Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní pravidla použití šablony Elektronická prezentace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní pravidla použití šablony Elektronická prezentace."— Transkript prezentace:

1 Základní pravidla použití šablony Elektronická prezentace

2 2 Obsah  Barevná definice3  Rozložení stránky a používání vodících linek4  Použití předdefinovaného rozložení7

3 3 RGB základních barev pro PowerPoint prezentace 22 62 115 0 141 210 128 185 220 192 214 243 Zvýraznění objektů na stránce Základní objekty Přídavná barva Podbarvení druhé úrovně Písmo, ohraničení objektů a osy v grafech jsou černé.

4 4 Rozložení stránky Vložte podnadpis 1)Poznámka Zdroj: XXX Prostor pro obsah/text/grafiku Kapitola Místo pro hlavní nadpis, max. 2 řádky, nebo 3 řádky, ale v tom případě nepoužívat podnadpis (ten má jen 1 řádek). Místo pro uvedení zdroje či poznámky Zde je možno uvést kapitolu (u rozsáhlejších dokumentů) nebo upřesnění, čeho se stránka týká.

5 5 Umístění vodících linek v šabloně (cm) 11,5 0,0 0,5 8,7 4,6 4,0 7,2 8,2 Návod, jak zapnout vodící línky, je uveden na následující straně.

6 6 Zobrazení vodítka v dokumentu Klikněte pravým tlačítkem myši libovolně na stránce a následně: zvolte „Mřížka a vodítka…“ zvolte mezery 0,1 a „Zobrazit vodítka na obrazovce“

7 7 Rozložení stránky s použitím předdefinovaného nastavení Záložka „Domů“ – „Rozložení“ Použití pouze pro titulní stranu Možno aplikovat na stránky, které budou obsahovat nadpis a text. Výhodou zde je použití „úrovní seznamu“, při kterém se text a jeho úrovně upravuje automaticky dle šablony. Použití v případě, že strana bude vyplněna jiným obsahem, než pouze textem. Pro případ, že stranu potřebujeme využít pro jiný obsah (obrázek). Například lze použít jako poslední stranu s poděkováním.


Stáhnout ppt "Základní pravidla použití šablony Elektronická prezentace."

Podobné prezentace


Reklamy Google