Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TEST Velká písmena METODIKA Tento materiál je určen pro opakování učiva o velkých písmenech. Je rozdělen na tři části: 1) Žáci doplňují velká, nebo malá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TEST Velká písmena METODIKA Tento materiál je určen pro opakování učiva o velkých písmenech. Je rozdělen na tři části: 1) Žáci doplňují velká, nebo malá."— Transkript prezentace:

1

2 TEST Velká písmena

3 METODIKA Tento materiál je určen pro opakování učiva o velkých písmenech. Je rozdělen na tři části: 1) Žáci doplňují velká, nebo malá písmena. Je potřeba text nejprve přečíst, aby věděli, co doplnit u obtížnějších slov. 2) Žáci vyhledávají chyby. Mohou je buď opravit, nebo pouze podtrhnout. 3) V hvězdičkách jsou ukryta písmena, ze kterých se poskládají slova. Žáci tato slova napíší s důrazem na počáteční písmeno – rozliší zda je velké, nebo malé. Protože je tato úloha poměrně obtížná, je možná malá nápověda. Digitální materiál je doplněn materiálem pro tištěnou formu. Test ve Wordu

4 Zítra vyrážím do _dršpašských skal. Bydlím v _stí nad _abem v _lici _od _aštany. Autorem _tarých _ověstí _eských je _lois _irásek. Nemůžu se dočkat _ánoc a _ánočních prázdnin! Tvůj přítel je _parťan nebo _lávista? Jednou bych se r á da pod í vala na _ars. Půjdete _lic í _apit á na _aro š e až dojdete na křižovatku _lice _e _kalce a ulice _a _louh é m _ á nu. Na _ový _ok budeme m í t k obědu drůbež, aby n á m neuletělo š těst í. Stoj í me – li na _alostransk é m _ á měst í, upout á na š i pozornost kopule barokn í ho _r á mu _v. _ikul áš e. Průsmyk _ š erubský odděluje pohoř í _eský les od _umavy. Hokejist é _pojených _t á tů _merických hr á li proti mužstvu _polkov é republiky _ěmecko. Tat í nek odeb í r á _ladou _rontu. Chlapci si hr á li na _ndi á ny. Chod í me na _ á kladn í š kolu ve _voře _r á lov é _ad _abem. Doplňte chybějící písmena.

5 Zítra vyrážím do Adršpašských skal. Bydlím v Ústí nad Labem v ulici Pod Kaštany. Autorem Starých pověstí českých je Alois Jirásek. Nemůžu se dočkat Vánoc a vánočních prázdnin! Tvůj přítel je sparťan nebo slávista? Jednou bych se r á da pod í vala na Mars. Půjdete ulic í Kapit á na Jaro š e až dojdete na křižovatku ulice Ke Skalce a ulice Na Dlouh é m l á nu. Na Nový rok budeme m í t k obědu drůbež, aby n á m neuletělo š těst í. Stoj í me – li na Malostransk é m n á měst í, upout á na š i pozornost kopule barokn í ho chr á mu sv. Mikul áš e. Průsmyk V š erubský odděluje pohoř í Český les od Šumavy. Hokejist é Spojených st á tů amerických hr á li proti mužstvu Spolkov é republiky Německo. Tat í nek odeb í r á Mladou frontu. Chlapci si hr á li na indi á ny. Chod í me na z á kladn í š kolu ve Dvoře Kr á lov é nad Labem. Doplnili jste text správně?

6 Opravte chyby. Bedřich smetana napsal prodanou Nevěstu. Bedřich Smetana napsal Prodanou nevěstu. Bratr studuje na Karlově Univerzitě. Bratr studuje na Karlově univerzitě. Tatínek se narodil v praze a je tedy pražák. Tatínek se narodil v Praze a je tedy Pražák. Náš azor a naše Míca jsou velcí Kamarádi. Náš Azor a naše Míca jsou velcí kamarádi. Rádi na obloze pozorujeme Souhvězdí Velký Vůz. Rádi na obloze pozorujeme souhvězdí Velký vůz.

7 Složte slovo a správně jej napište. M A R Ť A N I L H J A V S K O E V R O P S K ÝĚ N Č M I A N Marťan Jihlavsko evropský němčina


Stáhnout ppt "TEST Velká písmena METODIKA Tento materiál je určen pro opakování učiva o velkých písmenech. Je rozdělen na tři části: 1) Žáci doplňují velká, nebo malá."

Podobné prezentace


Reklamy Google