Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Josef Fousek moudra a epigramy VN

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Josef Fousek moudra a epigramy VN"— Transkript prezentace:

1 Josef Fousek moudra a epigramy VN
Josef Fousek (* 1939) je český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf. Na přelomu 60. a 70. let absolvoval Lidovou konzervatoř výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jakožto host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafora později Divadlo Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998. Od roku 1999 vystupuje v České republice i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku. Pravidelně byl slyšet na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Do roku 2011 realizoval přes padesát výstav svých fotomontáží a portrétů lidiček v ČR i zahraničí (Kuba, Jugoslávie, Slovensko, USA atd.). Je ženatý, má dospělou dceru a syna. Jeho strýc Antonín Fousek zahynul v koncentračním táboře Mauthausen a je po něm pojmenovaná ulice v Kladně. VN

2 Mládí trvá tak dlouho, než si člověk přizná, že je starý
Mládí trvá tak dlouho, než si člověk přizná, že je starý. * Stát žije z peněz poplatníků a vyžaduje, abychom se mu za to ještě klaněli. Je to stejné, jako když vám dá žebrák za tučnou almužnu facku.

3 S poctivostí nejdál dojdeš. Ale to neznamená, že se ti tam bude líbit
S poctivostí nejdál dojdeš. Ale to neznamená, že se ti tam bude líbit. * V supermarketech je opravdová spravedlnost. Každý má stejný vůz a ještě mu to, co za něj zaplatil, vrátí nazpět.

4 Hlupák je k smíchu jen do té doby, než se stane tvým nadřízeným
Hlupák je k smíchu jen do té doby, než se stane tvým nadřízeným. * Horory jsou v porovnání se skutečností legrační bajky.

5 Zástup lidí: Tisíc srdcí, dva tisíce rukou, dva tisíce nohou a jeden strach. * Na klopy se dávají jen vyhaslé hvězdy.

6 Každá organizace je společenství otroků
Každá organizace je společenství otroků. Členské příspěvky jsou obnosem na vlastní pouta. * Válení se v posteli je jedna z nejušlechtivějších činností. Člověk neublíží ostatním svou přítomností.

7 Přemíra informací nám zajistila mnohonásobný strach z umírání
Přemíra informací nám zajistila mnohonásobný strach z umírání. * Ženy dokáží udělat z mužů kašpárky. Ti ovšem žijí v domnění, že jsou řediteli loutkových divadel.

8 Epigram je průpovídka satirický veršíček v Brixenu byl pan Havlíček za něj zavřen na klíček
Úsměv nás konejší Když starostí je habaděj S úsměvem život není zlej Tak se pojďte smát...

9 BEZNADĚJNÝ BOJ (1967) Blbec nikdy nepochopí že je blbcem skutečně pravdu o tom že je blbcem blbci říkáš zbytečně

10 PŘEKVAPENÍ NA FAKULTĚ (1972) Na vysokou školu vběhl býk jenž prchl z jatek na studijním oddělení nastal velký zmatek Dívali se do zápisů a zjistili lehce první vůl co na vysokou přišel bez protekce

11 HLASY Z ULICE (2000) Už jste slyšel pane Novák tu poslední zprávu klonovat prý v Česku budou místo vola krávu Neboť ta je užitečná můžete ji dojit vůl má význam pouze tenkrát když se chodí volit

12

13

14 „Já nechci Pane fůry peněz  Jen trochu času pro své sny Úsměvy které potkám cestou   Jsou pro mě krásný kapesný ...“

15 Zapomněl mnohé tenhle lid a otvírá zpět vrátka K moudrosti cesta dlouhá je A paměť? Ta je krátká
K o n e c Hudba : Orchestr Karla Kraugartnera s Vlastou Pruchovou Zdroj textu : Internet


Stáhnout ppt "Josef Fousek moudra a epigramy VN"

Podobné prezentace


Reklamy Google