Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 8 Tematický okruhZvukové jevy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 8 Tematický okruhZvukové jevy."— Transkript prezentace:

1 ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 8 Tematický okruhZvukové jevy TémaVlastnosti pružných těles Název VY_32_INOVACE_15_28_vlastnosti_pruznych_teles Určení8. ročník AutorMgr. Tomáš Bobál VytvořenoÚnor 2013 Anotace Určeno pro výuku a domácí přípravu žáků. Prezentace seznamuje žáky s vlastnostmi pružných těles.

2 Vlastnosti pružných těles Působíme-li silou na těleso, dochází k deformaci. Deformace může být:  Trvalá (těleso se po odstranění síly nevrátí do původního tvaru)  Dočasná (těleso se po odstranění síly vrátí do původního tvaru) Těleso, které se vrátí do původního tvaru, přestane-li působit síla, nazýváme pružné těleso. Která tělesa jsou pružná?

3 Vlastnosti pružných těles Síla, která působí proti deformaci pružného tělesa je síla pružnosti. Má opačný směr než deformační síla. deformační síla síla pružnosti výchylka

4 Vlastnosti pružných těles Není-li pružné těleso deformováno, je v poloze, kterou označujeme rovnovážná poloha. rovnovážná poloha deformace

5 Použité zdroje: 1.RAUNER, Karel, Josef PETŘÍK, Jitka PROŠKOVÁ a Miroslav RANDA. NAKLADATELSTVÍ FRAUS. Fyzika 8: učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. 1. Plzeň: Fraus, 2006. ISBN 80-7238-525-9. 2.MICROSOFT CORPORATION. Obrázky a jiný obsah [online]. 2012 [cit. 2012-02-31]. Dostupné z: http://office.microsoft.com Vlastnosti pružných těles


Stáhnout ppt "ŠkolaZákladní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace Vzdělávací oblastČlověk a příroda Vzdělávací oborFyzika 8 Tematický okruhZvukové jevy."

Podobné prezentace


Reklamy Google