Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VN Josef Fousek (* 1939) je český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf.1939spisovatelbásníktextařhumoristapísničkářcestovatelfotograf.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VN Josef Fousek (* 1939) je český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf.1939spisovatelbásníktextařhumoristapísničkářcestovatelfotograf."— Transkript prezentace:

1

2 VN Josef Fousek (* 1939) je český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf.1939spisovatelbásníktextařhumoristapísničkářcestovatelfotograf Na přelomu 60. a 70. let absolvoval Lidovou konzervatoř výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jakožto host Miloslava Šimka v pořadech Divadla SemaforaMiloslava ŠimkaDivadla Semafora později Divadlo Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998.Divadlo Jiřího Grossmanna1998 Od roku 1999 vystupuje v České republice i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku. Pravidelně byl slyšet na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha v pořadu nedělní Dobré jitro.Českého rozhlasu Do roku 2011 realizoval přes padesát výstav svých fotomontáží a portrétů lidiček v ČR i zahraničí (Kuba, Jugoslávie, Slovensko, USA atd.). Je ženatý, má dospělou dceru a syna. Jeho strýc Antonín Fousek zahynul v koncentračním táboře Mauthausen a je po něm pojmenovaná ulice v Kladně.Kladně Josef Fousek moudra a epigramy

3 Mládí trvá tak dlouho, než si člověk přizná, že je starý. * Stát žije z peněz poplatníků a vyžaduje, abychom se mu za to ještě klaněli. Je to stejné, jako když vám dá žebrák za tučnou almužnu facku.

4 S poctivostí nejdál dojdeš. Ale to neznamená, že se ti tam bude líbit. * V supermarketech je opravdová spravedlnost. Každý má stejný vůz a ještě mu to, co za něj zaplatil, vrátí nazpět.

5 Hlupák je k smíchu jen do té doby, než se stane tvým nadřízeným. * Horory jsou v porovnání se skutečností legrační bajky.

6 Zástup lidí: Tisíc srdcí, dva tisíce rukou, dva tisíce nohou a jeden strach. * Na klopy se dávají jen vyhaslé hvězdy.

7 Každá organizace je společenství otroků. Členské příspěvky jsou obnosem na vlastní pouta. * Válení se v posteli je jedna z nejušlechtivějších činností. Člověk neublíží ostatním svou přítomností.

8 Přemíra informací nám zajistila mnohonásobný strach z umírání. * Ženy dokáží udělat z mužů kašpárky. Ti ovšem žijí v domnění, že jsou řediteli loutkových divadel.

9 Úsměv nás konejší Když starostí je habaděj S úsměvem život není zlej Tak se pojďte smát... Epigram je průpovídka satirický veršíček v Brixenu byl pan Havlíček za něj zavřen na klíček

10 BEZNADĚJNÝ BOJ (1967) Blbec nikdy nepochopí že je blbcem skutečně pravdu o tom že je blbcem blbci říkáš zbytečně

11 PŘEKVAPENÍ NA FAKULTĚ (1972) Na vysokou školu vběhl býk jenž prchl z jatek na studijním oddělení nastal velký zmatek Dívali se do zápisů a zjistili lehce první vůl co na vysokou přišel bez protekce

12 HLASY Z ULICE (2000) Už jste slyšel pane Novák tu poslední zprávu klonovat prý v Česku budou místo vola krávu Neboť ta je užitečná můžete ji dojit vůl má význam pouze tenkrát když se chodí volit

13

14

15 „Já nechci Pane fůry peněz Jen trochu času pro své sny Úsměvy které potkám cestou Jsou pro mě krásný kapesný...“

16 K o n e c Zdroj textu : Internet Hudba : Orchestr Karla Kraugartnera s Vlastou Pruchovou Zapomněl mnoh é tenhle lid a otv í r á zpět vr á tka K moudrosti cesta dlouh á je A paměť? Ta je kr á tk á


Stáhnout ppt "VN Josef Fousek (* 1939) je český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf.1939spisovatelbásníktextařhumoristapísničkářcestovatelfotograf."

Podobné prezentace


Reklamy Google