Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Orffovy rytmické nástroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Odehnalová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Orffovy rytmické nástroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Odehnalová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace."— Transkript prezentace:

1

2 Orffovy rytmické nástroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Odehnalová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

3 Obr. 1 Úkol: Naučte se názvy rytmických nástrojů ČINELKY

4 Úkol: Naučte se názvy rytmických nástrojů BUBÍNEK Obr. 2

5 Úkol: Naučte se názvy rytmických nástrojů TAMBURÍNA Obr. 3

6 Úkol: Naučte se názvy rytmických nástrojů TRIANGL Obr. 4

7 Úkol: Naučte se názvy rytmických nástrojů ZVONKOHRA Obr. 5

8 Úkol: Naučte se názvy rytmických nástrojů OZVUČNÁ DŘÍVKA Obr. 6

9 Úkol: Vyzkoušejte se Obr. 1 Obr. 2 Obr. 3 Obr. 4 Obr. 5 Obr. 6 UKÁZAT ČINELKY BUBÍNEK TAMBURÍNA TRIANGL ZVONKOHRA OZVUČNÁ DŘÍVKA

10 Úkol: Vyzkoušejte se UKÁZAT ČINELKY BUBÍNEK TAMBURÍNA TRIANGL ZVONKOHRA UKÁZAT

11 Zdroje : Obrázky: Obr. 1 – 5: Hudební výchova pro 1. ročník ZŠ, SPN – pedagogické nakladatelství (1998), str. 82 Obr. 6: http://www.esljunction.com/esl-efl-flashcards/Musical%20Instruments-flashcards/claves.gifhttp://www.esljunction.com/esl-efl-flashcards/Musical%20Instruments-flashcards/claves.gif Hudební ukázky: Činelky: http://www.freesound.org/samplesViewSingle.php?id=34154http://www.freesound.org/samplesViewSingle.php?id=34154 Zvonohra: http://www.freesound.org/packsViewSingle.php?id=583http://www.freesound.org/packsViewSingle.php?id=583 Tamburina: http://free-loops.com/3123-tambourine-sound-7.htmlhttp://free-loops.com/3123-tambourine-sound-7.html Triangle, dřívka, bubínek: http://soundjax.com/http://soundjax.com/


Stáhnout ppt "Orffovy rytmické nástroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Odehnalová. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace."

Podobné prezentace


Reklamy Google