Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Veřejná prezentace projektů JU u příležitosti slavnostního poklepání základních kamenů novostaveb Rozvoj PřF JU a Rozvoj ZF a FROV JU Investice do rozvoje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Veřejná prezentace projektů JU u příležitosti slavnostního poklepání základních kamenů novostaveb Rozvoj PřF JU a Rozvoj ZF a FROV JU Investice do rozvoje."— Transkript prezentace:

1 Veřejná prezentace projektů JU u příležitosti slavnostního poklepání základních kamenů novostaveb Rozvoj PřF JU a Rozvoj ZF a FROV JU Investice do rozvoje Jihočeské univerzity Václav Lukeš

2 Obsah  Historie  Představení OP VaVpI  Infrastrukturní projekty JU v rámci OP VaVpI

3  Jihočeská univerzita se na přelomu let 2008 a 2009 rozhodla připravit a zrealizovat 3 infrastrukturní projekty v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (dále jen OP VaVpI).  K tomuto záměru se postupně připojily 3 fakulty:  Přírodovědecká fakulta,  Zemědělská fakulta,  Fakulta rybářství a ochrany vod. Historie (1/3)

4  Centrum strategických projektů (dříve Oddělení pro rozvoj) ve spolupráci s fakultami vytvořilo vhodné podmínky pro realizaci plánovaných strategických záměrů a díky tomu jsou v současné době v realizaci 3 projekty OP VaVpI:  CENAKVA (v realizaci od ),  Rozvoj PřF JU (v realizaci od ),  Rozvoj ZF a FROV JU (v realizaci od ). Historie (2/3)

5  V současné době probíhá hodnocení 4. projektu s názvem Jihočeské Univerzitní a Akademické CTT (JCTT), jehož žádost byla ŘO předložena v lednu 2011 a v současnosti JU vstupuje do tzv. fáze negociace. Historie (3/3)

6 Představení OP VaVpI OP VaVpI je pod správou MŠMT a je zaměřený na posilování výzkumného, vývojového a proinovačního potenciálu ČR, a to především prostřednictvím vysokých škol, výzkumných institucí a jejich spolupráce se soukromým sektorem. Podporuje vybavení výzkumných pracovišť moderní technikou, budování nových výzkumných pracovišť a zvyšování kapacity terciárního vzdělávání

7 Projekty JU v rámci OP VaVpI

8 Projekty JU v rámci PO4 OP VaVpI

9 Lokalizace projektů H Y Rozvoj PřF JU Rozvoj ZF a FROV JU

10  Cílem projektů je realizace investičních akcí zaměřených na vytvoření infrastrukturních podmínek především pro rozvoj přírodovědných a technických oborů PřF, ZF a FROV JU.  Stěžejní součástí investičních akcí je realizace novostaveb v lokalitě areálu JU k. ú. České Budějovice 2 a zajištění přístrojového a dalšího vybavení předmětných objektů. Představení projektů

11 Kdo bude zabezpečovat realizaci novostaveb?

12 Unikátní pojetí environmentálních konceptů budovaných novostaveb, které umožní výrazné úspory energií při jejich budoucím provozu. Novostavby plní požadavky pro klasifikační třídu „A“ dle Průkazu energetické náročnosti budovy, definované ve vyhlášce č. 148/2007 Sb., a spadá do kategorie „A“ dle Energetického štítku obálky budovy dle průměrného součinitele prostupu tepla dle ČSN ). Co oba projekty spojuje?!

13 Název projektu: Rozvoj PřF JU Registrační číslo projektu: CZ.1.05/4.1.00/ Výdaje projektu: Celkové způsobilé výdaje projektu: Kč - z toho Strukturální fondy 85 %: Kč - z toho příspěvek SR (15 %): Kč Celkové nezpůsobilé výdaje projektu: Kč Celkové výdaje projektu: Kč Představení projektu (1/2) z toho: 2/3 rektorát, tj Kč 1/3 PřF, tj Kč

14 Závazné hodnoty projektových indikátorů: K datu ukončení realizace projektu Počet studentů mající prospěch z nové / rekonstruované infrastruktury Počet studentů mající prospěch z nové / rekonstruvané infrastrutury, studenti doktorských studijních programů Rozšířené nebo zrekonstruované kapacity Vybudované kapacity 4750 Představení projektu (2/2)

15 Název projektu: Rozvoj ZF a FROV JU Registrační číslo projektu: CZ.1.05/4.1.00/ Výdaje projektu: Celkové způsobilé výdaje projektu: Kč - z toho Strukturální fondy 85 %: ,60 Kč - z toho příspěvek SR (15 %): ,40 Kč Celkové nezpůsobilé výdaje projektu: Kč Celkové výdaje projektu: Kč Představení projektu (1/2) z toho: 2/3 rektorát, tj ,60 Kč 1/3 ZF a FROV, tj ,80 Kč

16 Závazné hodnoty projektových indikátorů: K datu ukončení realizace projektu Počet studentů mající prospěch z nové / rekonstruované infrastruktury Počet studentů mající prospěch z nové / rekonstruované infrastruktury, studenti doktorských studijních programů Rozšířené nebo zrekonstruované kapacity Vybudované kapacity (m 2 ) 4800 Představení projektu (2/2)

17 Děkuji za pozornost!


Stáhnout ppt "Veřejná prezentace projektů JU u příležitosti slavnostního poklepání základních kamenů novostaveb Rozvoj PřF JU a Rozvoj ZF a FROV JU Investice do rozvoje."

Podobné prezentace


Reklamy Google