Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TEPELNÉ VLIVY 2 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA VY_32_INOVACE_01-18.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TEPELNÉ VLIVY 2 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA VY_32_INOVACE_01-18."— Transkript prezentace:

1 TEPELNÉ VLIVY 2 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA VY_32_INOVACE_01-18

2 Omrzliny

3 Oznobenina

4 Jak se chránit ??? Čím vznikají ??? Kdo je nejvíc ohrožen ???

5 První stupeň  značí zčervenání, svědění až pálení, bolesti a otoky Druhý stupeň  puchýře s čirým mléčně zakaleným obsahem Třetí stupeň  puchýře šedomodré až černé, což značí krvácení do kůže  pokožka zčerná a ztvrdne  sníží se i pohyblivost.  Při druhém a třetím stupni se rozhoduje o tom, zda bude poškození vratné nebo trvalé. Ve vlastním zájmu (nebo v zájmu postiženého) tedy ihned vyhledejte lékařskou pomoc. Čtvrtý stupeň  zbarvení kůže černohnědé  dochází k odumření tkání, bohužel i těch hlubokých (šlachy, svaly, kosti a klouby). Poškození je tedy nezvratné a na řadu přichází skalpel chirurga.

6 ANOTACE

7 Použitý materiál  http://katastrofy.meteopress.cz/tagy/om rzliny http://katastrofy.meteopress.cz/tagy/om rzliny  http://www.radekjaros.cz/?p=2392 http://www.radekjaros.cz/?p=2392  http://www.denik.cz/moravskoslezsky- kraj/nasledky-omrzlin-si-bude-muz- lecit-cely-zivot-20120305.html http://www.denik.cz/moravskoslezsky- kraj/nasledky-omrzlin-si-bude-muz- lecit-cely-zivot-20120305.html  http://www.ulekare.cz/poradna- lekare/cerveny-oblicej-z-mrazu-61247 http://www.ulekare.cz/poradna- lekare/cerveny-oblicej-z-mrazu-61247


Stáhnout ppt "TEPELNÉ VLIVY 2 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA VY_32_INOVACE_01-18."

Podobné prezentace


Reklamy Google