Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

. Táj Mahal je monumentální pomník v Ágře ve státě Uttarpradéš v Indii. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžáhán na památku své předčasně zesnuvší.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ". Táj Mahal je monumentální pomník v Ágře ve státě Uttarpradéš v Indii. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžáhán na památku své předčasně zesnuvší."— Transkript prezentace:

1

2 .

3 Táj Mahal je monumentální pomník v Ágře ve státě Uttarpradéš v Indii. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžáhán na památku své předčasně zesnuvší ženy. Táj Mahal se stavěl 22 let od roku 1631 a na jeho stavbě se podílelo přibližně 20.000 dělníků. Stavělo se prý podle návrhů jednoho francouzského a jednoho benátského architekta. Pomník 50m vysoký je postaven z mramoru, který byl na stavbu dopravován z 300 km vzdáleného lomu. Celý povrch je zdoben polodrahokamy, drahokamy a kaligrafická výzdoba je provedena černým mramorem. Komplex se skládá z hlavní budovy obklopené čtyřmi minarety mešity na západě a domu pro hosty na východě. Dne 7. 7. 2007 byl Táj Mahal zařazen mezi nových sedm divů světa.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17


Stáhnout ppt ". Táj Mahal je monumentální pomník v Ágře ve státě Uttarpradéš v Indii. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžáhán na památku své předčasně zesnuvší."

Podobné prezentace


Reklamy Google