Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

P-SCALES Kritéria úspěšnosti pro děti se SVP „SAFE - Special Accreditation for Europe“ Projekt programu celoživotního vzdělávání Leonardo Da Vinci, přenos.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "P-SCALES Kritéria úspěšnosti pro děti se SVP „SAFE - Special Accreditation for Europe“ Projekt programu celoživotního vzdělávání Leonardo Da Vinci, přenos."— Transkript prezentace:

1 P-SCALES Kritéria úspěšnosti pro děti se SVP „SAFE - Special Accreditation for Europe“ Projekt programu celoživotního vzdělávání Leonardo Da Vinci, přenos inovací Partner projektu v ČR: Euroface Consulting s.r.o. Zodpovědná osoba/ kontakt: Kateřina Nevřalová www.euro-face.cz Tel.: 777011717 P-SCALES

2 2 Přehled I.Počátek projektu SAFE II.Co jsou P-SCALES III.Metodologie P-SCALES IV.Čím se v projektu zabýváme P-SCALES

3 3 I.Počátek projektu SAFE I.Projekt SAFE SAFE („SAFE - Speciální akreditace pro Evropu“) je evropský vzdělávací projekt, který je spolufinancován v programu celoživotního vzdělávání Leonardo da Vinci. Realizace projektu byla zahájena v říjnu 2010 a projekt umožní všem partnerům šířit pojetí a principy P- SCALES v rozmezí 24 měsíců. SAFE se skládá z jednotlivých klíčových aktivit, jejichž realizace je spolufinancována EU:  Překlad a adaptace kritérií P-SCALES v partnerských zemích  Lokální aktivity k šíření idejí P-SCALES  Účast na výstavách a konferencích zaměřených na speciální vzdělávací potřeby  Vytváření vhodných podpůrných materiálů  Kontaktování zainteresovaných stran, např. školské správy, učitelů, členů Evropského parlamentu, apod. se zaměřením na speciální vzdělávací potřeby Zúčastněné země: Velká Británie, Nizozemsko, Německo, Španělsko, Rumunsko, Bulharsko, Česká republika Manažer projektu: Ian Lynch, TLM (The Learning Machine)

4 4 I.Počátek projektu SAFE SAFE je postaven na využití kritérií P SCALES

5 5 II.Co jsou P-SCALES? PSCALESPŘEDMĚTYPSCALESPŘEDMĚTY

6 6

7 7 P-SCALES jsou podrobně popsaná kritéria pro měření pokroku ve vzdělávání dětí, pro které není vhodné poměřovat jejich znalosti a dovednosti se standardními školními vzdělávacími plány. P-SCALES jsou rozděleny do osmi různých úrovních, od nejnižší P1 po nejvyšší P8. Úroveň P8 je vstupem do standardního školního vzdělávacího plánu. Úrovně P1 až P3 nejsou specifikovány podle předmětu, popisují rozvoj osobnosti v rané fázi učení. Představení P-SCALES: 1998 Revize: od roku 2006 P performance SEN Special Educational needs P1-P8 Performance level Assessement Moderating Reporting...pupils attainment

8 8 II.Co jsou P-SCALES? Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami v národním hodnocení P SCALES jsou především nástrojem pro měření pokroku v učení žáků, pro které není vhodné používat standardní školní vzdělávací plány. V ČR je hodnocení SVP žáků řešeno pomocí individuálních vzdělávacích plánů, které tvoří učitel respektive škola. Při tvorbě plánů učitelé hledají zdroje, které by jim mohly jejich práci usnadnit. P SCALES poskytují rovněž užitečný nástroj pro organizační rozvoj školy. Škola může hodnotit a porovnávat svou vlastní situaci prostřednictvím hodnocení svých žáků prostřednictvím P SCALES.

9 9 II.Co jsou P-SCALES P- SCALES P-SCALES umožňují zaznamenávat pokrok žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří nedosahují nejnižší úrovně standardního školního vzdělávacího plánu. K dispozici je osm úrovní P- SCALES, od nejnižší P1 po nejvyšší P8. Žáci, kteří splňují úroveň P8 přechází na standardní školní vzdělávací plán. Important changes in 2011: SEN will be revised and re- organised http://www.education.gov.uk/ P-SCALES slouží žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

10 10 II.Co jsou P-SCALES? Další úroveň je již standardní školní vzdělávací plán v ČR (v UK je to LEVEL 1 National Curriculum) Úroveň znalostí a dovedností Předměty Obsah vzdělávání, kritéria hodnocení

11 11 II.Co jsou P-SCALES? Kdo je cílová skupina? Kritéria P SCALES mohou využívat všichni žáci v průběhu povinné školní docházky (6-15 let), kteří mají problémy s učením. Nehrají tu roli faktory jako je jejich národnost, kultura, náboženství, rodinné zázemí či pohlaví, ani rozsah jejich dalších problémů.

12 12 Na koho se projekt zaměřuje? Kritéria P SCALES pomáhají při práci řadě profesí. Od učitelů, přes koordinátory pro speciální vzdělávací potřeby a pedagogické asistenty po vedoucí pracovníky škol a pracovníky v sociálních službách a neziskovém sektoru. Ve všech materiálech je termín "zaměstnanci" používán pro označení všech uvedených profesí zaměřených na vzdělávání těchto žáků. II.Co jsou P-SCALES?

13 13 Příklad: Výtvarná výchova První úroveň je P4 (P1 – P3: kritéria nejsou rozdělena podle předmětů) III.Metodologie P-SCALES

14 14 IV.Čím se v projektu zabýváme Doba trvání projektu: 24 měsíců, zahájen v říjnu 2010 1. Překlad a revize přeložených P-SCALES kritérií (do konce června 2011) 2. Setkání s místními orgány vzdělávacího sektoru pro žáky se SVP 2.1. s učiteli v SVP 2.2. s příslušným ministerstvem školství 2.3. s SVP akademickým světem 2.4. s žáky se SVP 3. Získávání informací o místní situaci a koordinace s ostatními partnerskými zeměmi 4. Šíření informací (P-SCALES prezentace v různých jazycích) 5. Revize P-SCALES terminologie, vývoj podpůrných materiálů, např. vzděl. her 6. Setkání s členy EU-parlamentu v Bruselu 7. Účast na specifických akcích pro SVP v partnerských zemích (např. Didacta 2012 v Německu )

15 15 IV.Čím se v projektu zabýváme Vývoj vzdělávacích her navazujících na jednotlivá P SCALES kritéria http://www.ingotgames.org/safe/start.htm

16 16 Informační webové stránky: http://www.theingots.org Záložka > Speciální vzdělávací potřeby Webová stránka P-SCALES http://www.pscales.eu (již brzy ) Více informací


Stáhnout ppt "P-SCALES Kritéria úspěšnosti pro děti se SVP „SAFE - Special Accreditation for Europe“ Projekt programu celoživotního vzdělávání Leonardo Da Vinci, přenos."

Podobné prezentace


Reklamy Google