Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH DVOU TENORŮ ♫ ZVUK TOTO JE PŘÍBĚH, O KTERÉM MOŽNÁ NĚKTEŘÍ LIDÉ SLYŠELI... JE O DVOU ZE TŘECH TENORŮ – LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SKUTEČNÝ PŘÍBĚH DVOU TENORŮ ♫ ZVUK TOTO JE PŘÍBĚH, O KTERÉM MOŽNÁ NĚKTEŘÍ LIDÉ SLYŠELI... JE O DVOU ZE TŘECH TENORŮ – LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO."— Transkript prezentace:

1

2 SKUTEČNÝ PŘÍBĚH DVOU TENORŮ ♫ ZVUK

3 TOTO JE PŘÍBĚH, O KTERÉM MOŽNÁ NĚKTEŘÍ LIDÉ SLYŠELI... JE O DVOU ZE TŘECH TENORŮ – LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO A JOSÉ CARRERAS, KTEŘÍ SVÝM SPOLEČNÝM ZPĚVEM HNULI SVĚTEM. TOTO JE PŘÍBĚH, O KTERÉM MOŽNÁ NĚKTEŘÍ LIDÉ SLYŠELI... JE O DVOU ZE TŘECH TENORŮ – LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO A JOSÉ CARRERAS, KTEŘÍ SVÝM SPOLEČNÝM ZPĚVEM HNULI SVĚTEM. PLACIDO DOMINGO JE MADRIDČAN A JOSÉ CARRERAS JE KATALÁNEC. Z POLITICKÝCH DŮVODŮ SE V ROCE 1984 CARRERAS A DOMINGO STALI NEPŘÁTELI. KDYŽ BYLI OBA VELMI POPULÁRNÍ A VELMI VYHLEDÁVANÍ PO CELÉM SVĚTĚ, OBA SI VE SVÝCH KONTRAKTECH STANOVILI, ŽE BUDOU VYSTUPOVAT, JEN TEHDY, NEBUDE-LI TEN DRUHÝ POZVANÝ. PLACIDO DOMINGO JE MADRIDČAN A JOSÉ CARRERAS JE KATALÁNEC. Z POLITICKÝCH DŮVODŮ SE V ROCE 1984 CARRERAS A DOMINGO STALI NEPŘÁTELI. KDYŽ BYLI OBA VELMI POPULÁRNÍ A VELMI VYHLEDÁVANÍ PO CELÉM SVĚTĚ, OBA SI VE SVÝCH KONTRAKTECH STANOVILI, ŽE BUDOU VYSTUPOVAT, JEN TEHDY, NEBUDE-LI TEN DRUHÝ POZVANÝ. DOKONCE I TI, KTEŘÍ NIKDY NENAVŠTÍVILI ŠPANĚLSKO, VĚDÍ O RIVALITĚ MEZI KATALÁNCI A MADRIDČANY, PROTOŽE KATALÁNCI BOJUJÍ O SVOU AUTONOMII V MADRIDEM OVLÁDANÉM ŠPANĚLSKU.

4 V ROCE 1987 SE CARRERAS STŘETL S O MNOHO HORŠÍM NEPŘÍTELEM NEŽ BYL JEHO RIVAL PLACIDO DOMINGO. PŘEKVAPILA HO NEBLAHÁ DIAGNÓZA: LEUKÉMIE! JEHO BOJ PROTI RAKOVINĚ BYL BOLESTIVÝ. MUSEL SE PODROBIT MNOŽSTVÍ ZÁKROKŮ, MIMO JINÉ TAKÉ TRANSPLANTACI KOSTNÍ DŘENĚ A TRANSFUZÍM KRVE, KVŮLI KTERÝM MUSEL KAŽDÝ MĚSÍC CESTOVAT DO SPOJENÝCH STÁTŮ. V ROCE 1987 SE CARRERAS STŘETL S O MNOHO HORŠÍM NEPŘÍTELEM NEŽ BYL JEHO RIVAL PLACIDO DOMINGO. PŘEKVAPILA HO NEBLAHÁ DIAGNÓZA: LEUKÉMIE! JEHO BOJ PROTI RAKOVINĚ BYL BOLESTIVÝ. MUSEL SE PODROBIT MNOŽSTVÍ ZÁKROKŮ, MIMO JINÉ TAKÉ TRANSPLANTACI KOSTNÍ DŘENĚ A TRANSFUZÍM KRVE, KVŮLI KTERÝM MUSEL KAŽDÝ MĚSÍC CESTOVAT DO SPOJENÝCH STÁTŮ. ZA TĚCHTO PODMÍNEK NEMOHL PRACOVA¨T, I KDYŽ MĚL ZNAČNÝ MAJETEK, VYSOKÁ CENA TĚCHTO CEST A LÉKÁŘSKÝCH ZÁKROKŮ VYČERPALA JEHO FINANCE. KDYŽ BYL NA KONCI SE SVÝMI FINANCEMI, OBJEVIL V MADRIDU NADACI, VE KTERÉ JEDINÝM ÚČELEM BYLA PODPORA LÉČENÍ LEUKÉMIE.

5 KDYŽ SI PŘEČETL JEJÍ STATUT, ZJISTIL, ŽE ZAKLADATELEM, HLAVNÍM PŘISPĚVOVATELEM A PREZIDENTEM NADACE BYL PLACIDO DOMINGO. POZDĚJI ZJISTIL, ŽE PLACIDO PŮVODNĚ ZFORMOVAL TUTO ORGANIZACI PROTO, ABY MU POMOHL S JEHO LÉČBOU, ALE ROZHODL SE ZŮSTAT V ANONYMITĚ, ABY HO NEPONÍŽIL PŘIJETÍM POMOCI OD SVÉHO “NEPŘÍTELE”. NEJDOJÍMAVĚJŠÍ ČÁSTÍ PŘÍBĚHU JE JEJICH SETKÁNÍ... KDYŽ SI PŘEČETL JEJÍ STATUT, ZJISTIL, ŽE ZAKLADATELEM, HLAVNÍM PŘISPĚVOVATELEM A PREZIDENTEM NADACE BYL PLACIDO DOMINGO. POZDĚJI ZJISTIL, ŽE PLACIDO PŮVODNĚ ZFORMOVAL TUTO ORGANIZACI PROTO, ABY MU POMOHL S JEHO LÉČBOU, ALE ROZHODL SE ZŮSTAT V ANONYMITĚ, ABY HO NEPONÍŽIL PŘIJETÍM POMOCI OD SVÉHO “NEPŘÍTELE”. NEJDOJÍMAVĚJŠÍ ČÁSTÍ PŘÍBĚHU JE JEJICH SETKÁNÍ... “HERMOSA” DÍKY PODPOŘE NADACE “HERMOSA” CARRERAS ZVÍTĚZIL NAD CHOROBOU A VRÁTIL SE KE ZPÍVÁNÍ. JEN JAK SE ZOTAVIL, POKUSIL SE ZJISTIT NĚCO O NADACI. “HERMOSA” DÍKY PODPOŘE NADACE “HERMOSA” CARRERAS ZVÍTĚZIL NAD CHOROBOU A VRÁTIL SE KE ZPÍVÁNÍ. JEN JAK SE ZOTAVIL, POKUSIL SE ZJISTIT NĚCO O NADACI.

6 V INTERVIEW S PLACIDEM DOMINGEM SE HO REPORTÉR ZEPTAL, PROČ ZALOŽIL “NADACI HERMOSA” A PLATIL LÉČENÍ “NEPŘÍTELE”, KTERÝ BYL SOUČASNĚ JAKO UMĚLEC JEHO JEDINÝM SOUPEŘEM. JEHO ODPOVĚĎ BYLA KRÁTKÁ A JEDNOZNAČNÁ: V INTERVIEW S PLACIDEM DOMINGEM SE HO REPORTÉR ZEPTAL, PROČ ZALOŽIL “NADACI HERMOSA” A PLATIL LÉČENÍ “NEPŘÍTELE”, KTERÝ BYL SOUČASNĚ JAKO UMĚLEC JEHO JEDINÝM SOUPEŘEM. JEHO ODPOVĚĎ BYLA KRÁTKÁ A JEDNOZNAČNÁ: “NEMŮŽEME SI DOVOLIT ZTRATIT TAKOVÝ HLAS…” PŘEKVAPÍC PLACIDA NA JEDNOM Z JEHO PŘEDSTAVENÍ V MADRIDU, CARRERAS PŘERUŠIL JEHO VYSTOUPENÍ, PONÍŽENĚ SI KLEKL, POŽÁDAL HO O ODPUŠTĚNÍ A VEŘEJNĚ MU PODĚKOVAL. PLACIDO MU POMOHL VSTÁT A MOHUTNÝM OBJETÍM SPEČETILI ZAČÁTEK VELKÉHO PŘÁTELSTVÍ. PŘEKVAPÍC PLACIDA NA JEDNOM Z JEHO PŘEDSTAVENÍ V MADRIDU, CARRERAS PŘERUŠIL JEHO VYSTOUPENÍ, PONÍŽENĚ SI KLEKL, POŽÁDAL HO O ODPUŠTĚNÍ A VEŘEJNĚ MU PODĚKOVAL. PLACIDO MU POMOHL VSTÁT A MOHUTNÝM OBJETÍM SPEČETILI ZAČÁTEK VELKÉHO PŘÁTELSTVÍ.

7 TOTO JE SKUTEČNÝ PŘÍBĚH LIDSKÉ LASKAVOSTI A MĚL BY SLOUŽIT JAKO PŘÍKLAD A INSPIRACE

8 “Vždy se chovej k druhým tak, jak chceš, aby se chovali k Tobě; to je shrnutí „Zákona a Proroků.” “Vždy se chovej k druhým tak, jak chceš, aby se chovali k Tobě; to je shrnutí „Zákona a Proroků.”


Stáhnout ppt "SKUTEČNÝ PŘÍBĚH DVOU TENORŮ ♫ ZVUK TOTO JE PŘÍBĚH, O KTERÉM MOŽNÁ NĚKTEŘÍ LIDÉ SLYŠELI... JE O DVOU ZE TŘECH TENORŮ – LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO."

Podobné prezentace


Reklamy Google