Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Školení Dataprojektor a Vy Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Školení Dataprojektor a Vy Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO,"— Transkript prezentace:

1 Školení Dataprojektor a Vy Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

2 Obsah Způsoby využití dataprojektoru ve výuce Způsoby využití dataprojektoru ve výuce Příprava produkce – vhodné dovednosti Příprava produkce – vhodné dovednosti Krátké ukázky jednotlivých možností Krátké ukázky jednotlivých možností Zapojení a ovládání Zapojení a ovládání Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

3 Dataprojektor ve výuce Dataprojektor + počítač( notebook nebo stanice ) Dataprojektor + počítač( notebook nebo stanice ) ~ prezentace – alias meotar ~ připravené stránky, folie, slide-y ~ uspořádaný text, obrázky, schemata ~ odstraňuje mrtvý čas při psaní na tabuli ~ uvolňuje tabuli pro vysvětlování, rozbor, podrobnosti ~ výukový program ~ zpestření výuky, ~ problém práce s výukovým programem ~ foto – alias diaprojektor, medirex ~ film, video, klip – CD, DVD, MPEG ~ internet – společné vyhledávání informací Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

4 Dataprojektor ve výuce Dataprojektor + přehrávač (DVD, VHS) Dataprojektor + přehrávač (DVD, VHS) snadnější ovládání, méně možností ~ foto – alias diaprojektor, medirex ~ film, video, klip – CD, DVD, MPEG ~ prezentace – krajní možnost, náročnejší příprava Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

5 Příprava produkce Nástroje pro tvorbu produkce Nástroje pro tvorbu produkce PowerPoint – tvorba prezentace PowerPoint – tvorba prezentace skener, digitální fotoaparát – příprava obrazového materiálu do produkce skener, digitální fotoaparát – příprava obrazového materiálu do produkce grafické programy – tvorba schémat a diagramů, úprava obrazového materiálu grafické programy – tvorba schémat a diagramů, úprava obrazového materiálu střihové programy – úprava a transformace filmů střihové programy – úprava a transformace filmů Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

6 Krátké ukázky Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

7 Zapojení a ovládání Dataprojektor a počítač Dataprojektor a počítač umístění umístění dataprojektor – vzdálenost od plátna, bezpečnost místa dataprojektor – vzdálenost od plátna, bezpečnost místa počítač – dostupnost ovládání, kabely k projektoru počítač – dostupnost ovládání, kabely k projektoru propojení kabely propojení kabely 220V pro dataprojektor a (počítač) 220V pro dataprojektor a (počítač) obraz – VGA (RGB) kabel (dataproj.—počítač) obraz – VGA (RGB) kabel (dataproj.—počítač) zvuk – reprobedny počítače zvuk – reprobedny počítače USB – posouvání stránek dálkovým ovládáním USB – posouvání stránek dálkovým ovládáním Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

8 Zapojení a ovládání Dataprojektor a počítač Dataprojektor a počítač zapnutí dataprojektoru zapnutí dataprojektoru Power, IO – chvíli trvá než se rozehřeje, pak vyhledává obrazový signál Power, IO – chvíli trvá než se rozehřeje, pak vyhledává obrazový signál Source, Input – tlačítka pro opětovné vyhledávání obazového signálu Source, Input – tlačítka pro opětovné vyhledávání obazového signálu velikost obrazu a zaostření velikost obrazu a zaostření dva ovládací prvky na objektivu dva ovládací prvky na objektivu vypnutí dataprojektoru vypnutí dataprojektoru Power, IO – dvojí stisknutí, nevytahovat ze zásuvky, asi 2 minuty fouká ventilátor a bliká kontrolka, pak je možno odpojit Power, IO – dvojí stisknutí, nevytahovat ze zásuvky, asi 2 minuty fouká ventilátor a bliká kontrolka, pak je možno odpojit Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

9 Zapojení a ovládání Dataprojektor a počítač Dataprojektor a počítač filmy na počítači filmy na počítači Windows Media Player – filmy ve formatu MPEG, AVI, DIVX – poklepem na soubor Windows Media Player – filmy ve formatu MPEG, AVI, DIVX – poklepem na soubor PowerDVD – filmy ve formátu DVD, program není součástí Windows, musí být instalován PowerDVD – filmy ve formátu DVD, program není součástí Windows, musí být instalován Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

10 Zapojení a ovládání Dataprojektor a přehrávač Dataprojektor a přehrávač umístění umístění dataprojektor – vzdálenost od plátna, bezpečnost místa dataprojektor – vzdálenost od plátna, bezpečnost místa přehrávač – dostupnost ovládání, kabely k projektoru přehrávač – dostupnost ovládání, kabely k projektoru propojení kabely propojení kabely 220V pro dataprojektor a přehrávač 220V pro dataprojektor a přehrávač obraz – video (chinch) kabel (dataproj.—přehr.) obraz – video (chinch) kabel (dataproj.—přehr.) zvuk – reprobedny počítače zvuk – reprobedny počítače Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

11 Shrnutí Proveďte shrnutí probraných témat. Proveďte shrnutí probraných témat. Definujte způsob využití získaných vědomostí. Definujte způsob využití získaných vědomostí. Požadujte od účastníků školení zpětnou vazbu. Požadujte od účastníků školení zpětnou vazbu. Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.

12 Kde získat další informace Další školení – návrh Další školení – návrh skener, PowerPoint – rychlá prezentace skener, PowerPoint – rychlá prezentace Knihy, články, elektronické zdroje Knihy, články, elektronické zdroje Konzultační služby, ostatní zdroje Konzultační služby, ostatní zdroje Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO, s.r.o.


Stáhnout ppt "Školení Dataprojektor a Vy Tento projekt je spolufinancován z prostředků ESF EU a státního rozpočtu ČR. Střední škola zemědělská Olomouc Agentura EPICO,"

Podobné prezentace


Reklamy Google