Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 VALNÁ HROMADA AVOŠ 20. dubna 2010. 2 NÁVRH USNESENÍ VALNÉ HROMADY AVOŠ VH schvaluje zprávu o činnosti za rok 2009. VH schvaluje zprávu dozorčí rady.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 VALNÁ HROMADA AVOŠ 20. dubna 2010. 2 NÁVRH USNESENÍ VALNÉ HROMADY AVOŠ VH schvaluje zprávu o činnosti za rok 2009. VH schvaluje zprávu dozorčí rady."— Transkript prezentace:

1 1 VALNÁ HROMADA AVOŠ 20. dubna 2010

2 2 NÁVRH USNESENÍ VALNÉ HROMADY AVOŠ VH schvaluje zprávu o činnosti za rok 2009. VH schvaluje zprávu dozorčí rady za rok 2009. VH schvaluje návrh rozpočtu na rok 2010. VH bere na vědomí zprávu o členské základně za rok 2009. VH bere na vědomí informace o aktivitách a tématech projednávaných v Koordinačním výboru AVOŠ.

3 3 VH ukládá členům Koordinačního výboru AVOŠ aktivně spolupracovat s Unií zaměstnavatelských svazů a Unií školských asociací CZESHA na transformaci VOŠ, která bude akcentovat silné stránky vzešlé z „Analýzy stavu a možného vývoje sektoru vyššího odborného vzdělávání“. VH ukládá všem členským školám, aby se aktivně zapojily do řešení transformace v rámci svých možností a výjimečných vztahů se zřizovateli a současně zamezily řešením, která vedou prakticky k likvidaci vyšších odborných škol a vyvolávají další tlaky na státní rozpočet.

4 4 VH doporučuje členským školám, aby se podle svých možností aktivně zapojily do Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 2.1 – vyšší odborné vzdělávání. VH doporučuje členským školám, aby při akreditaci vzdělávacích programů upřednostňovaly modulární uspořádání a kreditový systém hodnocení.

5 5 Za základní východiska transformace VOŠ považuje Valná hromada AVOŠ: vytvoření samostatného zákona pro vyšší odborné vzdělávání, jeho vyčlenění ze zákona o terciárním vzdělávání zachování možnosti začlenění VOŠ do jednoho právního subjektu společně s oborově příbuznou střední školou zachování délky vzdělávacího programu tři roky umožnění prostupnosti k navazujícímu bakalářskému studiu na základě dvoustranných smluv mezi VOŠ a oborově příbuznou VŠ


Stáhnout ppt "1 VALNÁ HROMADA AVOŠ 20. dubna 2010. 2 NÁVRH USNESENÍ VALNÉ HROMADY AVOŠ VH schvaluje zprávu o činnosti za rok 2009. VH schvaluje zprávu dozorčí rady."

Podobné prezentace


Reklamy Google