Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."— Transkript prezentace:

1 KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 nejvýznamnější skupina rostlin tvoří semena, která jsou ukrytá v plodech (na rozdíl od nahosemenných, které je mají volně uložená v šiškách) dělíme je na dvouděložné a jednoděložné Třída: KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 DVOUDĚLOŽNÉ vs. JEDNODĚLOŽNÉ ZNAKDVOUDĚLOŽNÉJEDNODĚLOŽNÉ SEMENÁČEK 2 DĚLOHY1 DĚLOHA KOŘEN HLAVNÍ KOŘENBEZ HLAVNÍHO KOŘENE KVĚT 4 NEBO 5ti ČETNÝ3 ČETNÝ LISTOVÁ ŽILNATINA ZPEŘENÁSOUBĚŽNÁ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 třída: KRYTOSEMENNÉ DVOUDĚLOŽNÉ PRYSKYŘNÍKOVITÉ MAKOVITÉ BRUKVOVITÉ MIŘÍKOVITÉ RŮŽOVITÉ BOBOVITÉ LILKOVITÉ HLUCHAVKOVITÉ HVĚZDNICOVITÉ JEDNO- DĚLOŽNÉ LILIOVITÉ LIPNICOVITÉ VSTAVAČOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

5 ČELEĎ: PRYSKYŘNÍKOVITÉ prudce jedovaté byliny KVĚTY: pravidelné pětičetné PLOD: nažka PRYSKYŘNÍK PRUDKÝ jedovatá bylina běžný na vlhkých loukách Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6 suché louky: 1) KONIKLEC LUČNÍ zjara v lese: 2) JATERNÍK PODLÉŠKA 3) SASANKA HAJNÍ nejjedovatější rostlina v Česku: 4) OMĚJ VLČÍ MOR ČELEĎ: PRYSKYŘNÍKOVITÉ 1 432 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

7 ČELEĎ: MAKOVITÉ byliny s mléčnicemi LISTY: laločnaté KVĚTY: pravidelné čtyřčetné PLOD: tobolka (makovice) MÁK SETÝ polní plodina výroba opiátů – z nezralých makovic (morfium, heroin) MÁK VLČÍ VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 ČELEĎ: BRUKVOVITÉ luční a polní byliny KVĚTY: pravidelné čtyřčetné PLOD: nažka, šešule, tobolka HOŘČICE SETÁ výroba hořčice BRUKEV ZELNÁ odrůdy: ZELÍ, KAPUSTA, ŠPENÁT, BROKOLICE, KEDLUBNA, KVĚTÁK BRUKEV ŘEPKA OLEJKA olej, výroba biopaliv Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 ČELEĎ: MIŘÍKOVITÉ byliny obsahující silice LISTY: zpeřené KVĚT: drobný pětičetný, květenství okolík PLOD: dvounažka MRKEV SETÁ kořenová zelenina vysoký obsah vitaminu A – zrak, kůže atd. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 kořenová zelenina: 1) MIŘÍK CELER 2) PETŘŽEL KOŘENOVÁ koření: 3) KOPR VONNÝ 4) KMÍN KOŘENNÝ jedovaté: 5) BOLŠEVNÍK VELKOLEPÝ 6) BOLEHLAV PLAMATÝ ČELEĎ: MIŘÍKOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1 23 4 5

11 ČELEĎ: RŮŽOVITÉ byliny, keře, stromy často ovocné dřeviny KVĚTY: pravidelné pětičetné, často v květenstvích (jeřáb) PLOD: nažka (kontryhel, mochna) souplodí nažek (jahoda) češule (růže) malvice (jabloň) peckovice (meruňka) souplodí peckovic (maliník) Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

12 byliny: MOCHNA HUSÍ plazivá trvalka, zpeřené listy, žluté květy JAHODNÍK OBECNÝ keřík, trojčetné listy, bílé květy, souplodí nažek - jahoda keře: OSTRUŽNÍK MALINÍK OSTRUŽNÍK KŘOVITÝ souplodí peckovic ČELEĎ: RŮŽOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13 STROMY, plod peckovice: MERUŇKA, BROSKVOŇ TŘEŠEŇ, VIŠEŇ, SLIVOŇ STROMY, plod malvice: HRUŠEŇ, JABLOŇ KDOULOŇ ČELEĎ: RŮŽOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

14 byliny, keře, stromy na kořenech hlízy s bakteriemi LISTY: zpeřené, často s úponky KVĚTY: souměrné (člunek, pavéza, křídla) v květenstvích PLOD: lusk luštěniny (lusk) významné plodiny HRÁCH SETÝ FAZOL SETÝ ČOČKA KUCHYŇSKÁ PODZEMNICE OLEJNÁ SÓJA LUŠTINATÁ ČELEĎ: BOBOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15 byliny: 1) HRACHOR JARNÍ 2) VIKEV PTAČÍ 3) JETEL LUČNÍ (trojlístek) stromy : 4) TRNOVNÍK AKÁT ČELEĎ: BOBOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1 234

16 léčivé byliny, koření, obsahují vonné silice čtyřhranná lodyha KVĚTY: pyskaté (horní + dolní pysk) PLOD: tvrdka HLUCHAVKA BÍLÁ HLUCHAVKA NACHOVÁ běžné luční a lesní byliny „hluchá“ kopřiva - nepálí ČELEĎ: HLUCHAVKOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

17 léčivé byliny: ŠALVĚJ (1) MÁTA, MEDUŇKA MATEŘÍDOUŠKA LEVANDULE (2) koření: DOBROMYSL, TYMIÁN (3), ROZMARÝNA, BAZALKA ČELEĎ: HLUCHAVKOVITÉ 3 2 1 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

18 jedovaté nebo jedlé byliny KVĚTY: pětičetné PLOD: bobule ZELENINA: LILEK BRAMBOR, RAJČE (1) BAKLAŽÁN (2), PAPRIKA JEDOVATÉ BYLINY: RULÍK ZLOMOCNÝ (3) LILEK POTMĚCHUŤ DURMAN, TABÁK (4) ČELEĎ: LILKOVITÉ 12 34 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

19 okrasné, léčivé byliny také užitkové rostliny KVĚT: květenství úbor PLOD: nažky, často s chmýrem KOPRETINA BÍLÁ luční bylina nápadné bílé květy ČELEĎ: HVĚZDNICOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

20 SLUNEČNICE ROČNÍ (1) SMETÁNKA LÉKAŘSKÁ (2) SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA ŘEBŘÍČEK OBECNÝ (3) HEŘMÁNEK PRAVÝ (4) CHRPA MODRÁ (5) BODLÁK NICÍ (6) CHRYZANTÉMA (7) ČELEĎ: HVĚZDNICOVITÉ 1 23456 7 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

21 LISTNATÉ STROMY více čeledí společným znakem je častá větrosprašnost DUB ZIMNÍ (1) tuhé laločnaté listy, plody žaludy BUK LESNÍ (2) tuhé celokrajné listy s hladkými okraji HABR OBECNÝ (3) tuhé celokrajné listy se zubatými okraji JILM VAZ (4) nepravidelné listy se zubatými okraji Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 34 12

22 LÍPA SRDČITÁ (1) srdčité listy český národní strom JÍROVEC MAĎAL (2) „koňský kaštan“, nejedlé kaštany dlanitě složené listy VRBA JÍVA (3) „kočičky“ TOPOL ČERNÝ (4) vysoký strom, větrolamy LISTNATÉ STROMY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 12 34

23 BŘÍZA BĚLOKORÁ bílá kůra OLŠE LEPKAVÁ v okolí vod LÍSKA OBECNÁ plod oříšek JAVOR KLEN tmavě zelené laločnaté listy LISTNATÉ STROMY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 12 34

24 třída: KRYTOSEMENNÉ DVOUDĚLOŽNÉ PRYSKYŘNÍKOVITÉ MAKOVITÉ BRUKVOVITÉ MIŘÍKOVITÉ RŮŽOVITÉ BOBOVITÉ LILKOVITÉ HLUCHAVKOVITÉ HVĚZDNICOVITÉ JEDNO- DĚLOŽNÉ LILIOVITÉ LIPNICOVITÉ VSTAVAČOVITÉ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

25 ČELEĎ: LILIOVITÉ zásobní orgán cibule většina jedovatých KVĚTY: 6 okvětních lístků PLOD: bobule, tobolka LILIE ZLATOHLÁVEK (1) SNĚŽENKA (2), BLEDULE (3) NARCIS (4), ŠAFRÁN TULIPÁN (5) Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 5 2 3 4 1

26 ČELEĎ: VSTAVAČOVITÉ orchideje soužití s houbami vzdušné kořeny, oddenky KVĚT: souměrný veliký PLOD: nažka České orchideje: STŘEVÍČNÍK PANTOFLÍČEK (1) VSTAVAČ MÁJOVÝ (2) tropické orchideje: MŮROVEC (3) VANILKA (4) další tropické druhy (5,6) 12 3 4 56 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

27 ČELEĎ: LIPNICOVITÉ trávy, mají stéblo, KVĚT: květenství klas PLOD: obilka trávy: LIPNICE ROČNÍ (1) JÍLEK VYTRVALÝ (2) obilniny: PŠENICE (3), ŽITO (4), JEČMEN (5), OVES (6), KUKUŘICE (7) Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

28 ZDROJE Obrazový materiál snímek 1 (kosatec): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 3 (tabulka): autor obrázků Jan Kubát Obrazový materiál snímek 5 (pryskyřník): tato fotografie je dostupná pod GNU Free documentation license version 1.2 a pozdější na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cleaned-Illustration_Ranunculus_repens.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cleaned-Illustration_Ranunculus_repens.jpg Obrazový materiál snímek 6 (koniklec, oměj, sasanka, jaterník): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 7 (mák setý): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových aut orských práv již vypršela. Je dostupný na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-102.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-102.jpg Obrazový materiál snímek 7 (mák vlčí, vlaštovičník): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 8 (hořčice, kapusta, kedlubna): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupné jsou na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin Obrazový materiál snímek 8 (brokolice): tato fotografie je dostupná pod GNU Free documentation license version 1.2 a pozdější na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Broccoli_DSC00862.pnghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Broccoli_DSC00862.png Obrazový materiál snímek 8 (řepka): Tento soubor je volné dílo, na přání autora. Je dostupný na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rapsfeld_bei_Wilsdruff-Grumbach.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rapsfeld_bei_Wilsdruff-Grumbach.JPG Obrazový materiál snímek 9 (mrkev setá): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin Obrazový materiál snímek 10 (miřík celer): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin Obrazový materiál snímek 10 (kmín): tato fotografie je dostupná pod GNU Free documentation license version 1.2 a pozdější na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Carom.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Carom.jpg Obrazový materiál snímek 10 (petržel): tato fotografie je dostupná pod GNU Free documentation license version 1.2 a pozdější na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wurzelpetersilie_Wurzel.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wurzelpetersilie_Wurzel.jpg Obrazový materiál snímek 10 (kopr): tato fotografie je dostupná pod Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anethum_graveolens_02.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anethum_graveolens_02.jpg Obrazový materiál snímek 10 (bolševník velkolepý): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

29 ZDROJE Obrazový materiál snímek 11 (růže): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin Obrazový materiál snímek 12 (maliník): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin Obrazový materiál snímek 12 (mochna,): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 12 (jahodník): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 13 (třešeň): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin http://commons.wikimedia.org/wiki/Alphabetical_name_index_of_K%C3%B6hler%27s_Medizinal-Pflanzen_-_latin Obrazový materiál snímek 13 (jabloň): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 13 (kdouloň): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 13 (kvetoucí broskvoň): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 14 (hrách): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:88_Pisum_sativum_L.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:88_Pisum_sativum_L.jpg Obrazový materiál snímek 15 (jetel): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 15 (vikev): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 15 (hrachor): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 15 (akát): tato fotografie je dostupná pod GNU Free documentation license version 1.2 a pozdější na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robinia_(Robinia_pseudoacacia).jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robinia_(Robinia_pseudoacacia).jpg Obrazový materiál snímek 16 (hluchavka): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:95_Lamium_album,_L._purpureum.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:95_Lamium_album,_L._purpureum.jpg Obrazový materiál snímek 17 (levandule): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 17 (šalvěj): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 17 (tymián): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 18 (rajče): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 18 (rulík): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 18 (baklažán): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 18 (tabák): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

30 ZDROJE Obrazový materiál snímek 19 (kopretina): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Common_or_Ox-eye_Daisy_(NGM_XXXI_p512).jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Common_or_Ox-eye_Daisy_(NGM_XXXI_p512).jpg Obrazový materiál snímek 20 (heřmánek): tato fotografie je dostupná pod GNU Free documentation license version 1.2 a pozdější na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kamomillasaunio_(Matricaria_recutita).JPGhttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kamomillasaunio_(Matricaria_recutita).JPG Obrazový materiál snímek 20 (slunečnice): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 20 (chrpa): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 20 (bodlák): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 20 (smetánka): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 20 (chryzantéma): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 20 (řebříček): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 21 (dub): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 21 (buk): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Fagus_sylvaticahttp://commons.wikimedia.org/wiki/Fagus_sylvatica Obrazový materiál snímek 21 (habr): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/Carpinus_betulushttp://commons.wikimedia.org/wiki/Carpinus_betulus Obrazový materiál snímek 21 (jilm): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ulmus_glabra_nf.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ulmus_glabra_nf.jpg Obrazový materiál snímek 22 (jilm): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-139.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-139.jpg Obrazový materiál snímek 22 (jírovec): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Aesculus_hippocastanum0_clean.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Aesculus_hippocastanum0_clean.jpg Obrazový materiál snímek 22 (vrba): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cleaned-Illustration_Salix_caprea.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cleaned-Illustration_Salix_caprea.jpg Obrazový materiál snímek 22 (topol): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-112.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-112.jpg Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

31 ZDROJE Obrazový materiál snímek 23 (bříza): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Betula_pendula0.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Betula_pendula0.jpg Obrazový materiál snímek 23 (olše): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Alnus_glutinosa0.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Alnus_glutinosa0.jpg Obrazový materiál snímek 23 (javor): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Acer_pseudoplatanusAA.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Acer_pseudoplatanusAA.jpg Obrazový materiál snímek 23 (líska): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Corylus_avellana0_clean.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Corylus_avellana0_clean.jpg Obrazový materiál snímek 25 (tulipán): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:383_Tulipa_silvestris.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:383_Tulipa_silvestris.jpg Obrazový materiál snímek 25 (narcis): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 25 (bledule): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 25 (sněženka): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 25 (lilie): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 26 (střevíčník): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:335_Cypripedium_calceolus_L.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:335_Cypripedium_calceolus_L.jpg Obrazový materiál snímek 26 (vstavač): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 26 (můrovec): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Obrazový materiál snímek 26 (orchidej): fotoarchiv autora (Jan Kubát) Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

32 ZDROJE Obrazový materiál snímek 27 (ječmen): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Hordeum_vulgare1.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Hordeum_vulgare1.jpg Obrazový materiál snímek 27 (pšenice): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Koeh-274.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Koeh-274.jpg Obrazový materiál snímek 27 (žito): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Secale_cereale0.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Secale_cereale0.jpg Obrazový materiál snímek 27 (oves): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Avena_sativa0.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Avena_sativa0.jpg Obrazový materiál snímek 27 (kukuřice): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anga_Bottione-Rossi00.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anga_Bottione-Rossi00.jpg Obrazový materiál snímek 27 (lipnice): Tento soubor je volné dílo, protože doba ochrany majetkových autorských práv již vypršela. Dostupný je na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poa_spp_Sturm31.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poa_spp_Sturm31.jpg Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."

Podobné prezentace


Reklamy Google