Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Občanské sdružení Za klidný Sever Založeno 10.12.2008 o.s. Za klidný Sever Zoubkova 2145 Česká Lípa, 470 01 Ičo: 26575434

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Občanské sdružení Za klidný Sever Založeno 10.12.2008 o.s. Za klidný Sever Zoubkova 2145 Česká Lípa, 470 01 Ičo: 26575434"— Transkript prezentace:

1 Občanské sdružení Za klidný Sever Založeno 10.12.2008 o.s. Za klidný Sever Zoubkova 2145 Česká Lípa, 470 01 Ičo: 26575434 www.zaklidnysever.cz info@zaklidnysever.cz zaklidnysever@seznam.cz Předsedkyně: Iveta Kühnová Místopředseda: Jiří Ilco

2 Strategie 1. odkup bytů do osobního vlastnictví

3 Shrnutí hlavních dlouhodobých plánů: ➲ Realizace prodeje bytů do osobního vlastnictví ➲ Plošné zavedení 50,- kč za m2 plochy bytu ➲ Usilovat o dodržování a respektování práv a potřeb nájemníků

4 Dlouhodobý cíl ➲ Z hlediska dlouhodobého cíle se o.s.Za klidný Sever domnívá,že bydlení v osobním vlastnictví je jediná forma bydlení kdy si vlastník určuje vlastní pravidla.Je čistě na jeho rozhodnutí v jakém prostředí a v jakých podmínkách bude žít. ➲ Požadujeme jasné, transparentní podmínky a plošné zavedení optimální ceny v České Lípě 50 Kč,- za m2 plochy bytu.Tato cena byla stanovena ze statistik a průzkumu na sídlišti vzhledem stárnutí populace na tomto sídlišti. ➲ Požadujeme častější schůzky s vedením CPI Byty a.s. ohledně nových nájemních smluv, které hraničí s porušováním zákona a omezují základní potřeby práv a svobod osob žijící na sídlidlišti.

5 Současná situace ➲ Chystáme podání přezkoumání nových nájemních smluv u soudu.Domníváme se, že tyto smlouvy jsou pouze jednostranné ve prospěch CPI Byty a.s. a lidé v tíživé bytové situaci jsou nuceni takto nevýhodné smlouvy podepsat. ➲ I přes naše několikáté upozornění se domovní správa v České Lípě, která zastupuje CPI Byty a.s. chová velmi neprofesionálně a nedůstojně, když posílá své nové klienty o byt s klíčemi v ruce po sídlišti, aby si sami zjišťovali a hledali byty. ➲ CPI Byty a.s. svou liknavostí neustále porušují dohody mezi sjednaným prostředníkem a občanským sdružením.Oddalují a neplní termíny a tímto svým postojem působí jako nevěrohodná firma, která není pro nás partnerem, kterého bychom respektovali.

6 Plány do příštího roku ➲ Užší spolupráce mezi nájemníky a sdružením ➲ Častější upozorňování na nedostatky ze strany CPI Byty a.s. ➲ Větší mediální kampaň o situaci na sídlišti ➲ Ze strany zastupitelů města větší pozornost tomuto sídlišti ➲ Navázat konstruktivní jednání s SČVAK ohledně neustálých výpadků vody. ➲ V případě výměny oken dohlédnout na kvalitu a technologický postup prací.

7 Děkujeme za čas, který jste nám věnovali za o.s.Za klidný Sever připravili Monika Rejnartová Iveta Kühnová


Stáhnout ppt "Občanské sdružení Za klidný Sever Založeno 10.12.2008 o.s. Za klidný Sever Zoubkova 2145 Česká Lípa, 470 01 Ičo: 26575434"

Podobné prezentace


Reklamy Google