Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PREZENTACE Henry Gantt

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PREZENTACE Henry Gantt"— Transkript prezentace:

1 PREZENTACE Henry Gantt
Vypracovali: Martin Holý Martin Vlk František Petráš

2 Henry Laurence Gantt

3 Henry Laurence Gantt Stručně ( října 1919) americký strojní inženýr a konzultant managementu nejvíce známý vytvořením Ganttova diagramu v roce 1910

4 Život Henry Gantt je absolventem Stevensova Institutu Technologie
Henry Laurence Gantt Život Henry Gantt je absolventem Stevensova Institutu Technologie Spolubydlícím Fredericka W. Taylora Pracoval jako učitel a projektant a následně jako strojní inženýr V roce 1887 společně s Frederickem W. Taylorem začal uplatňovat vědecké principy managementu při jejich práci v Midvaleských a Bethlehemských ocelárnách S Taylorem tam pracoval až do roku 1893.

5 Henry Laurence Gantt Inovátor Během své další kariéry v pozici konzultanta managementu po vynalezení Ganttova diagramu - navrhl také výkonovou mzdu a další metody měření efektivity a produktivity pracovníků. Průmyslová efektivita: Průmyslová efektivita může být dosažena pouze aplikací vědecké analýzy na všechny aspekty probíhající práce. Úkolem managementu je zlepšovat systém eliminací vlivu náhody a nehod. Systém odměňování založený na výkonech: Zavedl závislost odměn vedoucích pracovníků na tom jak byli schopni naučit svoje podřízené zvýšit jejich výkony. Sociální odpovědnost podniků: Věřil že podniky mají závazky vůči společnosti ve které operují.

6 Henry Laurence Gantt Historie První dochovaný Ganttův diagram byl vytvořen v roce 1896 Karolem Adamieckim, který ho nazýval harmonogramem. Adamiecki diagram nepublikoval před rokem 1931 diagram nese jméno Henryho. L. Gantta( ) Gantt vytvořil svůj diagram kolem let a zpopularizoval tento koncept na západě. Koncem devadesátých let a začátkem nového milenia se pak Ganttovy diagramy staly běžnou součástí webových aplikací včetně kolaborativního groupwaru Groupware: systém pro podporu spolupráce

7 Henry Laurence Gantt Ganttův diagram Dodnes považován za důležítý nástroj řízení, poskytuje grafické znázornění plánu a způsob záznamu průběhu práce. Je to nástroj projektového managementu - rozdělení do několika úloh, plánování a sledování dokončení celého projektu. Po nastartování projektu lze proces realizace sledovat proporcionální výplní jednotlivých sloupců projektu. Vertikální linie představuje jednotlivé termíny etap daného projektu.

8 Příklad Ganttova diagramu
Henry Laurence Gantt Příklad Ganttova diagramu

9 Henry Laurence Gantt Princip Na horizontální ose Ganttova diagramu je časové období trvání projektu, rozdělené do stejně dlouhých časových jednotek (dny, týdny, ..) Na vertikální ose jsou pak jednotlivé činnosti na které se projekt rozpadá, vždy jeden řádek pro jednu činnost. Na ploše diagramu jsou jednotlivé činnosti označeny obdélníky (pruhy) jejichž levá strana označuje plánovaný začátek činnosti a pravá strana plánované ukončení. Délka pruhu označuje předpokládanou délku trvání činnosti.

10 Henry Laurence Gantt Výhody Ganttův diagram je snadno srozumitelný pro malé projekty které se vejdou na jeden list papíru případně na jednu obrazovku Ganttovy diagramy se staly běžnou technikou pro prezentaci fází a činností projektové WBS (Work Breakdown Structure) a jsou tedy srozumitelné pro mnoho lidí.

11 Henry Laurence Gantt Nevýhody Větší Ganttovy diagramy nemusejí být vhodné pro zobrazování na počítačích. Ganttovy diagramy sdělují relativně málo informací na jednotku plochy. Projekty jsou často příliš složité pro efektivní prezentaci pomocí Ganttova diagramu. Dvě činnosti ukázané na ganttově diagramu jako stejně velké mohou ve skutečnosti být pouze plánovány na stejně dlouhou dobu ale být řádově odlišné co do množství práce a spotřeby zdrojů.

12 Stavby na kterých byl použit
Henry Laurence Gantt Stavby na kterých byl použit Hooverova přehrada (Hoover Dam)

13 Hooverova přehrada (Hoover Dam)
Henry Laurence Gantt Hooverova přehrada (Hoover Dam) betonová klenbová přehrada na řece Colorado v USA ležící na hranicích států Arizona a Nevada. Má hráz vysokou 220 metrů a dlouhou 379 metrů. Přehradní nádrž Mead se táhne do vzdálenosti 185 km a jeho hloubka dosahuje až 180 m. pojmenovaná po prezidentu Hooverovi postavena ve 30. letech 20. století, jako ve své době největší přehrada na světě.

14 Zdroje: http://cs.wikipedia.org http://rizeni-projektu.cz/
Henry Laurence Gantt Zdroje:

15 PROSTOR PRO VAŠE DOTAZY..
Henry Laurence Gantt PROSTOR PRO VAŠE DOTAZY..


Stáhnout ppt "PREZENTACE Henry Gantt"

Podobné prezentace


Reklamy Google