Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pedosféra VLASTNOSTI PŮD A ZNAKY PŮDNÍHO PROFILU Fyzikální a chemické vlastnosti: objemová hmotnost (hustota) barva struktura konzistence hloubka vlhkost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pedosféra VLASTNOSTI PŮD A ZNAKY PŮDNÍHO PROFILU Fyzikální a chemické vlastnosti: objemová hmotnost (hustota) barva struktura konzistence hloubka vlhkost."— Transkript prezentace:

1 Pedosféra VLASTNOSTI PŮD A ZNAKY PŮDNÍHO PROFILU Fyzikální a chemické vlastnosti: objemová hmotnost (hustota) barva struktura konzistence hloubka vlhkost vzdušnost teplota půdní reakce (kyselost / zásaditost) obsah koloidů obsah živin půdní sorpce

2 Pedosféra VLASTNOSTI PŮD A ZNAKY PŮDNÍHO PROFILU Posuzování vlastností půd:a) v terénu (na profilu půdní sondy) b) v laboratoři (rozbory půd. vzorků) Horizonty půdy = určují se podle pedogenetického procesu Půdní vrstvy = určují se podle rozdílů v půdotvorném materiálu Pedogenetické půdní horizonty podle vnějších znaků (barva a mocnost horizontu, …). Diagnostické půdní horizonty podle vnitřních znaků (půdní reakce, obsah látek, nasycenost, …)

3 Pedosféra VLASTNOSTI PŮD A ZNAKY PŮDNÍHO PROFILU Posuzování vlastností půd:a) v terénu (na profilu půdní sondy) b) v laboratoři (rozbory půd. vzorků) Horizonty půdy = určují se podle pedogenetického procesu Půdní vrstvy = určují se podle rozdílů v půdotvorném materiálu Pedogenetické půdní horizonty podle vnějších znaků (barva a mocnost horizontu, …). Diagnostické půdní horizonty podle vnitřních znaků (půdní reakce, obsah látek, nasycenost, …)


Stáhnout ppt "Pedosféra VLASTNOSTI PŮD A ZNAKY PŮDNÍHO PROFILU Fyzikální a chemické vlastnosti: objemová hmotnost (hustota) barva struktura konzistence hloubka vlhkost."

Podobné prezentace


Reklamy Google