__ ho__ny medvě__ bu__k kroko__l __ně __chá

14 Kontrola: přepiš vedle psacím písmem. plody…………………. schody……………….. hrady…………………. hodiny………………… medvědi ……………… budík………………….. krokodýl…………………. dýně……………………. dýchá…………………..

15 Doplň ty, tý, ti, tí lis__ plo__ pla__ zavá__ sníh __den kvě__ny ša__ padá lis__

16 Kontrola: přepiš vedle psacím písmem. listy …………………………. ploty…………………………. platy…………………………. zavátý sníh………………….. týden ………………………… květiny……………………….. šaty …………………………… padá listí……………………….

17 Doplň ny,ný,ni, ní hodi__ komi__k novi__ mali__ kopreti__ par__k baná__ jed__čka

18 Kontrola: přepiš vedle psacím písmem. hodiny ………………………… kominík ……………………….. noviny…………………………. maliny…………………………. kopretiny………………………. parník………………………….. banány…………………………. jednička………………………..


Stáhnout ppt "ČJ. Jedna dv-, -onza jde, ne-e py- tel -ouky. Má-a se -aduje, že bu-e péct –dolk-. To je z-até pos-ícení, to je zla-á nedě-e, má-e ma-o a zas ma-o k to-u."

Podobné prezentace


Reklamy Google