Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EU ICT2/1/1/2 Člověk a svět práce – 4.,5. ročník Téma : Listy vyšívané motouzem - samostatná práce, práce s papírem, rukodělná činnost Téma : Listy vyšívané.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EU ICT2/1/1/2 Člověk a svět práce – 4.,5. ročník Téma : Listy vyšívané motouzem - samostatná práce, práce s papírem, rukodělná činnost Téma : Listy vyšívané."— Transkript prezentace:

1

2 EU ICT2/1/1/2 Člověk a svět práce – 4.,5. ročník Téma : Listy vyšívané motouzem - samostatná práce, práce s papírem, rukodělná činnost Téma : Listy vyšívané motouzem - samostatná práce, práce s papírem, rukodělná činnost Průřezová témata: enviromentální výchova, mediální výchova, osobnostní a sociální výchova Průřezová témata: enviromentální výchova, mediální výchova, osobnostní a sociální výchova Mezipředmětové vztahy: přírodověda, prvouka Mezipředmětové vztahy: přírodověda, prvouka

3 Listy vyšívané motouzem Samostatná práce, práce s papírem, rukodělná činnost

4 Pomůcky: Tvrdý kartón Tvrdý kartón Nůžky Nůžky Děrovačku Děrovačku Motouz Motouz Vlnitou lepenku Vlnitou lepenku Zbytky tapet Zbytky tapet Lepidlo Lepidlo

5 Postup 1.) Na tvrdý kartón si z rubové strany nakreslíme tvary listů a vystřihneme. 1.) Na tvrdý kartón si z rubové strany nakreslíme tvary listů a vystřihneme.

6 2.) Ve středu a na okrajích listů vytvoříme špičkou nůžek dírky (děrovačkou). Žilkování listů vytvoříme silnějším motouzem, který začneme provlékat z rubové strany. Jde to snadno, snažíme se o to, aby měl list ze přední strany žilkování upravené. 2.) Ve středu a na okrajích listů vytvoříme špičkou nůžek dírky (děrovačkou). Žilkování listů vytvoříme silnějším motouzem, který začneme provlékat z rubové strany. Jde to snadno, snažíme se o to, aby měl list ze přední strany žilkování upravené.

7 3.) a 4.) Nyní vytvoříme obrázek olemovaný proužky vlnité lepenky. Na něj použijeme kartón a zbytky tapet. Listy lepíme do připravených obrázků. Z kousku motouzu pak vytvoříme poutko na zavěšení. 3.) a 4.) Nyní vytvoříme obrázek olemovaný proužky vlnité lepenky. Na něj použijeme kartón a zbytky tapet. Listy lepíme do připravených obrázků. Z kousku motouzu pak vytvoříme poutko na zavěšení.


Stáhnout ppt "EU ICT2/1/1/2 Člověk a svět práce – 4.,5. ročník Téma : Listy vyšívané motouzem - samostatná práce, práce s papírem, rukodělná činnost Téma : Listy vyšívané."

Podobné prezentace


Reklamy Google